AffiliateWP - en to cs translation catalogue (891 entries)

en: AffiliateWP Requirements
cs: Registrace partnerů

en: Error
cs: Chyba

en: User ID Required
cs: Uživatelské ID

note: translators: 1: Generate, regenerate, or revoke
en: You do not have permission to %s API keys for this user.
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: The date array or string to query affiliate registrations within.
cs: Upozornit administrátory stránek o nově zaregistrovaných partnerech?

en: The unique affiliate ID.
cs: Partnerské ID

en: The affiliate rate.
cs: Affiliate jméno

en: The affiliate rate, as inherited from global settings.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: The affiliate rate type
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: The affiliate rate type, as inherited from global settings.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: The affiliate flat rate basis.
cs: Affiliate jméno

en: The affiliate flat rate basis, as inherited from global settings.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: The affiliate payment email address.
cs: Váš partnerský účet není aktivní

en: The affiliate status.
cs: Affiliate jméno

en: Unpaid affiliate earnings.
cs: Přejít na nastavení AffiliateWP

en: Affiliate earnings.
cs: Přejít na nastavení AffiliateWP

en: The number of visits associated with the affiliate.
cs: Žádní registrovaní partneři

en: The date the affiliate was registered.
cs: Požadavek byl odmítnut

en: The affiliate ID the campaign belongs to.
cs: Partnerovo ID. Nelze ho změnit.

en: The number of referrals recorded against the campaign.
cs: Žádní referralové nebyli doposud zaznamenáni

en: The unique hash for this campaign.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: Name of the creative.
cs: Referralové nenalezeni.

en: Description for the creative.
cs: Zadejte popis tohoto referrala.

en: Text for the creative.
cs: Vyberte si stav referrala.

en: The creative status.
cs: Nový referral

en: The date the creative was created.
cs: Partner úspěšně přidán

en: The date array or string to query customers within.
cs: Upozornit administrátory stránek o nově zaregistrovaných partnerech?

en: The unique customer ID.
cs: Počet referralů, třeba 15.

en: The affiliate user ID associated with the customer.
cs: Váš partnerský účet není aktivní

en: Customer first name.
cs: Prosím zadejte své jméno

en: Customer last name.
cs: Referralové nenalezeni.

en: Customer email.
cs: E-mail

en: Customer IP address.
cs: E-mail

en: The date the customer was created.
cs: Partner úspěšně přidán

en: The affiliate ID associated with the payout.
cs: Váš partnerský účet není aktivní

en: Total referrals amount for the payout.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: The unique referral ID.
cs: Počet referralů, třeba 15.

en: ID for the affiliate account associated with the referral.
cs: Váš požadavek na partnerský účet byl zamítnut

en: ID for the visit associated with the referral.
cs: Vyberte si stav referrala.

en: Referral description.
cs: Nastavení referralů

en: The referral status.
cs: Stav referrala

en: Referral amount.
cs: Provize pro referraly

en: Currency for the referral amount.
cs: Provize pro referraly

en: Custom referral data.
cs: Referralové nenalezeni.

en: The date the referral was generated.
cs: Počet referralů, třeba 15.

en: The ID for the parent referral.
cs: Vyberte si stav referrala.

en: The context under which the sale was created (integration).
cs: Import nastavení proběhl úspěšně

en: The date array or string to query sales within.
cs: Upozornit administrátory stránek o nově zaregistrovaných partnerech?

en: ID for the affiliate account associated with the sale.
cs: Váš partnerský účet není aktivní

en: The context under which the visit was created.
cs: Import nastavení proběhl úspěšně

en: ID for the affiliate account associated with the visit.
cs: Váš partnerský účet není aktivní

en: The visit URL.
cs: Vytvořit URL

en: Visit referrer.
cs: Přidat referrala

en: Context under which the visit was generated.
cs: Import nastavení proběhl úspěšně

en: The date the visit was generated.
cs: Import nastavení proběhl úspěšně

en: Filters
cs: Filtr

en: Filter
cs: Filtr

en: Today
cs: Dnes

en: Yesterday
cs: Včera

en: This Week
cs: Tento týden

en: Last Week
cs: Minulý týden

en: This Month
cs: Tento měsíc

en: Last Month
cs: Minulý měsíc

en: This Quarter
cs: Toto čtvrtletí

en: Last Quarter
cs: Předchozí čtvrtletí

en: This Year
cs: Tento rok

en: Last Year
cs: Minulý rok

en: Affiliate name
cs: Affiliate jméno

en: Affiliate Area Page
cs: Partnerská zóna

en: You do not have permission to install plugin updates
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: Add-ons for AffiliateWP
cs: Přidat partnera

en: You do not have permission to manage affiliates
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: Invalid user email
cs: Neplatný platební e-mail

en: Invalid payment email
cs: Neplatný platební e-mail

en: You do not have permission to delete affiliate accounts
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: Affiliates
cs: Partneři

en: Add New
cs: Přidat nový

en: Search
cs: Hledat

en: All
cs: Vše

en: Name
cs: Jméno

en: Affiliate ID
cs: Partnerské ID

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Paid Earnings
cs: Vyplacené výdělky

en: Unpaid Earnings
cs: Neproplacené výdělky

en: Rate
cs: Provize

en: Unpaid Referrals
cs: Neproplacení referralové

en: Paid Referrals
cs: Proplacení referralové

en: Visits
cs: Návštěvy

en: Identity Verification
cs: Integrace

en: Status
cs: Stav

en: Reports
cs: Reporty

en: Edit User
cs: Přidat referrala

en: Deactivate
cs: Deaktivovat

en: Review
cs: Přehled

en: Accept
cs: Přijmout

en: Reject
cs: Odmítnout

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Delete
cs: Smazat

en: No affiliates found.
cs: Partneři nebyli nalezeni.

en: (Invalid Affiliate ID)
cs: Partnerské ID

en: (User Deleted)
cs: Uživatelské ID

en: Delete Affiliate | Delete Affiliates
cs[0]: Partneři
cs[1]: Partneři

en: The specified affiliate does not exist. | None of the specified affiliates exist.
cs[0]: Požadavek byl odmítnut
cs[1]: Požadavek byl odmítnut

en: Back to Affiliates
cs: Partneři

en: Edit Affiliate
cs: Upravit partnera.

en: Affiliate Name
cs: Affiliate jméno

en: The affiliate&#8217;s ID. This cannot be changed.
cs: Partnerovo ID. Nelze ho změnit.

en: Affiliate URL
cs: Partneři

en: The affiliate&#8217;s referral URL. This is based on global settings.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: User ID
cs: Uživatelské ID

en: The affiliate&#8217;s user ID. This cannot be changed.
cs: Partnerovo uživatelské ID. Nelze ho změnit.

en: The affiliate&#8217;s username. This cannot be changed.
cs: Partnerovo uživatelské ID. Nelze ho změnit.

en: Registration Date
cs: Graf registrace partnerů

en: The affiliate&#8217;s registration date. This cannot be changed.
cs: Partnerovo uživatelské ID. Nelze ho změnit.

en: Affiliate Status
cs: Affiliate jméno

en: Website
cs: Vytvořit URL

en: Referral Rate Type
cs: Typ provize pro referraly

en: Site Default
cs: Standard sítě

en: The affiliate&#8217;s referral rate type.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: Flat Rate Referral Basis
cs: Nedávné návštěvy referralů

en: The affiliate&#8217;s flat rate referral basis.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: Referral Rate
cs: Provize pro referraly

en: The affiliate&#8217;s referral rate, such as 20 for 20%. If left blank, the site default will be used.
cs: Provize pro referrala, například 20 pro 20%. Necháte-li prázdné, bude použito standardní nastavení.

en: Delete Coupon
cs: Partnerská sleva?

en: Generate Coupon
cs: Vytvořit URL

en: Account Email
cs: E-mail k účtu

en: Payment Email
cs: Platební e-mail

en: Affiliate&#8217;s payment email for systems such as PayPal, Moneybookers, or others. Leave blank to use the affiliate&#8217;s user email.
cs: Parnerův platební e-mail pro systémy jako je PayPal, Moneybookers atd. Zanecháte-li prázdné, bude použit parnterův uživatelský e-mail.

note: translators: 1: KYC URL, 2: descriptive alt text for the KYC link, 3: KYC link URL to be displayed
en: <a href="%1$s" target="_blank" alt="%2$s">%3$s</a>
cs: Potvrďte souhlas s našimi <a href="%s" target="_blank">Podmínkami používání</a>

en: Promotion methods entered by the affiliate during registration.
cs: Upozornit administrátory stránek o nově zaregistrovaných partnerech?

en: Affiliate Notes
cs: Affiliate jméno

en: Update Affiliate
cs: Upravit partnera.

en: New Affiliate
cs: Nový partner

note: translators: URL to create a new user
en: Use this form to create a new affiliate account. Each affiliate is tied directly to a user account, so if the user account for the affiliate does not yet exist, <a href="%s" target="_blank">create one</a>.
cs: Použijte tuto obrazovku pro registraci nového partnera. Každý partner je přímo svázán s uživatelským účtem a pokud uživatelský účet partnera neexistuje, <a href="%s" target="_blank">vytvořte jej</a>.

en: User login name
cs: Uživatelské jméno

en: Begin typing the name of the affiliate to perform a search for their associated user account.
cs: Začněte psát jméno partnera pro vyhledání jeho uživatelského účtu.

en: User email
cs: E-mail

en: Enter an email address for the new user.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: User Password
cs: Heslo

en: The status assigned to the affiliate&#8217;s account.
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: Welcome Email
cs: E-mail

en: Add Affiliate
cs: Přidat partnera

en: Review Affiliate
cs: Nový partner

en: Email Address
cs: E-mailová adresa

en: Website URL
cs: Vytvořit URL

en: Affiliate&#8217;s Website URL
cs: Partneři

note: translators: 1: Affiliate ID, 2: Affiliate name
en: Affiliate: #%1$d %2$s
cs: Partner: #%d %s

en: Recent Payouts
cs: Poslední referralové

en: You do not have permission to import data
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: Overview
cs: Přehled

en: Referrals
cs: Referralové

en: Tools
cs: Nástroje

en: Settings
cs: Nastavení

en: AffiliateWP Migration
cs: Přemístění AffiliateWP

note: translators: Notice ID
en: The %s notice already exists and could not be added.
cs: Váš partnerský účet není aktivní

note: translators: Plural number of affiliates added
en: Affiliate wasn&#8217;t added, please try again.
cs: Partner nebyl přidán. Zkuste to, prosím, znovu.

en: Affiliate updated successfully
cs: Partner úspěšně aktualizován

note: translators: URL to the affiliates screen
en: <a href="%s">Back to Affiliates</a>.
cs: <a href="%s">Zpět k partnerům</a>

en: Affiliate update failed, please try again
cs: Aktualizace partnera selhala. Zkuste to, prosím, znovu.

en: Affiliate account(s) deleted successfully
cs: Partner úspěšně smazán.

en: Affiliate deletion failed, please try again
cs: Smazání partnera selhalo. Zkuste to, posím, znovu.

en: Affiliate account activated
cs: Partnerský účet aktivován

en: Affiliate account deactivated
cs: Partnerský  účet deaktivován

en: Affiliate request was accepted
cs: Požadavek byl přijat

en: Affiliate request was rejected
cs: Požadavek byl odmítnut

en: Dynamic coupon successfully created.
cs: Import nastavení proběhl úspěšně

en: Dynamic coupon creation failed, please try again.
cs: Smazání partnera selhalo. Zkuste to, posím, znovu.

en: Dynamic coupon successfully deleted.
cs: Partner úspěšně přidán

en: Dynamic coupon deletion failed, please try again.
cs: Smazání partnera selhalo. Zkuste to, posím, znovu.

en: Creative updated successfully
cs: Partner úspěšně aktualizován

note: translators: URL to the Creatives screen
en: <a href="%s">Back to Creatives</a>
cs: <a href="%s">Zpět k partnerům</a>

en: Creative added successfully
cs: Partner úspěšně přidán

en: Creative deleted successfully
cs: Partner úspěšně smazán.

en: Creative activated
cs: Deaktivovat

en: Creative deactivated
cs: Partnerský  účet deaktivován

en: Customer added successfully
cs: Partner úspěšně přidán

en: Customer wasn&#8217;t added, please try again.
cs: Partner nebyl přidán. Zkuste to, prosím, znovu.

en: Customer updated successfully
cs: Partner úspěšně aktualizován

en: Customer update failed, please try again
cs: Aktualizace referrala selhala. Zkuste to, prosím, znovu.

en: A payout has been created.
cs: Nový referral

en: Payout deleted successfully.
cs: Partner úspěšně smazán.

en: Payout deletion failed, please try again.
cs: Smazání partnera selhalo. Zkuste to, posím, znovu.

en: Effortlessly pay your affiliates
cs: Přidávám partnery

en: Referral added successfully
cs: Referral úspěšně přidán

en: Referral wasn&#8217;t created, please try again.
cs: Partner nebyl přidán. Zkuste to, prosím, znovu.

en: Referral updated successfully
cs: Referral úspěčně aktualizován

en: Referral update failed, please try again
cs: Aktualizace referrala selhala. Zkuste to, prosím, znovu.

en: Referral deleted successfully
cs: Referral úspěšně vymazán.

en: Referral deletion failed, please try again
cs: Smazání referrala selhalo. Zkuste to, prosím, znovu.

note: translators: 1: Date the license expired, 2: URL to renew the license key
en: Your license key expired on %1$s. Please <a href="%2$s" target="_blank">renew your license key</a>.
cs: Potvrďte souhlas s našimi <a href="%s" target="_blank">Podmínkami používání</a>

note: translators: URL to the affiliatewp.com account page
en: Your license key is not active for this URL. Please <a href="%s" target="_blank">visit your account page</a> to manage your license key URLs.
cs: Potvrďte souhlas s našimi <a href="%s" target="_blank">Podmínkami používání</a>

en: Settings updated.
cs: Nastavení aktualizováno.

note: translators: Plural number of affiliates added from Affiliates Pro
en: Affiliate stats have been recounted!
cs: Statistiky byly přepočítány!

en: Settings successfully imported
cs: Import nastavení proběhl úspěšně

en: Why it matters for AffiliateWP
cs: Přidat partnera

en: Your Name
cs: Vaše jméno

en: Notify site admin when a new affiliate has registered
cs: Upozornit administrátory stránek o nově zaregistrovaných partnerech?

en: Notify site admin when new referrals are earned
cs: Upozornit administrátory stránek o nově zaregistrovaných partnerech?

en: You do not have permission to manage creatives
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: You do not have permission to delete a creative
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: Active
cs: Aktivní

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Actions
cs: Akce

en: Edit
cs: Upravit

en: No creatives found.
cs: Referralové nenalezeni.

en: Description
cs: Popis

en: Created
cs: Neaktivní

en: The date the creative was created. This cannot be changed.
cs: Partner úspěšně přidán

en: Select the status of the creative.
cs: Vyberte si stav referrala.

en: New Creative
cs: Nové funkce

en: You do not have permission to manage customers
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: Edit Customer
cs: Přidat referrala

en: Update Customer
cs: E-mail

en: New Customer
cs: E-mail

en: Add Customer
cs: E-mail

en: AffiliateWP Referral Summary
cs: Affiliate jméno

en: Current Month
cs: Minulý měsíc

en: Totals
cs: Součet

en: Recent Referrals
cs: Poslední referralové

en: View all referrals
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

en: View All
cs: Zobrazit %s

note: translators: Payout method label plural affiliates translators: Payout method label for multiple affiliates
en: Affiliate
cs: Partner

en: Amount
cs: Částka

en: There are no referrals to show.
cs: Stav referrala

en: No highest converting urls recorded yet.
cs: Žádní referralové nebyli doposud zaznamenáni

en: Most Valuable Affiliates
cs: Nejcennější partneři

en: No registered affiliates
cs: Žádní registrovaní partneři

en: Recent Referral Visits
cs: Nedávné návštěvy referralů

en: Visit converted
cs: Konverze

en: Visit not converted
cs: Konverze

en: No referral visits recorded yet
cs: Doposud nebyly zaznamenány žádné návštěvy referralů

en: No referrals recorded yet
cs: Žádní referralové nebyli doposud zaznamenáni

en: Latest Affiliate Registrations
cs: Poslední registrace partnerů

en: View Report
cs: Zobrazit hlášení

en: No affiliate registrations yet
cs: Prozatím žádné registrace partnerů

en: You do not have permission to process payouts
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: Invalid payout method
cs: Neplatný platební e-mail

note: translators: Import/Export Tools screen URL
en: This will mark all unpaid referrals in this timeframe as paid. To export referrals with a status other than <em>unpaid</em>, go to the <a href="%s">Tools &rarr; Export</a> page.
cs: Toto označí všecny neproplacené referraly v tomto časovém úseku jako vyplacené. Pro export referralů s jiným stavem než <em>neproplacený</em>, jděte na stránku <a href="%s">Nástroje &rarr; Exportovat</a>.

en: Paid
cs: Proplacené

en: Generated By
cs: Vytvořit URL

en: Payout Account
cs: Celkem návštěv

en: View
cs: Zobrazit %s

en: No payouts found.
cs: Návštěvy nenalezeny.

en: You do not have permission to disconnect the site from the Payouts Service payments
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: Error:
cs: Chyba

en: Pay Affiliates
cs: Partneři

en: To pay a specific affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to pay all affiliates.
cs: Pro hledání partnera, zadejte partnerovo přihlašovací jméno, křestní jméno, nebo příjmení. Pro export refarralů od všech partnerů zanechte prázdné.

en: From - mm/dd/yyyy
cs: Od - mm/dd/rrrr

en: Referrals start date
cs: Stav referrala

en: End Date
cs: Datum

en: To - mm/dd/yyyy
cs: Do - mm/dd/rrrr

en: Referrals end date
cs: Provize pro referraly

en: Minimum Earnings
cs: Neproplacené výdělky

en: Minimum amount
cs: Minimální množství

en: The minimum earnings for each affiliate for a payout to be processed.
cs: Minimální výdělky pro vyplacení partnerů

en: Preview Payout
cs: Poslední referralové

en: Manage Referrals
cs: Neproplacení referralové

en: Preview Payout Request
cs: Poslední referralové

en: Minimum Amount
cs: Minimální množství

en: Referrals Start Date
cs: Provize pro referraly

en: Referrals End Date
cs: Provize pro referraly

en: Referrals Total
cs: Nastavení referralů

en: Payout Currency
cs: Měna

en: Are you sure you want to generate the payout file? All included referrals will be marked as Paid.
cs: Opravdu chcete vytvořit soubor výplaty? Všichni uvedení referralové budou označeni jako "proplacení".

en: Generate CSV File
cs: Vytvořit CSV soubor

note: translators: Payout method label
en: Are you sure you want to payout referrals for the specified time frame via %s?
cs: Opravdu chcete vytvořit soubor výplaty? Všichni uvedení referralové budou označeni jako "proplacení".

en: Submit Payout
cs: Poslední referralové

en: Number of referrals per page:
cs: Žádní referralové nebyli doposud zaznamenáni

en: Number of payouts per page:
cs: Žádní referralové nebyli doposud zaznamenáni

en: Payout submitted successfully!
cs: Partner úspěšně smazán.

en: Affiliates Paid
cs: Affiliates Pro

en: Referrals Paid
cs: Referralové

en: General Settings
cs: Obecná nastavení

en: You do not have permission to manage referrals
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: You do not have permission to manage payouts
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: Reference
cs: Odkaz

en: Type
cs: Typ provize pro referraly

en: Date
cs: Datum

en: Mark as Unpaid
cs: Označit jako "neproplacené"

en: Mark as Paid
cs: Ozbačit jako "proplacené"

en: No referrals found.
cs: Referralové nenalezeni.

en: Bulk Actions
cs: Hromadné akce

en: Apply
cs: Zažádat

en: For more information:
cs: Pro více informací:

note: translators: Documentation URL
en: Visit the <a href="%s">documentation</a> on the AffiliateWP website.
cs: Navštivte <a href="%s">dokumentaci</a>na stránkách AffiliateWP.

en: This screen provides access to your site&#8217;s referral history.
cs: Tato obrazovka vám umožní přístup k historii referralů vašeho webu.

en: <strong>Reference</strong>: this refers to the order number (or similar) that created this referral.
cs: <strong>Doporučení</strong>: toto odkazuje na pořadové číslo (nebo podobné), které vytvořitl tento referral

en: Referral statuses:
cs: Stav referrala

en: <strong>Paid</strong> - this is a referral that has been paid to the affiliate
cs: <strong>Zaplacený</strong> - toto je referral, za kterého partner dostal provizi

en: <strong>Unpaid</strong> - this is a referral that has been accepted but not yet paid to the affiliate
cs: <strong>Nezaplacený</strong> - toto je refferal, který byl přijat, ale doposud za něj partner nedostal provizi

en: <strong>Pending</strong> - this is a referral that is waiting to be accepted
cs: <strong>Nvyřízený</strong> - toto je referral, který čeká na to, až bude přijat

en: <strong>Rejected</strong> - this is a referral that has been rejected and will not be paid to the affiliate
cs: <strong>Odmítnuto</strong> - toto je referral, který byl odmítnut a nebude proplacen partnerovi

en: Searching Referrals
cs: Hledám referraly

en: Referrals can be searched in several different ways:
cs: Referraly můžete hledat několika různými způsoby:

en: You can enter the referral&#8217;s ID number
cs: Můžete vložit referralovo ID

en: You can enter the referral reference prefixed by &#8220;ref:&#8221;
cs: Můžete zadat doporučení referrala předponou 'ref':

en: You can enter the referral context prefixed by &#8220;context:&#8221;
cs: Můžete zadat kontext pro referrala předponou 'context':

en: You can enter the affiliate&#8217;s ID number prefixed by &#8220;affiliate:&#8221;
cs: Můžete zadat partnerské ID předponou 'affiliate':

en: You can enter a URL campaign prefixed by &#8220;campaign:&#8221;
cs: Můžete zadat kontext pro referrala předponou 'context':

en: You can enter a word or phrase in the referral&#8217;s description prefixed by &#8220;desc:&#8221;
cs: Můžete zadat doporučení referrala předponou 'ref':

en: Exporting Referrals
cs: Exporuji referraly

en: Referrals can be exported directly to a CSV file in order to make it easier for your own accounting needs and for you to payout your affiliates&#8217;s earnings.
cs: Referralové mohou být exportování přímo do CSV souboru - pro vaše snadnější účetnictví a výplatu vašich výdělků.

en: The CSV file generated is structured properly for PayPal&#8217;s Mass Payment system so you can easily payout all of your affiliates at once via PayPal.
cs: Vygenerovaný CSV soubor je strukturován pro PayPal's Mass Payment system, takže můžete jednoduše jednorázově vyplatit všechny vaše partnery přes PayPal.

en: Edit Referral
cs: Přidat referrala

en: The referral ID. This cannot be changed.
cs: Partnerovo ID. Nelze ho změnit.

en: The name and ID of the affiliate who generated this referral. This association cannot be changed.
cs: Partnerovo uživatelské ID. Nelze ho změnit.

en: Payout
cs: Poslední referralové

note: translators: 1: Payout total amount with view link
en: Total: %1$s
cs: Součet

en: The amount of the referral, such as 15.
cs: Počet referralů, třeba 15.

en: Referral Type
cs: Typ provize pro referraly

en: Select the type of the referral.
cs: Vyberte si stav referrala.

en: The date the referral was created.
cs: Počet referralů, třeba 15.

en: Visit
cs: Návštěvy

en: Enter a description for this referral.
cs: Zadejte popis tohoto referrala.

en: Enter a reference for this referral (optional). Usually this would be the transaction ID of the associated purchase.
cs: Zadejte doporučení pro tohoto referrala (volitelné). Většinou by to mělo být transakční ID souvisejícího nákupu.

en: Context
cs: Kontext

en: Context for this referral (optional). Usually this is used to identify the payment system or integration that was used for the transaction.
cs: Zadejte kontext pro tohoto referrala (volitelné). Většinou se využívá pro snadnější indentifikaci platebního systému, který byl použit k transakci.

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom data stored for this referral (optional).
cs: Zadejte popis tohoto referrala.

en: Select the status of the referral.
cs: Vyberte si stav referrala.

en: Update Referral
cs: Neproplacení referralové

en: New Referral
cs: Nový referral

en: Use this screen to manually create a new referral record for an affiliate.
cs: Použijte tuto obrazovku pro tvorbu nového záznamu partnerova referrala.

en: Enter the name of the affiliate or enter a partial name or email to perform a search.
cs: Pro hledání zadejte jméno parnera, část jména nebo e-mail.

en: Select or enter a date for this referral.
cs: Vyberte si stav referrala.

en: Enter a context for this referral (optional). Usually this is used to help identify the payment system that was used for the transaction.
cs: Zadejte kontext pro tohoto referrala (volitelné). Většinou se využívá pro snadnější indentifikaci platebního systému, který byl použit k transakci.

en: Add Referral
cs: Přidat referrala

en: Earnings Generated
cs: Výdělky

en: Earnings Paid
cs: Výdělky

en: Affiliate Registrations
cs: Registrace partnerů

en: Manage Affiliates
cs: Přidávám partnery

en: View Payouts
cs: Poslední referralové

en: Manage Visits
cs: Hledám referraly

en: Total Affiliate Sales Earnings
cs: Přejít na nastavení AffiliateWP

en: Total Affiliates
cs: Upravit partnera.

note: translators: Affiliate ID
en: Affiliate #%d
cs: Partner: #%d %s

en: Top Earning Affiliate
cs: Upravit partnera.

en: New Affiliates
cs: Nový partner

note: translators: Referrals count
en: %s referral | %s referrals
cs[0]: Přidat referrala
cs[1]: Přidat referrala

en: Total Earnings Paid
cs: Souhrn výdělků

en: Total Earnings Generated
cs: Souhrn výdělků

en: Total Payouts Count
cs: Celkem návštěv

en: Average Payout
cs: Provize pro referraly

en: Average Referrals Per Payout (All Time)
cs: Provize pro referraly

en: Average Referrals Per Payout
cs: Provize pro referraly

en: Total Earnings (All Time)
cs: Souhrn výdělků

en: Total Unpaid Earnings (All Time)
cs: Souhrn výdělků

note: translators: 1: Affiliate results URL, 2: Affiliate name, 3: Affiliate payouts URL, 4: Payouts view label
en: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a> | <a href="%3$s">%4$s</a>
cs: <a href="%s">Zadejte problém</a> on <a href="%s">GitHub</a>.

en: Average Referral Amount (All Time)
cs: Provize pro referraly

en: Paid / Unpaid Referrals
cs: Neproplacení referralové

en: Pending / Rejected Referrals
cs: Zamítnuté výdělky od referralů

en: Average Referral Amount
cs: Provize pro referraly

en: Affiliate-generated Sales
cs: Affiliate jméno

en: Affiliate-generated Sale Count
cs: Partnerská sleva?

en: Total Visits (All Time)
cs: Celkem návštěv

en: Total visits
cs: Celkem návštěv

en: Successful Conversions
cs: Úspěšné konverze

en: Conversion Rate (All Time)
cs: Konverzní poměr

en: Conversion Rate
cs: Konverzní poměr

en: Total Visits
cs: Celkem návštěv

en: Direct Traffic
cs: Přímý zdroj návštěvnosti

note: translators: 1: Referral variable example affiliate URL, 2: Username example affiliate URL
en: Show pretty affiliate referral URLs to affiliates. For example: <strong>%1$s or %2$s</strong>
cs: Proměnlivá URL pro referenční URL. Například: <strong>%s</strong>.

en: License Settings
cs: Nastavení licence.

en: License Key
cs: Licenční klíč

note: translators: Support page URL
en: Please enter your license key. An active license key is needed for automatic plugin updates and <a href="%s" target="_blank">support</a>.
cs: Prosím zadejte váš licenční klíč. Aktivní licenční klíč je nezbytný pro automatickou aktualizaci pluginu a <a href="%s" target="_blank">podporu</a>.

en: Pages
cs: Stránky

en: Affiliate Area
cs: Partnerská zóna

en: This is the page where affiliates will manage their affiliate account.
cs: Toto je stránka, kde partneři spravují jejich partnerský účet.

en: Terms of Use
cs: Podmínky používání

en: Select the page that shows the terms of use for Affiliate Registration.
cs: Vyberte stránku, která zobrazí podmínky používání pro registraci partnerů

en: Terms of Use Label
cs: Podmínky používání

en: Referral Settings
cs: Nastavení referralů

en: Referral Variable
cs: Proměnlivý referal

note: translators: Affiliate URL example text
en: The URL variable for referral URLs. For example: <strong>%s</strong>.
cs: Proměnlivá URL pro referenční URL. Například: <strong>%s</strong>.

en: Default Referral Format
cs: Provize pro referraly

note: translators: 1: Affiliate URL example with referral variable, 2: Affiliate URL example with username
en: Show referral URLs to affiliates with either their affiliate ID or Username appended.<br/> For example: <strong>%1$s or %2$s</strong>.
cs: Proměnlivá URL pro referenční URL. Například: <strong>%s</strong>.

en: Pretty Affiliate URLs
cs: Nový partner

en: Credit Last Referrer
cs: Přidat referrala

en: Choose a referral rate type. Referrals can be based on either a percentage or a flat rate amount.
cs: Měli by referralové dostávat procentuální nebo fixní provizi?

en: Flat rate referrals can be calculated on either a per product or per order basis.
cs: Měli by referralové dostávat procentuální nebo fixní provizi?

en: The default referral rate. A percentage if the Referral Rate Type is set to Percentage, a flat amount otherwise. Referral rates can also be set for each individual affiliate.
cs: Standardní odměna pro referraly. Procentuální pokud typ provize jsou procenta,  v opačném případě fixní odměna. Odměny mohou být nastaveny pro každého partnera individuálně.

en: Cookie Expiration
cs: Platnost cookies

en: Enter how many days the referral tracking cookie should be valid for.
cs: Kolik dní by měla být sledovací cookie platná?

en: Cookie Sharing
cs: Platnost cookies

en: Currency Settings
cs: Nastavení měny

en: Configure the currency options
cs: Konfigurovat možnosti měny

en: Currency
cs: Měna

en: Choose your currency. Note that some payment gateways have currency restrictions.
cs: Vyberte si svou měnu. Nezapomeňte, že některé platební brány mají určitá omezení.

en: Currency Symbol Position
cs: Pozice měny

en: Choose the location of the currency symbol.
cs: Vyberte si umístění znaku změny.

en: Before - $10
cs: Předtím - $10

en: After - 10$
cs: Po - 10$

en: Thousands Separator
cs: Oddělovač tisíců

en: The symbol (usually , or .) to separate thousands
cs: Symbol (většinou , nebo .) k oddělení tisíců

en: Decimal Separator
cs: Desetinný oddělovač

en: The symbol (usually , or .) to separate decimal points
cs: Symbol (většinou , nebo .) k oddělení desetinných čísel

en: Affiliate Form Settings
cs: Přejít na nastavení AffiliateWP

en: Affiliate Area Forms
cs: Partnerská zóna

en: Affiliate Registration Form and Affiliate Login Form
cs: Registrace partnerů

en: Affiliate Registration Form Only
cs: Registrace partnera

en: Affiliate Login Form Only
cs: Partnerská sleva?

en: Integrations
cs: Integrace

en: Choose the integrations to enable.
cs: Vyberte si umístění znaku změny.

en: Opt-In Referral Amount
cs: Provize pro referraly

en: Opt-In Referral Status
cs: Stav referrala

en: Pending
cs: Nevyřízeno

en: Unpaid
cs: Neproplacené

en: Email Options
cs: E-mail

en: From Name
cs: Vaše jméno

en: From Email
cs: E-mail

en: Email Notifications
cs: Zapnout upozornění na nové referaly

en: Affiliate Manager Email
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

en: Registration Email Options For Affiliate Manager
cs: Graf registrace partnerů

en: Registration Email Subject
cs: Nový referral

en: New Affiliate Registration
cs: Registrace nového partnera

en: Registration Email Content
cs: Graf registrace partnerů

en: Name:
cs: Jméno:

en: New Referral Email Options for Affiliate Manager
cs: Nový referral

en: New Referral Email Subject
cs: Nový referral

en: Referral Earned!
cs: Referral oceněn!

en: New Referral Email Content
cs: Nový referral

en: {name} has been awarded a new referral of {amount} on {site_name}.
cs: Byl jste oceněn novým referralem %s %s!

en: New Referral Email Options For Affiliate
cs: Nový referral

en: Referral Awarded!
cs: Referral oceněn!

note: translators: Home URL translators: Website URL
en: Congratulations {name}!
cs: Gratulujeme %s!

en: You have been awarded a new referral of
cs: Byl jste oceněn novým referralem %s %s!

en: on %s!
cs: Verze %s

en: Log into your affiliate area to view your earnings or disable these notifications:
cs: Přihlaště do své uživatelské zóny pro zobrazení vašich výdělků nebo vypnutí těchto hlášení: %s

en: Application Accepted Email Options For Affiliate
cs: Žádost o partnerství přijata

en: Application Accepted Email Subject
cs: Žádost o partnerství přijata

en: Affiliate Application Accepted
cs: Žádost o partnerství přijata

en: Application Accepted Email Content
cs: Žádost o partnerství přijata

note: translators: Home URL
en: Your affiliate application on %s has been accepted!
cs: Vaše žádost o partnerství  %s byla přijata!

en: Log into your affiliate area at
cs: Přihlaste se do vaší partnerské zóny na %s

en: Allow Affiliate Registration
cs: Povolit registraci partnerů

en: Allow users to register affiliate accounts for themselves.
cs: Měli by mít partneři možnsot registrovat vlastní účty?

en: Require Approval
cs: Vyžadovat schválení

en: Require that Pending affiliate accounts must be approved before they can begin earning referrals.
cs: Vyžadovat, aby administrátor musel schválit partnera předtím, než začnou přijímat referraly?

en: Auto Register New Users
cs: Automaticky registrovat nové uživatele

en: Automatically register new users as affiliates.
cs: Automaticky registrovat nové uživatele jako partnery?

en: Default Referral URL
cs: Provize pro referraly

en: Reject Unpaid Referrals on Refund
cs: Odmítnout neproplacené referraly při vrácení peněz?

en: Automatically reject Unpaid referrals when the originating purchase is refunded or revoked.
cs: Měli by být nevyplacení referralové automaticky odmítnuti, když je proběhlý nákup vrácen nebo zrušen?

en: Use Fallback Referral Tracking Method
cs: Použít metodu sledování Fallback Referral?

en: The method used to track referral links can fail on sites that have jQuery errors. Enable Fallback Tracking if referrals are not being tracked properly.
cs: Metoda využívaná ke sledování referenčních odkazů může selhat na stránkách, kde se vyskytují chyby v jQuery. Zaškrtněte, pokud nejsou referralové správně sledováni.

en: Ignore Referrals with Zero Amount
cs: Provize pro referraly

en: Ignore referrals with a zero amount. This can be useful for multi-price products that start at zero, or if a discount was used which resulted in a zero amount. NOTE: If this setting is enabled and a visit results in a zero referral, the visit will be considered not converted.
cs: Zaškrtněte toto pole, pokud chcete, aby AffiliateWP zcela ingoroval referraly s nulovými výdělky. Tato volba je užitečná u produktů v několika cenových relacích, které začínají na nule, případně pro produkty, které po slevě nic nestojí. Berte na vědomí, že pokud je toto nastavení aktivováno, návštěva bude označena jako nekonverzní.

en: Referral URL Blacklist
cs: Návštěvy z referenčních URL

en: Remove Data on Uninstall
cs: Odebrat data nebo odinstalovat?

en: Connection Status
cs: Přepočítat statistoky

en: Enable Payouts Service
cs: Vytvořit soubor s platbou

en: Registration Form Description
cs: Graf registrace partnerů

en: Required Registration Fields
cs: Moderovat registrace

en: Password
cs: Heslo

en: Notify affiliate manager when a new affiliate has registered
cs: Upozornit administrátory stránek o nově zaregistrovaných partnerech?

en: Notify affiliate manager when a new referral has been created
cs: Upozornit administrátory stránek o nově zaregistrovaných partnerech?

en: Notify affiliate when they earn a new referral
cs: Upozornit administrátory stránek o nově zaregistrovaných partnerech?

en: Notify affiliate when their affiliate application is accepted
cs: Vaše žádost o partnerství  %s byla přijata!

en: Notify affiliate when their affiliate application is rejected
cs: Vaše žádost o partnerství  %s byla přijata!

en: Application Pending Email Options For Affiliate
cs: Žádost o partnerství přijata

en: Application Pending Email Subject
cs: Žádost o partnerství přijata

en: Your Affiliate Application Is Being Reviewed
cs: Vaše žádost o partnerství  %s byla přijata!

en: Application Pending Email Content
cs: Žádost o partnerství přijata

en: Application Rejection Email Options For Affiliate
cs: Žádost o partnerství přijata

en: Application Rejection Email Subject
cs: Žádost o partnerství přijata

en: Your Affiliate Application Has Been Rejected
cs: Vaše žádost o partnerství  %s byla přijata!

en: Application Rejection Email Content
cs: Žádost o partnerství přijata

en: Your license key is globally defined via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code> set in <code>wp-config.php</code>.<br />It cannot be modified from this screen.
cs: Prosím zadejte váš licenční klíč. Aktivní licenční klíč je nezbytný pro automatickou aktualizaci pluginu a <a href="%s" target="_blank">podporu</a>.

en: Deactivate License
cs: Deaktivovat licenci

en: Your license is valid!
cs: Vaše licence je platná!

en: Renew Your License
cs: Obnovte si svou licenci

en: Your license has expired, renew today to continue getting updates and support!
cs: Platnost vaší licence vypršela. Obnovte si ji ještě dnes a opět budete mít přístup k aktualizacím a podpoře!

en: Activate License
cs: Aktivovat licenci

note: translators: Setting ID
en: The callback function used for the <strong>%s</strong> setting is missing.
cs: Funkce callback, která je využívána pro <strong>%s</strong> nastavení, chybí.

note: translators: 1: Payouts Service URL
en: <a href="%s" target="_blank">Learn more and view pricing.</a>
cs: Potvrďte souhlas s našimi <a href="%s" target="_blank">Podmínkami používání</a>

note: translators: Payouts Service name retrieved from the PAYOUTS_SERVICE_NAME constant
en: Reconnect to the %s.
cs: Přepočítat statistoky

note: translators: Support URL
en: Your license key is globally defined via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code> set in <code>wp-config.php</code>.<br />It cannot be modified from this screen.<br />An active license key is needed for automatic plugin updates and <a href="%s" target="_blank">support</a>.
cs: Prosím zadejte váš licenční klíč. Aktivní licenční klíč je nezbytný pro automatickou aktualizaci pluginu a <a href="%s" target="_blank">podporu</a>.

note: translators: System Info screen URL
en: Debug mode is globally enabled via <code>AFFILIATE_WP_DEBUG</code> set in <code>wp-config.php</code>. This setting cannot be modified from this screen. Logs are kept in <a href="%s">Affiliates > Tools</a>.
cs: Prosím zadejte váš licenční klíč. Aktivní licenční klíč je nezbytný pro automatickou aktualizaci pluginu a <a href="%s" target="_blank">podporu</a>.

en: General
cs: Obecné

en: Emails
cs: E-mail

en: Misc
cs: Různé

note: translators: Affiliate username
en: Earnings have been successfully recounted for %s.
cs: Referral úspěšně přidán

note: translators: Affiliate username
en: Unpaid earnings have been successfully recounted for %s.
cs: Referral úspěšně přidán

note: translators: Affiliate username
en: Referrals have been successfully recounted for %s.
cs: Referral úspěšně přidán

note: translators: Affiliate username
en: Visits have been successfully recounted for %s.
cs: Import nastavení proběhl úspěšně

en: No API consumers found.
cs: Uživatelé nenalezeni

en: Enter username
cs: Neplatné uživatelské jméno

en: Email
cs: E-mail

en: First Name
cs: Minulý týden

en: Last Name
cs: Minulý týden

en: Rate Type
cs: Typ provize pro referraly

en: Earnings
cs: Výdělky

en: Date Registered
cs: Registrovat

en: Visit ID
cs: Návštěvy

en: Converted
cs: Konverze

en: Referrer
cs: Referralové

en: You do not have permission to export data.
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: You do not have permission to import data.
cs: Nemáte oprávnění k exportu dat.

en: No new affiliates were imported.
cs: Partneři nebyli nalezeni.

note: translators: Plural affiliate number
en: Manage your affiliates.
cs: Přidávám partnery

en: No new referrals were imported.
cs: Žádní referralové nebyli doposud zaznamenáni

note: translators: Plural referrals number
en: Manage your referrals.
cs: Neproplacení referralové

en: Please upload a valid .json file
cs: Prosím nahrajte platný soubor .json

en: Please upload a file to import
cs: Prosím nahrajte soubor k importu

en: The upgrade process is running, please be patient. This could take several minutes to complete while affiliate records are upgraded in batches of 100.
cs: Probíhá vylepšování, buďte prosím trpěliví. Proces může trvat několik minut.

note: translators: Step number
en: Step %d running
cs: Běží krok %d

en: Export / Import
cs: Exportovat / importovat

en: Recount Stats
cs: Přepočítat statistoky

en: Migration Assistant
cs: Asistent pro přesun

en: Debug Assistant
cs: Asistent pro přesun

en: Recount Affiliate Stats
cs: Přepočítat statistiky partnerů

en: Use this tool to recount statistics for one or all affiliates.
cs: Použít tento nástroj pro přepočet statistik partnerů.

en: Enter the name of the affiliate or begin typing to perform a search based on the affiliate&#8217;s name.
cs: Pro vyhledání partnera zadejte jméno partnera nebo začněte psát.

en: Recount
cs: Přepočítat

en: Recount Campaigns
cs: Přepočítat statistoky

en: Use this tool to recount campaigns for one or all affiliates.
cs: Použít tento nástroj pro přepočet statistik partnerů.

en: These tools assist in migrating affiliate and referral data from existing platforms.
cs: Tyto nástroje vám pomohou s přesunem dat od partnerů a referralů z existujících patforem.

en: User Accounts
cs: Přepočítat

en: Use this tool to create affiliate accounts for each of your existing WordPress user accounts that belong to the selected roles below.
cs: Začněte psát jméno partnera pro vyhledání jeho uživatelského účtu.

en: Create Affiliate Accounts for Users
cs: Registrovat nový partnerský účet

en: Use this tool to migrate existing affiliate / referral data from Affiliates Pro to AffiliateWP.
cs: Použít tento nástroj pro přesun dat existujících partnerů / referralů z Affiliates Pro do AffiliateWP.

en: NOTE: This tool should only ever be used on a fresh install. If you have already collected affiliate or referral data, do not use this tool.
cs: <strong>POZNÁMKA:</strong> tento nástroj by měl být požit po čerstvé instalci. Pokud jste již nasbírali nějaká data od partnerů nebo referralů, tento nástroj nepoužívejte.

en: Migrate Data from Affiliates Pro
cs: Přemístit data z Affiliates Pro

en: Use this tool to migrate existing affiliate accounts from WP Affiliate to AffiliateWP.
cs: Použít tento nástroj pro přesun dat existujících partnerů / referralů z Affiliates Pro do AffiliateWP.

en: Migrate Data from WP Affiliate
cs: Přemístit data z Affiliates Pro

en: Export Affiliates
cs: Upravit partnera.

en: Export affiliates to a CSV file.
cs: Exportovat referraly do CSV souboru.

en: All Statuses
cs: Všechny stavy

en: Export
cs: Exportovat

en: Export Referrals
cs: Exportovat referraly

en: Export referrals to a CSV file.
cs: Exportovat referraly do CSV souboru.

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export referrals for all affiliates.
cs: Pro hledání partnera, zadejte partnerovo přihlašovací jméno, křestní jméno, nebo příjmení. Pro export refarralů od všech partnerů zanechte prázdné.

en: Export Payouts
cs: Celkem návštěv

en: Export payouts to a CSV file.
cs: Exportovat referraly do CSV souboru.

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export payouts for all affiliates.
cs: Pro hledání partnera, zadejte partnerovo přihlašovací jméno, křestní jméno, nebo příjmení. Pro export refarralů od všech partnerů zanechte prázdné.

en: Export Visits
cs: Upravit partnera.

en: Export visits to a CSV file.
cs: Exportovat referraly do CSV souboru.

en: Unconverted
cs: Konverze

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export visits for all affiliates.
cs: Pro hledání partnera, zadejte partnerovo přihlašovací jméno, křestní jméno, nebo příjmení. Pro export refarralů od všech partnerů zanechte prázdné.

en: Export Settings
cs: Nastavení exportu

en: Export the AffiliateWP settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
cs: Exportovat  nastavení AffiliateWP ze souboru .json. Tato funkce vám umožní jednoduše importovat konfiguraci do jiné sítě.

en: Import Settings
cs: Nastavení importu

en: Import the AffiliateWP settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
cs: Importovat nastavení AffiliateWP ze souboru .json. Tento soubor získáte exportem nastavení z jiného webu, který využívá formulář výše.

en: Import
cs: Importovat

en: Import Affiliates
cs: Upravit partnera.

en: Import CSV
cs: Importovat

en: Affiliate Field
cs: Partner: #%d %s

en: Process Import
cs: Importovat

en: Import Referrals
cs: Exportovat referraly

en: Referral Field
cs: Referralové

en: Use this tool to help debug referral tracking.
cs: Použít tento nástroj pro přesun dat existujících partnerů / referralů z Affiliates Pro do AffiliateWP.

en: Generate Coupons
cs: Vytvořit URL

en: Invalid batch ID.
cs: Neplatný e-mail

note: translators: Dismiss Notice link markup
en: Your database has been successfully upgraded. %s
cs: Referral úspěšně přidán

note: translators: Dismiss Notice link markup
en: Your database tables have been successfully upgraded. %s
cs: Referral úspěšně přidán

en: Affiliate Registration Status
cs: Registrace partnerů

en: Not Registered
cs: Registrovat

en: Affiliate Actions
cs: Přejít na nastavení AffiliateWP

en: Register
cs: Registrovat

en: Disable Affiliate Email
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

en: Affiliate Record
cs: Affiliate jméno

en: Affiliate Customer Record
cs: Affiliate jméno

en: Customer ID
cs: E-mail

en: Primary Email
cs: E-mail

en: Date Created
cs: Nové funkce

en: No records found
cs: Referralové nenalezeni.

en: Affiliate record has been deleted.
cs: Váš partnerský profil byl aktualizován

en: Affiliate customer record has been deleted.
cs: Váš požadavek na partnerský účet byl zamítnut

en: Landing Page
cs: Landing page

en: Referring URL
cs: Odkazující URL

en: Direct traffic
cs: Přímý zdroj návštěvnosti

en: No visits found.
cs: Návštěvy nenalezeny.

en: This screen provides access to your site&#8217;s visit history.
cs: Tato obrazovka vám umožní přístup k historii referralů vašeho webu.

en: <strong>Referral ID</strong>: this is the ID of the referral that was created from this visit, if any.
cs: <strong>Doporučení</strong>: toto odkazuje na pořadové číslo (nebo podobné), které vytvořitl tento referral

en: <strong>Context</strong>: this is the context of how the visit was generated, if set.
cs: <strong>Zaplacený</strong> - toto je referral, za kterého partner dostal provizi

en: <strong>IP</strong>: this is the IP address of the visitor.
cs: <strong>Zaplacený</strong> - toto je referral, za kterého partner dostal provizi

en: Searching Visits
cs: Hledám referraly

en: Visit records can be searched in several different ways:
cs: Referraly můžete hledat několika různými způsoby:

en: You can enter the visit&#8217;s ID number prefixed by &#8220;visit:&#8221;
cs: Můžete zadat partnerské ID předponou 'affiliate':

en: You can enter the referral&#8217;s ID number prefixed by &#8220;referral:&#8221;
cs: Můžete zadat doporučení referrala předponou 'ref':

en: You can enter a visit context prefixed by &#8220;context:&#8221;
cs: Můžete zadat kontext pro referrala předponou 'context':

en: Rejected
cs: Odmítnuto

en: Percentage (%)
cs: Procenta (%)

note: translators: Currency name
en: Flat %s
cs: Fixní  %s

en: Affiliate URLs
cs: Partneři

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Cheatin&#8217; huh?
cs: Podvádíš, co?

en: Invalid username
cs: Neplatné uživatelské jméno

en: Please enter a password
cs: Prosím zadejte heslo

en: Incorrect username or password
cs: Nesprávné heslo

en: Please select your country of residence
cs: Prosím souhlaste s našimi smluvními podmínkami

en: Please select your account type
cs: Prosím zadejte své jméno

en: Please enter your business name
cs: Prosím zadejte své jméno

en: Please enter your first name
cs: Prosím zadejte své jméno

en: Please enter your last name
cs: Prosím zadejte své jméno

en: Invalid account email
cs: Neplatný platební e-mail

en: Please select your day of birth
cs: Prosím zadejte své jméno

en: Please select your month of birth
cs: Prosím zadejte své jméno

en: Please select your year of birth
cs: Prosím souhlaste s našimi smluvními podmínkami

en: Please agree to our terms of use
cs: Prosím souhlaste s našimi smluvními podmínkami

en: Unpaid Referral Earnings
cs: Neproplacené výdělky od referralů

en: Pending Referral Earnings
cs: Nevyřízené výdělky od referralů

en: Rejected Referral Earnings
cs: Zamítnuté výdělky od referralů

en: Paid Referral Earnings
cs: Proplacené výdělky od referralů

en: Please enter a valid website URL
cs: Prosím zadejte heslo

en: Username already taken
cs: Uživatelské jméno již bylo použito

en: Email address already taken
cs: E-mailová adresa již byla použita

en: Passwords do not match
cs: Hesla neodpovídají

en: Nice try honey bear, don&#8217;t touch our honey
cs: Dobrý pokus medový medvídku, nesehej na náš medík

en: You are already registered as an affiliate
cs: Jako affiliate partner jste již registrován

en: Please enter your name
cs: Prosím zadejte své jméno

en: Please enter a website URL
cs: Prosím zadejte heslo

en: Please enter your payment email
cs: Prosím zadejte své jméno

en: Add as Affiliate
cs: Přidat partnera

en: Add the user as an affiliate.
cs: Automaticky registrovat uživatele jako partnery

en: Converted Visits
cs: Konverzní návštěvníci

en: Unconverted Visits
cs: Nekonvezrní návštěvníci

note: translators: Affiliate username
en: An affiliate with the username "%s" has been created.
cs: Vaše žádost o partnerství  %s byla přijata!

en: The affiliate account could not be added.
cs: Váš partnerský účet není aktivní

en: The affiliate was updated successfully.
cs: Partner úspěšně aktualizován

en: The affiliate account could not be updated.
cs: Váš partnerský účet není aktivní

en: Are you sure you want to delete this affiliate and all its data?
cs: Opravdu chcete vytvořit soubor výplaty? Všichni uvedení referralové budou označeni jako "proplacení".

en: The affiliate account has been successfully deleted.
cs: Partner úspěšně smazán.

en: The affiliate account could not be deleted.
cs: Váš požadavek na partnerský účet byl zamítnut

note: translators: Number of affiliates
en: Number of affiliates: %d
cs: Partneři nebyli nalezeni.

en: AffiliateWP is not installed
cs: Přemístění AffiliateWP

note: translators: License status
en: License status is: %s
cs: Nastavení licence.

note: translators: Enabled or Disabled (translated)
en: Affiliates require approval: %s
cs: Vyžadovat schválení

note: translators: None or comma-separated list of enabled integrations
en: Integrations: %s
cs: Integrace

note: translators: Global referral rate
en: Global referral rate: %s
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

note: translators: Global referral rate type
en: Global referral rate type: %s
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

note: translators: Currency label
en: Currency: %s
cs: Měna

note: translators: Referral variable
en: Referral variable: %s
cs: Proměnlivý referal

note: translators: Referral URL example with affiliate ID
en: Referral URL (ID): %s
cs: Referral URL

note: translators: Referral URL example with affiliate username
en: Referral URL (Username): %s
cs: Referral URL generátor

note: translators: Affiliate Area page URL
en: Affiliate Area URL: %s
cs: Partnerská zóna

note: translators: Terms of Use URL
en: Terms of Use URL: %s
cs: Podmínky používání

note: translators: Affiliates count
en: Total Affiliates: %s
cs: Upravit partnera.

note: translators: Creatives count
en: Total Creatives: %s
cs: Upravit partnera.

note: translators: Customers count
en: Total Customers: %s
cs: Celkem návštěv

note: translators: Payouts count
en: Total Payouts: %s
cs: Celkem návštěv

note: translators: Referrals count
en: Total Referrals: %s
cs: Celkvoý počet proplacených referralů

note: translators: Sales count
en: Total Sales: %s
cs: Upravit partnera.

note: translators: Visits count
en: Total Visits: %s
cs: Celkem návštěv

en: The creative could not be created.
cs: Nový referral

en: The creative was successfully updated.
cs: Partner úspěšně přidán

en: The creative was successfully deleted.
cs: Partner úspěšně přidán

note: translators: Number of creatives
en: Number of creatives: %d
cs: Referralové nenalezeni.

note: translators: Customer ID
en: A customer with the ID %d has been successfully created.
cs: Nový referral

en: The customer could not be created.
cs: Nový referral

en: The customer was successfully updated.
cs: Partner úspěšně přidán

en: The customer could not be updated.
cs: Nový referral

en: The customer was successfully deleted.
cs: Partner úspěšně přidán

en: The customer could not be deleted.
cs: Nový referral

note: translators: Number of customers
en: Number of customers: %d
cs: Návštěvy nenalezeny.

en: Are you sure you want to overwrite this payout's referrals?
cs: Opravdu chcete vytvořit soubor výplaty? Všichni uvedení referralové budou označeni jako "proplacení".

en: The supplied affiliate ID or username is invalid and has been ignored.
cs: Partnerovo uživatelské ID. Nelze ho změnit.

note: translators: Payout ID
en: Payout #%d has been updated successfully.
cs: Partner úspěšně aktualizován

note: translators: Referral ID
en: A referral with the ID "%d" has been created.
cs: Nový referral

en: The referral could not be added.
cs: Nový referral

en: The referral was updated successfully.
cs: Referral úspěčně aktualizován

en: The referral could not be updated
cs: Nový referral

en: The referral has been successfully deleted.
cs: Referral úspěšně přidán

en: The referral could not be deleted.
cs: Nový referral

note: translators: Number of referrals
en: Number of referrals: %d
cs: Žádní referralové nebyli doposud zaznamenáni

en: The visit was successfully created.
cs: Import nastavení proběhl úspěšně

en: The visit could not be created.
cs: Nový referral

en: The visit was updated successfully.
cs: Partner úspěšně aktualizován

note: translators: Number of visits
en: Number of visits: %d
cs: Návštěvy nenalezeny.

en: Invalid affiliate
cs: Přidat partnera

en: No coupons were found.
cs: Uživatelé nenalezeni

en: Creative
cs: Neaktivní

en: A new affiliate has registered on your site,
cs: Prozatím žádné registrace partnerů

note: translators: Affiliate display name
en: Name: %s
cs: Jméno:

note: translators: Affiliate name
en: Congratulations %s!
cs: Gratulujeme %s!

note: translators: Login URL
en: Log into your affiliate area at %s
cs: Přihlaste se do vaší partnerské zóny na %s

note: translators: Affiliate name
en: Hi %s!
cs: Verze %s

note: translators: 1: Formatted referral amount, 2: Home URL
en: You have been awarded a new referral of %1$s on %2$s!
cs: Byl jste oceněn novým referralem %s %s!

note: translators: Login URL
en: log into your affiliate area to view your earnings or disable these notifications: %s
cs: Přihlaště do své uživatelské zóny pro zobrazení vašich výdělků nebo vypnutí těchto hlášení: %s

en: The website of the affiliate
cs: Žádní registrovaní partneři

en: The reason an affiliate was rejected
cs: Požadavek byl odmítnut

en: The amount of a given referral
cs: Počet referralů, třeba 15.

en: Your site name
cs: Vaše jméno

en: The affiliate&#8217;s referral URL
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: The affiliate&#8217;s ID
cs: Partnerské ID

en: The affiliate&#8217;s referral rate
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: The name of the campaign associated with the referral (if any)
cs: Vyberte si stav referrala.

en: The affiliate registration coupon (if any)
cs: Prozatím žádné registrace partnerů

en: Total
cs: Součet

en: Allow Referrals
cs: Referralové

en: Enable affiliate referral creation for this form
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: Select the referral type for this form.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: Enable referrals on all Contact Form 7 forms
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: Enable referrals for specific Contact Form 7 forms
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

note: translators: 1: Form title, 2: Form ID
en: Referral type for %1$s (Form ID: %2$d)
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name, 4: Affiliate ID
en: Referral %1$s for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

en: Affiliate Discount?
cs: Partnerská sleva?

en: If you would like to connect this discount to an affiliate, enter the name of the affiliate it belongs to.
cs: Chcete-li tuto slevu spojit s partnerem, zadejte jméno partnera, kterému náleží.

en: Disable Renewal Referrals
cs: Poslední referralové

en: Disable Referrals on Upgrades
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

en: Affiliate Rates:
cs: Affiliate jméno

note: translators: EDD singular category label
en: The referral rate for this %s category.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: Affiliate coupon?
cs: Partnerská sleva?

en: If you would like to connect this coupon to an affiliate, enter the name of the affiliate it belongs to.
cs: Chcete-li tuto slevu spojit s partnerem, zadejte jméno partnera, kterému náleží.

en: Referral description
cs: Nastavení referralů

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name, 4: Referral affiliate ID
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s for %3$s rejected
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

en: Custom Amount
cs: Částka

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

en: Enable affiliate referral creation for this donation form
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: Affiliate Rate
cs: Affiliate jméno

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name, 4: Referral affiliate ID
en: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

en: Referral #%d for %s for %s rejected
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

en: Allow referrals
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

en: Affiliate Coupon
cs: Partnerská sleva?

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name
en: Referral %1$s for %2$s recorded for %3$s
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

en: Affiliate Data
cs: Affiliate jméno

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d completed
cs: Referral úspěčně aktualizován

note: translators: Referral ID
en: LifterLMS Referral #%d updated successfully.
cs: Referral úspěčně aktualizován

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d created successfully.
cs: Referral úspěčně aktualizován

en: Referral failed to be created.
cs: Nový referral

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d updated successfully.
cs: Referral úspěčně aktualizován

note: translators: Referral ID
en: Pending referral #%d created successfully.
cs: Referral úspěčně aktualizován

en: LifterLMS Referral failed to be created.
cs: Nový referral

en: Affiliate Discount
cs: Partnerská sleva?

en: Referral Details
cs: Nastavení referralů

en: Disable Referrals
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

note: translators: Product type
en: Enable %s Referral Rate
cs: Provize pro referraly

note: translators: Product type
en: %s Referral Rate
cs: Provize pro referraly

note: translators: Product type
en: Enter a referral rate for this %s
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d rejected
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

en: Disable referrals on this membership
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

en: Enable affiliate referral creation for this form?
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: Please enter your email address
cs: Prosím zadejte své jméno

en: Please enter a valid email address
cs: Prosím zadejte heslo

en: Pending PayPal referral
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

en: Affiliate Settings
cs: Přejít na nastavení AffiliateWP

note: translators: Referral rate
en: The membership-level referral rate, such as 20 for 20%%. Affiliate-level referral rates will override this value. If left blank, the site default value of %s will be used.
cs: Provize pro referrala, například 20 pro 20%. Necháte-li prázdné, bude použito standardní nastavení.

en: Disable referrals on this subscription level.
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name
en: Referral %1$s updated. Amount %2$s recorded for %3$s
cs: Referral #%d pro %s zaznamenán pro %s

en: Affiliate Rate Type
cs: Affiliate jméno

en: Earnings can be based on either a percentage or a flat rate amount.
cs: Měli by referralové dostávat procentuální nebo fixní provizi?

en: Disable referrals
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

en: Referral rate (optional)
cs: Nastavení referralů

en: Disable referrals for this product variation
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

en: AffiliateWP settings for the My Account page.
cs: Statistiky byly přepočítány!

en: Affiliate Area Link
cs: Partnerská zóna

en: The referral rate for this category.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: Affiliate Referral
cs: Affiliate jméno

en: Referral type
cs: Provize pro referraly

en: Total Field
cs: Celkem návštěv

en: Customer Email
cs: E-mail

en: US Dollar
cs: Americké dolary (&#36;)

en: Argentine Peso
cs: Mexická pesa (&#36;)

en: Australian Dollar
cs: Australské dolary (&#36;)

en: Brazilian Real
cs: Brazilský reál (R&#36;)

en: Canadian Dollar
cs: Kanadské dolary (&#36;)

en: Chilean Peso
cs: Filipínská pesa

en: Czech Koruna
cs: České koruny

en: Danish Krone
cs: Dánské koruny

en: Hong Kong Dollar
cs: Hongkongské dolary (&#36;)

en: Hungarian Forint
cs: Maďarské forinty

en: Icelandic Krona
cs: Švédské koruny

en: Indian Rupee
cs: Indické rupie (&#8377;)

en: Israeli Shekel
cs: Izraelské šekly (&#8362;)

en: Iranian Rial
cs: Brazilský reál (R&#36;)

en: Japanese Yen
cs: Japonské jeny (&yen;)

en: Malaysian Ringgit
cs: Majalské ringgity

en: Mexican Peso
cs: Mexická pesa (&#36;)

en: Norwegian Krone
cs: Norské koruny

en: New Zealand Dollar
cs: Novozélandské dolary (&#36;)

en: Pakistani Rupee
cs: Indické rupie (&#8377;)

en: Philippine Peso
cs: Filipínská pesa

en: Polish Zloty
cs: Polské zloté

en: Pounds Sterling
cs: Britská libra (&pound;)

en: Russian Ruble
cs: Ruské rubly

en: Singapore Dollar
cs: Singapurské dolary (&#36;)

en: Swedish Krona
cs: Švédské koruny

en: Swiss Franc
cs: Švýcarské franky

en: Taiwan New Dollar
cs: Taiwanské nové dolary

en: Thai Baht
cs: Thajské báty (&#3647;)

en: Turkish Lira
cs: Turecké liry (&#8378;)

en: Referral Count
cs: Provize pro referraly

en: Visit Count
cs: Návštěvy

en: Affiliate Email
cs: Celkový počet nevyřízených referralů

en: Affiliate Username
cs: Affiliate jméno

en: Affiliate First/Full Name
cs: Affiliate jméno

en: Affiliate Last Name
cs: Affiliate jméno

en: United States
cs: Affiliate jméno

en: Argentina
cs: Mexická pesa (&#36;)

en: Australia
cs: Australské dolary (&#36;)

en: Brazil
cs: Brazilský reál (R&#36;)

en: Hong Kong
cs: Hongkongské dolary (&#36;)

en: Malaysia
cs: Majalské ringgity

en: Mexico
cs: Mexická pesa (&#36;)

en: New Zealand
cs: Novozélandské dolary (&#36;)

en: Singapore
cs: Singapurské dolary (&#36;)

en: Manual Payout
cs: Poslední referralové

en: Invalid affiliate account
cs: Registrovat nový partnerský účet

en: Invalid Payouts Service account
cs: Celkem návštěv

en: No referrals within the specified date range
cs: Nový referral

en: Affiliate user account deleted
cs: Partnerský  účet deaktivován

en: Add User & Affiliate
cs: Přidat partnera

en: An affiliate already exists for this username.
cs: Typ provize pro partnerova referrala.

en: View Affiliate
cs: Nový partner

en: Please enter a valid URL for this site
cs: Prosím zadejte heslo

en: Coupon Code
cs: Sledování kuponových kódů

en: Referral Graphs
cs: Referralové

en: Referral Payouts
cs: Provize pro referraly

en: You have not made any referrals yet.
cs: Doposud jste nepřijali žádné návštěvy.

en: Profile Settings
cs: Nastavení profilu

en: Your Payment Email
cs: Váš platební e-mail

en: Notification Settings
cs: Přejít na nastavení AffiliateWP

en: Enable New Referral Notifications
cs: Zapnout upozornění na nové referaly

en: Save Profile Settings
cs: Uložit nastavení profilu

en: Commission Rate
cs: Míra provize

note: translators: Affiliate ID
en: Your affiliate ID is: <strong>%s</strong>
cs: Vaše partnerské ID je: <strong>%d</strong>

note: translators: Affiliate username
en: Your affiliate username is: <strong>%s</strong>
cs: Vaše partnerské ID je: <strong>%s</strong>

note: translators: Affiliate referral URL
en: Your referral URL is: <strong>%s</strong>
cs: Vaše referral URL je: <strong>%s</strong>

en: Referral URL Generator
cs: Referral URL generátor

en: Enter any URL from this website in the form below to generate a referral link!
cs: Pro vytvoření referenčního odkazu zadejte URL nějaké stránky!

en: Page URL
cs: URL stránky

en: (now copy this referral link and share it anywhere)
cs: nyní zkopírujte referenční odkaz a sdílejte ho všude, kde to jen lze

en: Generate URL
cs: Vytvořit URL

en: Referral URL Visits
cs: Návštěvy z referenčních URL

en: Visit converted: %s
cs: Konverze

en: You have not received any visits yet.
cs: Doposud jste nepřijali žádné návštěvy.

en: Your affiliate account is pending approval
cs: Váš partnerský účet čeká na schválení

en: Your affiliate account is not active
cs: Váš partnerský účet není aktivní

en: Your affiliate account request has been rejected
cs: Váš požadavek na partnerský účet byl zamítnut

en: Your affiliate profile has been updated
cs: Váš partnerský profil byl aktualizován

en: Log into your account
cs: Přihlaste se do svého účtu

en: Remember Me
cs: Pamatovat si mě

en: Lost your password?
cs: Zapomenuté heslo?

en: The affiliate area is available only for registered affiliates.
cs: Partnerská zóna je dostupná pouze pro registrované partnery.

en: You have subscribed successfully.
cs: Partner úspěšně aktualizován

en: Payout Settings
cs: Nastavení exportu

en: March
cs: Hledat

en: September
cs: Pamatovat si mě

en: December
cs: Pamatovat si mě

en: Account Type
cs: E-mail k účtu

en: Personal Account
cs: Přepočítat

en: Business Account
cs: Přepočítat

en: Your Business Name
cs: Vaše jméno

en: Your First Name
cs: Minulý týden

en: Your Last Name
cs: Vaše jméno

en: Your Email
cs: E-mail

en: Month
cs: Tento měsíc

en: Year
cs: Tento rok

en: Register a new affiliate account
cs: Registrovat nový partnerský účet

en: Payment Email Address
cs: E-mail k platbě

en: Confirm Password
cs: Potvrdit heslo

en: Foo Affiliate account banned
cs: Partnerský účet aktivován

[ctx: affiliates]
en: Reports
cs: Reporty

[ctx: Dashboard widget]
en: Earnings
cs: Výdělky

[ctx: Dashboard widget]
en: Referrals
cs: Referralové

[ctx: Conversions column table header]
en: Conversions
cs: Konverzní poměr

[ctx: Affiliate column table header]
en: Affiliate
cs: Partner

[ctx: Earnings column table header]
en: Earnings
cs: Výdělky

[ctx: Referrals column table header]
en: Referrals
cs: Referralové

[ctx: Visits column table header]
en: Visits
cs: Návštěvy

[ctx: Converted column table header]
en: Converted
cs: Konverze

[ctx: Amount column table header]
en: Amount
cs: Částka

[ctx: Description column table header]
en: Description
cs: Popis

[ctx: Status column table header]
en: Status
cs: Stav

[ctx: Actions column table header]
en: Actions
cs: Akce

[ctx: Paid earnings column table header]
en: Paid earnings
cs: Vyplacené výdělky

[ctx: Paid earnings this month column table header]
en: Paid earnings this month
cs: Vyplacené výdělky pro tento měsíc

[ctx: Paid earnings today column table header]
en: Paid earnings today
cs: Vyplacené výdělky za dnešek

[ctx: Unpaid referrals column table header]
en: Unpaid referrals
cs: Neproplacení referralové

[ctx: Unpaid referrals this month column table header]
en: Unpaid referrals this month
cs: Neproplacení referralové za tento měsíc

[ctx: Unpaid referrals today column table header]
en: Unpaid referrals today
cs: Neproplacení referralové za dnešek

[ctx: Unpaid earnings column table header]
en: Unpaid earnings
cs: Neproplacené výdělky

[ctx: Unpaid earnings this month]
en: Unpaid earnings this month
cs: Neproplacené výdělky za tento měsíc

[ctx: Unpaid earnings today column table header]
en: Unpaid earnings today
cs: Nepropalcené výdělky za dnešek

[ctx: payouts]
en: All
cs: Vše

[ctx: payouts]
en: Reports
cs: Reporty

[ctx: payout]
en: Amount
cs: Částka

[ctx: payout]
en: Status
cs: Stav

[ctx: payout]
en: Date
cs: Datum

[ctx: payout]
en: Paid
cs: Proplacené

[ctx: payout owner ID]
note: translators: Payout owner ID
en: (User ID: %d)
cs: Uživatelské ID

[ctx: Total amount for a Payouts Service payout]
en: Total
cs: Součet

[ctx: visit]
en: Date
cs: Datum

[ctx: referrals]
en: Reports
cs: Reporty

[ctx: visits]
en: Reports
cs: Reporty

[ctx: date filter]
en: From
cs: Od

[ctx: date filter]
en: To
cs: Do

[ctx: license status]
en: Invalid
cs: Neplatný e-mail

[ctx: direct traffic]
en: Direct
cs: Přímý zdroj návštěvnosti
