AffiliateWP - en to da translation catalogue (1333 entries)

en: AffiliateWP Requirements
da: Affiliate registreringer

en: Nonce verification failed
da: Verificering mislykkedes

en: Error
da: Fejl

en: User ID Required
da: Bruger ID påkrævet

note: translators: 1: Generate, regenerate, or revoke
en: You do not have permission to %s API keys for this user.
da: Du har ikke tilladelse til %s API-nøgler for denne bruger.

en: Whether to include a modified user object in the response.
da: Om der skal medtages et ændret brugerobjekt i svaret.

en: Whether to include the affiliate meta in the response.
da: Om at inkludere affiliate meta i svaret.

en: The affiliate ID or array of IDs to query for.
da: Affiliate-id'et eller rækken af id'er, der skal forespørges på.

en: The user ID or array of IDs to query payouts for.
da: Det bruger-id eller den matrix af id'er, der skal forespørges om udbetalinger for.

en: Affiliate ID or array of IDs to exclude from the query.
da: Affiliate-ID eller array af id'er, der skal udelades fra forespørgslen.

en: Terms to search for affiliates. Accepts an affiliate ID or a string.
da: Vilkår for at søge efter associerede selskaber. Accepterer et affiliate-id eller en streng.

en: The affiliate status. Accepts 'active', 'inactive', 'pending', or 'rejected'.
da: Affiliate status. Accepterer ' aktiv ', ' inaktiv ', ' afventer ' eller ' afvist '.

en: Affiliates table column to order by.
da: Affilierede tabelkolonne at bestille efter.

en: The date array or string to query affiliate registrations within.
da: Det dato array eller den streng, der skal forespørge affiliate-registreringer inden for.

en: Use any get_affiliates() arguments to modify the response.
da: Brug eventuelle get_affiliates ()-argumenter til at ændre svaret.

en: The unique affiliate ID.
da: Den unikke affiliate ID.

en: ID for the user account associated with the affiliate.
da: ID for den brugerkonto, der er tilknyttet affiliate.

en: The affiliate rate.
da: Affiliate sats.

en: The affiliate rate, as it exists in the database
da: Affiliate-satsen, som den findes i databasen

en: The affiliate rate, as inherited from global settings.
da: Affiliate sats, som nedarvet fra globale indstillinger.

en: The affiliate rate type
da: Affiliate rate type

en: The affiliate rate type, as it exists in the database
da: Affiliate-rentetypen, som den findes i databasen

en: The affiliate rate type, as inherited from global settings.
da: Affiliate rate type, som nedarvet fra globale indstillinger.

en: The affiliate flat rate basis.
da: Affiliate sats.

en: The affiliate flat rate basis, as it exists in the database
da: Affiliate-satsen, som den findes i databasen

en: The affiliate flat rate basis, as inherited from global settings.
da: Affiliate sats, som nedarvet fra globale indstillinger.

en: The affiliate payment email address.
da: Den affiliate betaling e-mail-adresse.

en: The affiliate payment email address, as it exists in the database
da: Den affiliate betaling e-mail-adresse, som den findes i databasen

en: The affiliate payment email address, as inherited from the user email address.
da: Den affiliate betaling e-mail-adresse, som arvet fra brugerens e-mail-adresse.

en: The affiliate status.
da: Affiliate status.

en: Unpaid affiliate earnings.
da: Ulønnet affiliate-indtjening.

en: Affiliate earnings.
da: Affiliate indtjening.

en: The number of paid referrals associated with the affiliate.
da: Antallet af betalte henvisninger forbundet med affiliate.

en: The number of visits associated with the affiliate.
da: Antallet af besøg i forbindelse med affiliate.

en: The date the affiliate was registered.
da: Den dato, hvor affiliate blev registreret.

en: The affiliate ID the campaign belongs to.
da: Affiliate & #8217; s ID. Dette kan ikke ændres.

en: The number of referrals recorded against the campaign.
da: Antallet af henvisninger forbundet med affiliate.

en: The unique hash for this campaign.
da: Den tilknyttede kampagne.

en: Campaigns view column to order by.
da: Den kreative tabelkolonne, der skal rækkefølge efter.

en: Use any get_campaigns() arguments to modify the response.
da: Brug eventuelle get_creatives ()-argumenter til at ændre svaret.

en: The creative ID or array of IDs to query for.
da: Det kreative ID eller den matrix af id'er, der skal forespørges efter.

en: The creative status. Accepts 'active' or 'inactive'.
da: Den kreative status. Accepterer ' aktiv ' eller ' inaktiv '.

en: Creatives table column to order by.
da: Den kreative tabelkolonne, der skal rækkefølge efter.

en: Use any get_creatives() arguments to modify the response.
da: Brug eventuelle get_creatives ()-argumenter til at ændre svaret.

en: The unique creative ID.
da: Det unikke kreative ID.

en: Name of the creative.
da: Navnet på det kreative.

en: Description for the creative.
da: Beskrivelse af annonceindholdet.

en: URL the creative points to.
da: URL det kreative peger på.

en: Text for the creative.
da: Tekst til annoncen.

en: ID of the media library image associated with the creative
da: ID for det medie Biblioteks billede, der er knyttet til det kreative

en: The creative status.
da: Den kreative status.

en: The date the creative was created.
da: Den dato, hvor annonceindholdet blev oprettet.

en: Whether to include the customer meta in the response.
da: Om at inkludere affiliate meta i svaret.

en: The customer ID or comma-separated list of IDs to query for.
da: Det kreative ID eller den matrix af id'er, der skal forespørges efter.

en: The user ID or comma-separated list of IDs to query customers for.
da: Det bruger-id eller den matrix af id'er, der skal forespørges om udbetalinger for.

en: The customer email or array of emails to query customers for.
da: Det bruger-id eller den matrix af id'er, der skal forespørges om udbetalinger for.

en: Customers table column to order by.
da: Besøgs tabelkolonne, der skal rækkefølge efter.

en: The date array or string to query customers within.
da: Det dato array eller den streng, der skal forespørge på udbetalinger inden for.

en: Use any get_customers() arguments to modify the response.
da: Brug eventuelle get_visits ()-argumenter til at ændre svaret.

en: The unique customer ID.
da: Det unikke besøgs-id.

en: The affiliate user ID associated with the customer.
da: Affiliate-id'et, der er knyttet til udbetalingen.

en: Customer last name.
da: Brugerdefinerede henvisnings data.

en: Customer email.
da: Kundens Email.

en: Customer IP address.
da: Besøgendes IP-adresse.

en: The date the customer was created.
da: Den dato, hvor annonceindholdet blev oprettet.

en: The payout ID or array of IDs to query for.
da: Det udbetalings-id eller den matrix af id'er, der skal forespørges på.

en: The affiliate ID or array of IDs to query payouts for.
da: Affiliate ID eller array af id'er til at forespørge udbetalinger for.

en: Referral ID or array of referral IDs to retrieve payouts for.
da: Henvisnings-id eller en matrix af henvisnings-id'er til hentning af udbetalinger for.

en: Payout amount (float) or min/max range (array) to retrieve payouts for.
da: Udbetalingsbeløb (float) eller min/maks rækkevidde (array) for at hente udbetalinger for.

en: Comparison operator used with 'amount'. Accepts '>', '<', '>=', '<=', '=', or '!='.
da: Sammenligningsoperator, der bruges sammen med ' beløb '. Accepterer ' > ', ' < ', ' > = ', ' < = ', ' = ' eller '! = '.

en: ID or array of IDs for users who generated payouts. Default empty.
da: ID eller en array af id'er for brugere, der genererede udbetalinger. Standard er tom.

en: The payout status. Accepts 'paid' or 'failed'.
da: Udbetalings statussen. Accepterer ' betalt ' eller ' mislykket '.

en: Payouts table column to order by.
da: Udbetalingstabel kolonne, der skal rækkefølge efter.

en: The date array or string to query payouts within.
da: Det dato array eller den streng, der skal forespørge på udbetalinger inden for.

en: Use any get_payouts() arguments to modify the response.
da: Brug eventuelle get_payouts ()-argumenter til at ændre svaret.

en: The unique payout ID.
da: Det entydige udbetalings-ID.

en: The affiliate ID associated with the payout.
da: Affiliate-id'et, der er knyttet til udbetalingen.

en: ID of the user who generated the payout.
da: ID for den bruger, der genererede udbetalingen.

en: The number of referrals associated with the affiliate.
da: Antallet af henvisninger forbundet med affiliate.

en: Total referrals amount for the payout.
da: Samlet antal henvisninger for udbetalingen.

en: Method used to process the payout.
da: Metode, der bruges til at behandle udbetalingen.

en: The payout status.
da: Udbetalings statussen.

en: The date the payout was generated.
da: Den dato, hvor udbetalingen blev genereret.

en: The referral ID or array of IDs to query for.
da: Det henvisnings-id eller den matrix af id'er, der skal forespørges på.

en: Reference information (product ID) for the referral.
da: Reference oplysninger (produkt-id) for henvisningen.

en: The context under which the referral was created (integration).
da: Den kontekst, som henvisningen blev oprettet under (integration).

en: The associated campaign.
da: Den tilknyttede kampagne.

en: The referral status or array of statuses.
da: Henvisnings status eller matrix af statusser.

en: Referrals table column to order by.
da: Henvisnings tabelkolonne, der skal rækkefølge efter.

en: A referral ID or the search string to query for referrals with.
da: Et henvisnings-ID eller søgestrengen til at forespørge om henvisninger med.

en: The date array or string to query referrals within.
da: Det dato array eller den streng, der skal forespørge om henvisninger i.

en: The parent referral ID or array of IDs to query for.
da: Det henvisnings-id eller den matrix af id'er, der skal forespørges på.

en: Use any get_referrals() arguments to modify the response.
da: Brug eventuelle get_referrals ()-argumenter til at ændre svaret.

en: The unique referral ID.
da: Det unikke henvisnings-id.

en: ID for the affiliate account associated with the referral.
da: ID for den affiliate-konto, der er knyttet til henvisningen.

en: ID for the visit associated with the referral.
da: ID for besøget i forbindelse med henvisningen.

en: Referral description.
da: Henvisnings beskrivelse.

en: The referral status.
da: Henvisnings status.

en: Referral amount.
da: Henvisnings beløb.

en: Currency for the referral amount.
da: Valuta for henvisnings beløbet.

en: Custom referral data.
da: Brugerdefinerede henvisnings data.

en: Context under which the referral was generated (usually the ontegration).
da: Kontekst, hvorunder henvisningen blev genereret (sædvanligvis ontegration).

en: Campaign associated with the referral.
da: Kampagne i forbindelse med henvisningen.

en: Referral reference (usually a link to a specific sale).
da: Henvisnings reference (normalt et link til et bestemt salg).

en: Products associated with the referral.
da: Produkter i forbindelse med henvisningen.

en: The date the referral was generated.
da: Den dato, hvor henvisningen blev genereret.

en: The ID for the parent referral.
da: ID for besøget i forbindelse med henvisningen.

note: translators: PHP class name
en: object_type must be defined by the extending class: %s
da: object_type skal defineres af den udvidede klasse: %s

en: The number of items to query for. Use -1 for all.
da: Det antal elementer, der skal forespørges på. Brug-1 for alle.

en: The number of items to offset in the query.
da: Det antal elementer, der skal udlignes i forespørgslen.

en: How to order results. Accepts ASC (ascending) or DESC (descending).
da: Sådan bestiller du resultater. Accepterer ASC (stigende) eller DESC (faldende).

en: Fields to limit the selection for. Accepts 'ids'. Default '*' for all.
da: Felter, som markeringen skal begrænses for. Accepterer ' id'er '. Standard ' * ' for alle.

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
da: AnvendelsesOmråde, som anmodningen er indgivet til bestemmer de felter, der findes som svar.

en: Reference information (product ID) for the sale.
da: Reference oplysninger (produkt-id) for henvisningen.

en: The context under which the sale was created (integration).
da: Den kontekst, som henvisningen blev oprettet under (integration).

en: The sale status or array of statuses.
da: Henvisnings status eller matrix af statusser.

en: sales table column to order by.
da: besøgs tabelkolonne, der skal rækkefølge efter.

en: A referral ID or the search string to query for sales with.
da: Et henvisnings-ID eller søgestrengen til at forespørge om henvisninger med.

en: The date array or string to query sales within.
da: Det dato array eller den streng, der skal forespørge om henvisninger i.

en: Use any get_sales() arguments to modify the response.
da: Brug eventuelle get_affiliates ()-argumenter til at ændre svaret.

en: ID for the affiliate account associated with the sale.
da: ID for den affilierede konto, der er tilknyttet besøget.

en: The visit ID or array of IDs to query visits for.
da: Besøgs-id'et eller rækken af id'er, der skal forespørges på.

en: The affiliate ID or array of IDs to query visits for.
da: Affiliate ID eller array af id'er til at forespørge besøg for.

en: The referral ID or array of IDs to query visits for.
da: Det henvisnings-id eller den matrix af id'er, der skal forespørges på.

en: The referral status or array of statuses to retrieve visits for.
da: Henvisnings status eller en matrix af statusser, der skal hentes besøg for.

en: The context under which the visit was created.
da: Den kontekst, som besøget blev oprettet under.

en: Visits table column to order by.
da: Besøgs tabelkolonne, der skal rækkefølge efter.

en: Use any get_visits() arguments to modify the response.
da: Brug eventuelle get_visits ()-argumenter til at ændre svaret.

en: The unique visit ID.
da: Det unikke besøgs-id.

en: ID for the affiliate account associated with the visit.
da: ID for den affilierede konto, der er tilknyttet besøget.

en: ID for the referral associated with the visit.
da: ID for den henvisning, der er knyttet til besøget.

en: The visit URL.
da: URL-adressen til besøget.

en: Visit referrer.
da: Besøg referrer.

en: Campaign associated with the visit.
da: Kampagne forbundet med besøget.

en: Context under which the visit was generated.
da: Den kontekst, som besøget blev genereret under.

en: Visitor IP address.
da: Besøgendes IP-adresse.

en: The date the visit was generated.
da: Den dato, hvor besøget blev genereret.

en: Filters
da: Filter

en: Quick Stats
da: Hurtigt Overblik

en: Trends
da: Tendenser

en: No data for the current date range.
da: Der er ingen data for det aktuelle datointerval.

en: Today
da: I dag

en: Yesterday
da: I går

en: This Week
da: Denne uge

en: Last Week
da: Sidste uge

en: This Month
da: Denne måned

en: Last Month
da: Sidste måned

en: This Quarter
da: Dette kvartal

en: Last Quarter
da: Sidste kvartal

en: This Year
da: I år

en: Last Year
da: Sidste år

note: translators: 1: Starting date, 2: Ending date
en: %1$s to %2$s
da: %1$s af %2$s

en: Affiliate name
da: Affiliate navn

en: Affiliate Area Page
da: Affiliate-område

note: translators: 1: Plugin name, 2: Opening HTML for the changelog link, 3: Plugin version, 4: Closing HTML for the changelog link
en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
da: Der er en ny version af %1$s til rådighed. %2$sVis version %3$s detaljer%4$s.

note: translators: 1: Plugin name, 2: Opening HTML for the changelog link, 3: Plugin version, 4: Closing HTML for the changelog link, 5: Opening HTML for the upgrade link, 6: Closing HTML for the upgrade link
en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
da: Der findes en ny version af %1$s tilgængelig. %2$sVis version %3$s detaljer %4$s eller %5$sopdater nu %6$s.

en: You do not have permission to install plugin updates
da: Du har ikke tilladelser til at installere opdateringer til tilføjelser

en: Add-ons for AffiliateWP
da: Tilføjelser til AffiliateWP

en: Browse all add-ons
da: Se alle addons

en: These add-ons <em><strong>add functionality</strong></em> to your AffiliateWP-powered site.
da: Disse tilføjelsesprogrammer <em> <strong> tilføje funktionalitet </strong> </em> til dit AffiliateWP-drevne websted.

note: translators: URL to account page on affiliatewp.com
en: Pro add-ons are only available with a Professional or Ultimate license. If you already have one of these licenses, simply <a href="%s">log in to your account</a> to download any of these add-ons.
da: Pro add-ons er kun tilgængelige med en Professional eller Ultimate licens. Hvis du allerede har en af disse licenser, skal du blot <a href="%s">logge ind på din konto</a> for at downloade et af disse tilføjelsesprogrammer.

note: translators: URL to account page on affiliatewp.com
en: If you have a Personal or Plus license, you can easily upgrade from your account page to <a href="%s">get access to all of these add-ons</a>!
da: Hvis du har en Personal-eller plus-licens, kan du nemt opgradere fra din kontoside til at <a href="%s">få adgang til alle disse add-ons</a>!

en: Our official free add-ons are available to all license holders!
da: Vores officielle gratis add-ons er tilgængelige for alle licensindehavere!

en: There was an error retrieving the add-ons list from the server. Please try again later.
da: Der opstod en fejl under hentning af listen over Udvidelser fra serveren. Prøv igen senere.

en: You do not have permission to manage affiliates
da: Du har ikke tilladelse til at administrere associerede selskaber

en: Invalid user login name. User login name must include at least one letter
da: Ugyldigt brugernavn. Brugernavne skal indeholde mindst ét bogstav

en: Invalid user login name. Must be between 4 and 60 characters.
da: Ugyldigt brugernavn. Skal være mellem 1 og 60 tegn.

en: Invalid user email
da: Ugyldig konto-e-mail

en: Invalid payment email
da: Ugyldig betalings-e-mail

en: You do not have permission to delete affiliate accounts
da: Du har ikke tilladelse til at slette affilierede konti

en: Security check failed
da: Sikkerheds tjek mislykkedes

en: No affiliate IDs specified for deletion
da: Ingen affiliate-ID'er angivet til sletning

en: Affiliates
da: Partnere

en: Add New
da: Tilføj ny

en: Search
da: Søg %s

en: All
da: Alle

en: Name
da: Navn

en: Username
da: Brugernavn

en: Paid Earnings
da: Betalt indtjening

en: Unpaid Earnings
da: Ulønnet indtjening

en: Rate
da: Takst

en: Unpaid Referrals
da: Ubetalte henvisninger

en: Paid Referrals
da: Betalte henvisninger

en: Visits
da: Besøg

en: Identity Verification
da: Integrationer

en: (user deleted)
da: (bruger slettet)

en: Reports
da: Rapporter

en: Edit User
da: Rediger Bruger

en: Deactivate
da: Deaktiver %s

en: Review
da: Gem &amp;amp; gennemgå svar»

en: Accept
da: Bekræft

en: Reject
da: Afvis

en: Activate
da: Aktivere

en: Delete
da: Slet

en: No affiliates found.
da: Ingen Affiliates fundet.

en: (Invalid Affiliate ID)
da: Affiliate ID

en: (User Deleted)
da: (bruger slettet)

en: Delete Affiliate | Delete Affiliates
da[0]: Slet affiliates
da[1]: Slet affiliates

en: You have specified the following affiliate for deletion: | You have specified the following affiliates for deletion:
da[0]: Du har angivet følgende affiliate til sletning:
da[1]: Du har angivet følgende associerede selskaber til sletning:

en: Deleting this affiliate will also delete their referral and visit data. | Deleting these affiliates will also delete their referral and visit data.
da[0]: Sletning af denne affiliate vil også slette deres henvisning og besøge data.
da[1]: Sletning af disse associerede selskaber vil også slette deres henvisning og besøge data.

en: Proceed to the user management page to remove the user account associated with this affiliate? | Proceed to the user management page to remove the user accounts associated with these affiliates?
da[0]: ID for den brugerkonto, der er tilknyttet affiliate?
da[1]: ID for den brugerkonto, der er tilknyttet affiliate?

en: Confirm Deletion
da: Bekræft sletning

en: The specified affiliate does not exist. | None of the specified affiliates exist.
da[0]: Den dato, hvor affiliate blev registreret.
da[1]: Den dato, hvor affiliate blev registreret.

en: Back to Affiliates
da: Partnere

en: Edit Affiliate
da: Rediger affiliate

en: Affiliate Name
da: Affiliate navn

note: translators: 1: edit user link for the affiliate, 2: descriptive alt text for the user edit link
en: The affiliate&#8217;s first and/or last name. Will be empty if no name is specified. This can be changed on the <a href="%1$s" alt="%2$s">user edit screen</a>.
da: Affiliate&#8217;s fornavn og/eller efter navn. Vil være tom, hvis der ikke er angivet et navn. Dette kan ændres på <a href="%1$s" alt="%2$s">bruger redigerings skærm</a>.

en: A link to the user edit screen for this user.
da: Et link til bruger redigeringsskærmen for denne bruger.

en: The affiliate&#8217;s ID. This cannot be changed.
da: Affiliate & #8217; s ID. Dette kan ikke ændres.

en: Affiliate URL
da: Affiliate-webadresse

en: The affiliate&#8217;s referral URL. This is based on global settings.
da: Den affiliate & #8217; s henvisning URL. Dette er baseret på globale indstillinger.

en: User ID
da: Bruger ID

en: The affiliate&#8217;s user ID. This cannot be changed.
da: Affiliate & #8217; s bruger-id. Dette kan ikke ændres.

en: The affiliate&#8217;s username. This cannot be changed.
da: Affiliate & #8217; s Brugernavn. Dette kan ikke ændres.

en: Registration Date
da: Registreringsdato

en: The affiliate&#8217;s registration date. This cannot be changed.
da: Den affiliate & #8217; s registreringsdato. Dette kan ikke ændres.

en: Affiliate Status
da: Affiliate status

en: The status assigned to the affiliate&#8217;s account. Updating the status could trigger account related events, such as email notifications.
da: Den status, der er tildelt affiliate & #8217; s-kontoen. Opdatering af status kan udløse kontorelaterede hændelser, såsom e-mail-notifikationer.

note: translators: 1: edit user link for the affiliate, 2: descriptive alt text for the user edit link
en: The affiliate&#8217;s website. Will be empty if no website is specified. This can be changed on the <a href="%1$s" alt="%2$s">user edit screen</a>.
da: Affiliate & #8217; s hjemmeside. Vil være tom, hvis ingen hjemmeside er angivet. Dette kan ændres på <a href="%1$s" alt="%2$s">bruger redigerings skærm</a>.

en: Referral Rate Type
da: Henvisnings sats type

en: Site Default
da: Standard for websted

en: The affiliate&#8217;s referral rate type.
da: Den affiliate & #8217; s henvisning satstype.

en: Flat Rate Referral Basis
da: Nylige henvisnings besøg

en: The affiliate&#8217;s flat rate referral basis.
da: Den affiliate & #8217; s henvisning sats.

en: Referral Rate
da: Henvisnings rate

en: The affiliate&#8217;s referral rate, such as 20 for 20%. If left blank, the site default will be used.
da: Den affiliate & #8217; s henvisning sats, såsom 20 for 20%. Hvis feltet ikke udfyldes, bruges webstedets standard.

en: Delete Coupon
da: Affiliate kupon

en: Generate Coupon
da: Generer webadresse

en: Account Email
da: Konto email

en: The affiliate&#8217;s account email. Updating this will change the email address shown on the user&#8217;s profile page.
da: Den affiliate & #8217; s konto e-mail. Hvis du opdaterer dette, ændres den e-mailadresse, der vises på bruger & #8217; s-profilsiden.

en: Payment Email
da: Betalings-e-mail

en: Affiliate&#8217;s payment email for systems such as PayPal, Moneybookers, or others. Leave blank to use the affiliate&#8217;s user email.
da: Affiliate & #8217; s betaling e-mail til systemer som PayPal, Moneybookers, eller andre. Efterlad blank for at bruge affiliate & #8217; s bruger e-mail.

en: Payout Method
da: Udbetalingsmetode

note: translators: 1: KYC URL, 2: descriptive alt text for the KYC link, 3: KYC link URL to be displayed
en: <a href="%1$s" target="_blank" alt="%2$s">%3$s</a>
da: Accepter vores <a href="%s" target="_blank">vilkår for anvendelse</a>

en: Promotion Methods
da: Salgsfremmende metoder

en: Promotion methods entered by the affiliate during registration.
da: Salgsfremmende metoder indtastet af affiliate under registreringen.

en: Affiliate Notes
da: Affilierede noter

en: Enter any notes for this affiliate. Notes are only visible to the admin.
da: Indtast eventuelle noter til denne affiliate. Noter er kun synlige for administratoren.

en: Rejection Reason
da: Afvisnings årsag

en: Update Affiliate
da: Opdater affiliate

en: New Affiliate
da: Nye affiliate

note: translators: URL to create a new user
en: Use this form to create a new affiliate account. Each affiliate is tied directly to a user account, so if the user account for the affiliate does not yet exist, <a href="%s" target="_blank">create one</a>.
da: Brug denne formular til at registrere en ny affiliate. Hver affiliate er bundet direkte til en brugerkonto, så hvis brugerkontoen for affiliate endnu ikke eksisterer, <a href="%s" target="_blank">oprette en</a>.

en: User login name
da: Brugernavn

en: Begin typing the name of the affiliate to perform a search for their associated user account.
da: Begynd at skrive navnet på den affilierede til at udføre en søgning efter deres tilknyttede brugerkonto.

en: User email
da: Kundens Email

en: Enter an email address for the new user.
da: Angiv en henvisnings procent for denne.

en: User Password
da: Adgangskode

en: The status assigned to the affiliate&#8217;s account.
da: Den status, der er tildelt affiliate & #8217; s-kontoen.

en: Welcome Email
da: Velkomst E-mail

en: Send welcome email after registering affiliate?
da: Send velkomstmail efter tilmelding affiliate?

en: Create dynamic coupon for affiliate?
da: Tilslut denne kupon med en affiliate?

en: Add Affiliate
da: Tilføje affiliate

en: Review Affiliate
da: Anmeld affiliate

en: Go Back
da: Gå tilbage

en: Email Address
da: E-mail Adresse

en: Website URL
da: Hjemmeside URL

en: Affiliate&#8217;s Website URL
da: Affiliate & #8217; s hjemmeside URL

en: Promotion Method
da: Salgsfremmende metode

en: Leave blank if approving this affiliate.
da: Efterlad blank, hvis godkendelse af denne affiliate.

en: Number of affiliates per page:
da: Antal associerede selskaber pr. side:

note: translators: 1: Affiliate ID, 2: Affiliate name
en: Affiliate: #%1$d %2$s
da: Associeret virksomhed: #% d %s

en: Recent Payouts
da: Seneste udbetalinger

en: A batch process ID must be present to continue.
da: Der skal være et batchproces-id til stede for at fortsætte.

en: You do not have permission to initiate this request. Contact an administrator for more information.
da: Du har ikke tilladelse til at starte denne anmodning. Kontakt en administrator for at få flere oplysninger.

note: translators: Batch process ID
en: %s is an invalid batch process ID.
da: %s er et ugyldigt batchproces-id.

note: translators: Formatted batch process ID
en: An invalid file path is registered for the %1$s batch process handler.
da: Der er registreret en ugyldig filsti for batchproces handleren%1$s.

note: translators: 1: Formatted batch processor class name, 2: Formatted batch process ID
en: %1$s is an invalid handler for the %2$s batch process. Please try again.
da: %1$s er en ugyldig handler for batchprocessen%2$s. Prøv venligst igen.

en: You do not have permission to import data
da: Du har ikke tilladelse til at eksportere data

note: translators: 1: Plugin name, 2: Changelog URL, 3: New plugin version
en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a>.
da: Der er en ny version af %1$s tilgængelig. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Vis versions %3$s detaljer</a>.

note: translators: 1: Plugin name, 2: Changelog URL, 3: New plugin version, 4: Update URL
en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
da: Der er en ny version af %1$s til rådighed. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Se version %3$s detaljer</a>,  eller <a href="%4$s">opdater nu</a>.

en: Overview
da: Quiz/undersøgelse oversigt

en: Referrals
da: Henvisninger

en: Payouts
da: Udbetalinger

en: Creatives
da: Annoncer

en: Tools
da: Værktøjer

en: Settings
da: Indstillinger

en: AffiliateWP Migration
da: OverFlytning af AffiliateWP

en: Add-ons
da: Se de tilgængelige tilføjelsesprogrammer

note: translators: Notice ID
en: The %s notice already exists and could not be added.
da: Affiliate-kontoen kunne ikke tilføjes.

note: translators: Plural number of affiliates added
en: Affiliate wasn&#8217;t added, please try again.
da: Affiliate wasn & #8217; t tilføjet, prøv venligst igen.

en: Affiliate updated successfully
da: Affiliate opdateret med succes

note: translators: URL to the affiliates screen
en: <a href="%s">Back to Affiliates</a>.
da: <a href="%s">Tilbage til Affiliates</a>.

en: Affiliate update failed, please try again
da: Affiliate opdatering mislykkedes, prøv venligst igen

en: Affiliate account(s) deleted successfully
da: Affiliate konto (er) slettet med succes

en: Affiliate deletion failed, please try again
da: Affiliate sletning mislykkedes, prøv venligst igen

en: Affiliate account activated
da: Affiliate konto aktiveret

en: Affiliate account deactivated
da: Affiliate konto deaktiveret

en: Affiliate request was accepted
da: Affiliate anmodning blev accepteret

en: Affiliate request was rejected
da: Affiliate anmodning blev afvist

en: Dynamic coupon successfully created.
da: Besøget blev oprettet.

en: Dynamic coupon creation failed, please try again.
da: Henvisnings sletningen mislykkedes, prøv igen.

en: Dynamic coupon successfully deleted.
da: Annonceindholdet er blevet slettet.

en: Dynamic coupon deletion failed, please try again.
da: Henvisnings sletningen mislykkedes, prøv igen.

en: The API keys were successfully generated.
da: API-nøglerne blev oprettet.

en: The API keys could not be generated.
da: API-nøglerne kunne ikke genereres.

en: The API keys were successfully regenerated.
da: API-nøglerne blev gendannet.

en: The API keys were successfully revoked.
da: API-nøglerne er blevet tilbagekaldt.

en: Creative updated successfully
da: Creative er blevet opdateret

note: translators: URL to the Creatives screen
en: <a href="%s">Back to Creatives</a>
da: <a href="%s">Tilbage til Annoncer</a>

en: Creative added successfully
da: Creative er blevet tilføjet

en: Creative deleted successfully
da: Creative er blevet slettet

en: Creative activated
da: Annonce aktiveret

en: Creative deactivated
da: Annonce deaktiveret

en: Customer added successfully
da: Creative er blevet tilføjet

en: Customer wasn&#8217;t added, please try again.
da: Affiliate wasn & #8217; t tilføjet, prøv venligst igen.

en: Customer updated successfully
da: Creative er blevet opdateret

en: Customer update failed, please try again
da: Henvisnings opdateringen mislykkedes, prøv igen

en: A payout has been created.
da: Der er oprettet en udbetaling.

en: Payout deleted successfully.
da: Creative er blevet slettet.

en: Payout deletion failed, please try again.
da: Affiliate sletning mislykkedes, prøv venligst igen.

en: Referral added successfully
da: Henvisningen blev tilføjet

en: Referral wasn&#8217;t created, please try again.
da: Affiliate wasn & #8217; t tilføjet, prøv venligst igen.

en: Referral not created because affiliate is invalid
da: Henvisning ikke oprettet, fordi affiliate egen konto blev brugt

en: Referral updated successfully
da: Henvisningen er blevet opdateret

en: Referral update failed, please try again
da: Henvisnings opdateringen mislykkedes, prøv igen

en: Referral deleted successfully
da: Henvisningen blev slettet

en: Referral deletion failed, please try again
da: Henvisnings sletningen mislykkedes, prøv igen

en: Your database needs to be upgraded following the AffiliateWP v2.0 update
da: Din database skal opgraderes efter den seneste AffiliateWP-opdatering

en: Upgrade Database
da: OpgraderingsDatabasen

en: Your database needs to be upgraded following the AffiliateWP v2.2 update. Depending on the size of your database, this upgrade could take some time.
da: Din database skal opgraderes efter den seneste AffiliateWP-opdatering.

en: Your database needs to be upgraded following the AffiliateWP v2.4.5 update. Depending on the size of your database, this upgrade could take some time.
da: Din database skal opgraderes efter den seneste AffiliateWP-opdatering.

en: Your database needs to be upgraded following the AffiliateWP v2.6 update. Depending on the size of your database, this upgrade could take some time.
da: Din database skal opgraderes efter den seneste AffiliateWP-opdatering.

en: Your database tables need to be upgraded following the AffiliateWP v2.6.1 update. Depending on the size of your database, this upgrade could take some time.
da: Din database skal opgraderes efter den seneste AffiliateWP-opdatering.

en: Upgrade Database Tables
da: OpgraderingsDatabasen

en: Your database tables need to be upgraded following the AffiliateWP v2.7 update. Depending on the size of your database, this upgrade could take some time.
da: Din database skal opgraderes efter den seneste AffiliateWP-opdatering.

note: translators: URL to the Integrations settings screen
en: There are currently no AffiliateWP <a href="%s">integrations</a> enabled. If you are using AffiliateWP without any integrations, you may disregard this message.
da: Der er i øjeblikket ingen AffiliateWP <a href="%s">integrationer</a> aktiveret. Hvis du bruger AffiliateWP uden integrationer, kan du se bort fra denne meddelelse.

note: translators: 1: Date the license expired, 2: URL to renew the license key
en: Your license key expired on %1$s. Please <a href="%2$s" target="_blank">renew your license key</a>.
da: Din licens nøgle udløb den %1$s. Du skal <a href=“%2$s” target="_blank">forny din licens nøgle</a>.

note: translators: URL to contact support
en: Your license key has been disabled. Please <a href="%s" target="_blank">contact support</a> for more information.
da: Din licens nøgle er blevet deaktiveret. Du skal <a href="%s" target="_blank">kontakte support</a> for at få flere oplysninger.

note: translators: URL to the affiliatewp.com account page
en: Invalid license. Please <a href="%s" target="_blank">visit your account page</a> and verify it.
da: Ugyldig licens. Du skal <a href="%s" target="_blank">besøge din kontoside</a> og bekræfte den.

note: translators: URL to the affiliatewp.com account page
en: Your license key is not active for this URL. Please <a href="%s" target="_blank">visit your account page</a> to manage your license key URLs.
da: Din licensnøgle er ikke aktiv for denne webadresse. Du skal <a href="%s" target="_blank"> besøge din kontoside for </a> at administrere dine licens nøgle-webadresser.

en: This appears to be an invalid license key.
da: Dette synes at være en ugyldig licensnøgle for %s.

note: translators: URL to the affiliatewp.com account page
en: Your license key has reached its activation limit. <a href="%s">View possible upgrades</a> now.
da: Din licens nøgle har nået sin aktiveringsgrænse. <a href="%s">Se mulige opgraderinger</a> nu.

en: Your license key for AffiliateWP has expired. Please renew your license to re-enable automatic updates.
da: Din licens nøgle til AffiliateWP er udløbet. Forny licensen for at genaktivere automatiske opdateringer.

note: translators: Settings screen URL
en: Please <a href="%s">enter and activate</a> your license key for AffiliateWP to enable automatic updates.
da: Du skal <a href="%s">indtaste og aktivere</a> din licens nøgle til AffiliateWP for at aktivere automatiske opdateringer.

en: Settings updated.
da: Indstillinger opdateret.

note: translators: Plural number of affiliates added from Affiliates Pro
en: Affiliate stats have been recounted!
da: Affiliate statistik er blevet fortalt!

en: Settings successfully imported
da: Indstillingerne er blevet importeret

en: Why it matters for AffiliateWP
da: Tilføjelser til AffiliateWP

en: Your Name
da: Dit navn

en: Notify site admin when a new affiliate has registered
da: Giv webstedsadministratoren besked om nye affilierede registreringer

en: Notify site admin when new referrals are earned
da: Giv webstedsadministratoren besked om nye affilierede registreringer

en: You do not have permission to manage creatives
da: Du har ikke tilladelse til at administrere annoncer

en: You do not have permission to delete a creative
da: Du har ikke tilladelse til at slette et kreativt

en: No creative IDs specified for deletion
da: Der er ikke angivet nogen kreative id'er til sletning

en: Active
da: Aktiver

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Shortcode
da: Brug shortcode

en: Image Preview
da: Billede forhåndsvisning

en: Actions
da: Handlinger

en: Edit
da: Redigere

en: No creatives found.
da: Ingen kreatives fundet.

en: Delete Creative
da: Slet Creative

en: Are you sure you want to delete this creative?
da: Er du sikker på, at du vil slette dette annonceindhold?

en: Edit Creative
da: Rediger kreativ

en: The name of this creative. For your identification only.
da: Navnet på dette kreative. Kun til identifikation.

en: Description
da: Beskrivelse

en: An optional description for this creative. This is visible to affiliates and is displayed above the creative.
da: En valgfri beskrivelse af dette annonceindhold. Dette er synligt for datterselskaber og vises under det kreative.

en: The URL this creative should link to. Based on your Referral Settings, the affiliate&#8217;s ID or username will be automatically appended.
da: Den webadresse, som dette annonceindhold skal linke til. Baseret på dine henvisnings indstillinger vil affiliate & #8217; s ID eller Brugernavn automatisk blive tilføjet.

en: Text
da: Tekst

en: Text for this creative.
da: Tekst til dette annonceindhold.

en: Image
da: Billede

en: Select your image. You can also enter an image URL if your image is hosted elsewhere.
da: Vælg dit billede. Du kan også indtaste en billed-URL, hvis dit billede er hostet andetsteds.

en: Created
da: Kreativ

en: The date the creative was created. This cannot be changed.
da: Den dato, hvor annonceindholdet blev oprettet.

en: Select the status of the creative.
da: Vælg status for annoncen.

en: Update Creative
da: Opdater Creative

en: New Creative
da: Nyt kreativt

en: Use this screen to add a new creative, such as a text link or image banner.
da: Brug dette skærmbillede til at tilføje en ny annonce, såsom et tekst link eller et billed banner.

en: Select an image if you would like an image banner. You can also enter an image URL if your image is hosted elsewhere. Leave blank if you wish to create a text-only creative.
da: Vælg et billede, hvis du vil have et billed banner. Du kan også indtaste en billed-URL, hvis dit billede er hostet andetsteds.

en: Add Creative
da: Tilføj kreativ

en: Number of creatives per page:
da: Antal annoncer pr. side:

en: You do not have permission to manage customers
da: Du har ikke tilladelse til at administrere annoncer

en: Edit Customer
da: Rediger Bruger

en: Update Customer
da: Opdater Creative

en: New Customer
da: Tilføj egen produkt fane

en: Add Customer
da: Tilføj egen produkt fane

en: Current Month
da: Sidste måned

en: Totals
da: Totaler

en: Recent Referrals
da: Nylige henvisninger

en: View all referrals
da: Deaktiver henvisninger

en: View All
da: Se

note: translators: Payout method label plural affiliates translators: Payout method label for multiple affiliates
en: Affiliate
da: Affiliate ID

en: Amount
da: Beløb

en: There are no referrals to show.
da: Henvisnings status.

en: Highest Converting URLs
da: Højeste konvertering affiliate

en: No highest converting urls recorded yet.
da: Ingen henvisninger registreret endnu.

en: Most Valuable Affiliates
da: Mest værdifulde associerede selskaber

en: No registered affiliates
da: Ingen registrerede associerede selskaber

en: Recent Referral Visits
da: Nylige henvisnings besøg

en: Visit converted
da: Besøg konverteret: %s

en: Visit not converted
da: Besøg konverteret: %s

en: No referral visits recorded yet
da: Der er endnu ikke registreret henvisnings besøg

en: No referrals recorded yet
da: Ingen henvisninger registreret endnu

en: Latest Affiliate Registrations
da: Seneste affiliate registreringer

en: View Report
da: Vis rapport

en: No affiliate registrations yet
da: Ingen affiliate registreringer endnu

en: You do not have permission to process payouts
da: Du har ikke tilladelse til at eksportere data

en: Invalid payout method
da: Ugyldig betalings-e-mail

note: translators: Import/Export Tools screen URL
en: This will mark all unpaid referrals in this timeframe as paid. To export referrals with a status other than <em>unpaid</em>, go to the <a href="%s">Tools &rarr; Export</a> page.
da: Dette vil markere alle ubetalte henvisninger i denne tidsperiode som betalt. Hvis du vil eksportere henvisninger med en anden status end <em> ubetalte </em>, skal du gå til <a href="%s">Tools &rarr; Eksporter</a> side.

en: Paid
da: Betalt

en: Failed
da: Fejlet

en: Payout ID
da: Udbetalings-id

en: Generated By
da: Generet af

en: Payout Account
da: Udbetalings dato

en: (none)
da: (Ingen)

en: View
da: Se

en: Retry Payment
da: Prøv at betale igen

en: No payouts found.
da: Ingen udbetalinger fundet.

en: Payouts Service
da: Udbetalinger

en: You do not have permission to disconnect the site from the Payouts Service payments
da: Du har ikke tilladelse til at slette affilierede konti

en: Error:
da: Fejl:

en: Pay Affiliates
da: Partnere

en: To pay a specific affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to pay all affiliates.
da: Hvis du vil generere en udbetaling for en bestemt affiliate, skal du indtaste affiliate & #8217; s login-navn, fornavn eller efter navn. Efterlad blank for at generere en udbetaling for eventuelle associerede selskaber.

en: Start Date
da: Udbetalings dato

en: From - mm/dd/yyyy
da: Fra-mm/dd/åååå

en: Referrals start date
da: Henvisnings statusser

en: End Date
da: Dato

en: To - mm/dd/yyyy
da: Til-mm/dd/åååå

en: Referrals end date
da: Henvisnings rate

en: Minimum Earnings
da: Ulønnet indtjening

en: Minimum amount
da: Minimumsbeløb

en: Preview Payout
da: Se udbetalinger

en: Manage Referrals
da: Administrer henvisninger

en: Preview Payout Request
da: Se udbetalinger

en: Minimum Amount
da: Minimumsbeløb

en: Referrals Start Date
da: Henvisnings rate

en: Referrals End Date
da: Henvisnings rate

en: Referrals Total
da: Oplysninger om henvisning

en: Payout Currency
da: Valuta

en: Are you sure you want to generate the payout file? All included referrals will be marked as Paid.
da: Er du sikker på, at du vil generere udbetalings filen? Alle inkluderede henvisninger vil blive markeret som betalt.

en: Generate CSV File
da: Generer CSV-fil

note: translators: Payout method label
en: Are you sure you want to payout referrals for the specified time frame via %s?
da: Er du sikker på, at du vil overskrive denne udbetalings henvisninger?

en: Submit Payout
da: Se udbetalinger

en: Number of referrals per page:
da: Antal henvisninger pr. side:

en: Number of payouts per page:
da: Antal udbetalinger pr. side:

en: Payout submitted successfully!
da: Udbetalingen #% d er blevet opdateret!

en: Affiliates Paid
da: Partnere

note: translators: Payout ID
en: Payout: #%d
da: Udbetaling: #% d

en: Invoice Link
da: Unikke links

en: Payout Date
da: Udbetalings dato

en: Referrals Paid
da: Betalte henvisninger

en: General Settings
da: Generelle indstillinger

en: Changelog
da: Der er en ny version af %1$s tilgængelig. <a href="%2$s" class="thickbox yit-changelog-button open-plugin-details-modal" title="%3$s">Vis version %4$s detaljer</a>. <em>Du skal aktiverer udvidelsen på en enkelt side af netværket, for at få fordele af automatiske opdateringer.</em>

en: You do not have permission to manage referrals
da: Du har ikke tilladelse til at administrere henvisninger

en: Referral not created because affiliate is invalid.
da: Henvisning ikke oprettet, fordi affiliate egen konto blev brugt.

en: You do not have permission to manage payouts
da: Du har ikke tilladelse til at administrere annoncer

en: Referral ID
da: Henvisnings-id

en: Type
da: Pris type

en: Date
da: Dato

en: Mark as Unpaid
da: Markér som ubetalt

en: Mark as Paid
da: Marker som Betalt

en: No referrals found.
da: Ingen henvisninger fundet.

en: Bulk Actions
da: Massehandling

en: Apply
da: Anvend

en: All Types
da: Altid

en: For more information:
da: For mere information:

note: translators: Documentation URL
en: Visit the <a href="%s">documentation</a> on the AffiliateWP website.
da: Gå til <a href=“%s”>dokumentationen</a> til på webstedet for AffiliateWP.

en: This screen provides access to your site&#8217;s referral history.
da: Dette skærmbillede giver adgang til dit websted & #8217; s henvisnings historik.

en: <strong>Reference</strong>: this refers to the order number (or similar) that created this referral.
da: <strong> Reference </strong>: Dette refererer til det ordrenummer (eller lignende), der oprettede denne henvisning.

en: Referral statuses:
da: Henvisnings statusser:

en: <strong>Paid</strong> - this is a referral that has been paid to the affiliate
da: <strong> betalt </strong>-dette er en henvisning, der er blevet betalt til affiliate

en: <strong>Unpaid</strong> - this is a referral that has been accepted but not yet paid to the affiliate
da: <strong> ubetalte </strong>-dette er en henvisning, der er blevet accepteret, men endnu ikke betalt til affiliate

en: <strong>Pending</strong> - this is a referral that is waiting to be accepted
da: <strong> verserende </strong>-dette er en henvisning, der venter på at blive accepteret

en: <strong>Rejected</strong> - this is a referral that has been rejected and will not be paid to the affiliate
da: <strong> afvist </strong>-dette er en henvisning, der er blevet afvist og vil ikke blive udbetalt til affiliate

en: Searching Referrals
da: Søger henvisninger

en: Referrals can be searched in several different ways:
da: Henvisninger kan søges på flere forskellige måder:

en: You can enter the referral&#8217;s ID number
da: Du kan indtaste henvisnings & #8217; s ID-nummer

en: You can enter the referral reference prefixed by &#8220;ref:&#8221;
da: Du kan angive den henvisnings reference, der er forudrettet af & #8220; Ref: & #8221;

en: You can enter the referral context prefixed by &#8220;context:&#8221;
da: Du kan angive henvisnings konteksten, der er forudfastsat af & #8220; kontekst: & #8221;

en: You can enter the affiliate&#8217;s ID number prefixed by &#8220;affiliate:&#8221;
da: Du kan indtaste affiliate & #8217; s id-nummer, der er forudfastsat af & #8220; affiliate: & #8221;

en: You can enter a URL campaign prefixed by &#8220;campaign:&#8221;
da: Du kan angive en URL-kampagne med forudfastsatte & #8220; kampagne: & #8221;

en: You can enter a word or phrase in the referral&#8217;s description prefixed by &#8220;desc:&#8221;
da: Du kan indtaste henvisnings & #8217; s ID-nummer, der er forudfastsat af & #8220; henvisning: & #8221;

en: Exporting Referrals
da: Eksport af henvisninger

en: Referrals can be exported directly to a CSV file in order to make it easier for your own accounting needs and for you to payout your affiliates&#8217;s earnings.
da: Henvisninger kan eksporteres direkte til en CSV-fil for at gøre det lettere for dine egne regnskabsmæssige behov og for dig at udbetale dine associerede selskaber & #8217; s indtjening.

en: The CSV file generated is structured properly for PayPal&#8217;s Mass Payment system so you can easily payout all of your affiliates at once via PayPal.
da: Den CSV-fil genereret er struktureret korrekt for PayPal & #8217; s masse betalingssystem, så du nemt kan udbetale alle dine datterselskaber på én gang via PayPal.

en: Edit Referral
da: Rediger henvisning

en: The referral ID. This cannot be changed.
da: Henvisnings-id'et. Dette kan ikke ændres.

en: The name and ID of the affiliate who generated this referral. This association cannot be changed.
da: Navn og ID på den affiliate, der genererede denne henvisning. Denne tilknytning kan ikke ændres.

en: Payout
da: Udbetaling

note: translators: 1: Payout total amount with view link
en: Total: %1$s
da: I alt:%1$s

note: translators: 1: Pay Out action link
en: None | %1$s
da: Ingen | %1$s

en: Pay Out
da: Betal ud

en: None
da: Ingen

en: The referral amount cannot be changed once it has been included in a payout.
da: Henvisnings beløbet kan ikke ændres, når det er medtaget i en udbetaling.

en: The amount of the referral, such as 15.
da: Størrelsen af henvisningen, såsom 15.

en: Referral Type
da: Henvisnings sats type

en: Select the type of the referral.
da: Vælg statussen for henvisningen.

en: The date the referral was created.
da: Den dato, hvor henvisningen blev genereret.

en: Visit
da: Besøg Plugin Site for mere information

note: translators: 1: Visit link, 2: Visit ID
en: URL: %1$s (ID: #%2$s)
da: URL-adresse:%1$s (ID: #%2$s)

en: Enter a description for this referral.
da: Angiv en beskrivelse af denne henvisning.

en: Enter a reference for this referral (optional). Usually this would be the transaction ID of the associated purchase.
da: Angiv en reference til denne henvisning (valgfrit). Normalt ville det være transaktionens ID for det tilknyttede køb.

en: Context
da: Kontekst

en: Context for this referral (optional). Usually this is used to identify the payment system or integration that was used for the transaction.
da: Konteksten for denne henvisning (valgfrit). Dette bruges normalt til at identificere det betalingssystem eller den integration, der blev brugt til transaktionen.

en: Custom
da: Tilføj egen produkt fane

en: Custom data stored for this referral (optional).
da: Angiv en beskrivelse af denne henvisning.

en: The referral status cannot be changed once it has been included in a payout.
da: Henvisnings statussen kan ikke ændres, når den er medtaget i en udbetaling.

en: Select the status of the referral.
da: Vælg statussen for henvisningen.

en: Update Referral
da: Opdater henvisning

en: New Referral
da: Ny henvisning

en: Use this screen to manually create a new referral record for an affiliate.
da: Brug dette skærmbillede til manuelt at oprette en ny henvisnings post for en affiliate.

en: Enter the name of the affiliate or enter a partial name or email to perform a search.
da: Indtast navnet på affiliate eller Indtast et delvist navn eller e-mail for at udføre en søgning.

en: Select or enter a date for this referral.
da: Vælg statussen for henvisningen.

en: Enter a context for this referral (optional). Usually this is used to help identify the payment system that was used for the transaction.
da: Angiv en kontekst for denne henvisning (valgfri). Dette bruges normalt til at hjælpe med at identificere det betalingssystem, der blev brugt til transaktionen.

en: Add Referral
da: Tilføj henvisning

en: Earnings Generated
da: Indtjeninger

en: Earnings Paid
da: Indtjeninger

en: Affiliate Registrations
da: Affiliate registreringer

en: Manage Affiliates
da: Administrer associerede selskaber

en: View Payouts
da: Se udbetalinger

en: Manage Visits
da: Administrer besøg

en: Total Affiliate Sales Earnings
da: Affiliate indtjening

en: Total Affiliates
da: Forhandler i alt

en: All Time
da: Altid

note: translators: Affiliate ID
en: Affiliate #%d
da: Affiliate #% d

en: Top Earning Affiliate
da: Top Optjening affiliate

en: New Affiliates
da: Nye associerede selskaber

note: translators: Referrals count
en: %s referral | %s referrals
da[0]: % d henvisning
da[1]: % d henvisninger

en: Highest Converting Affiliate
da: Højeste konvertering affiliate

en: Campaigns
da: Kampagner

en: Best Converting Campaign (All Time)
da: Bedste konverterings kampagne (all time)

note: translators: 1: Affiliate referrals URL, 2: Affiliate name, 3: Number of visits for the campaign
en: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a> | Visits: %3$d
da: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a> | Besøg: %3$d

note: translators: 1: Affiliate referrals URL, 2: Affiliate name
en: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a>
da: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a> | Besøg: %3$d

note: translators: Date comparison label for context
en: Best Converting Campaign (%s)
da: Bedste konverterings kampagne ( %s)

note: translators: Date comparison label for context
en: Most Active Campaign (%s)
da: Mest aktive kampagne ( %s)

en: Total Earnings Paid (All Time)
da: Bedste konverterings kampagne (all time)

en: Total Earnings Paid
da: Samlet indtjening

note: translators: 1: Affiliate results URL, 2: Affiliate name, 3: Date comparison label for context
en: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a> | %3$s
da: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a> | Besøg: %3$d

en: Total Earnings Generated
da: Samlet indtjening

en: Total Payouts Count
da: Samlet antal udbetalinger: %s

en: Average Payout
da: Gennemsnitlig udbetaling

en: Average Referrals Per Payout (All Time)
da: Gennemsnitlig henvisnings beløb

en: Average Referrals Per Payout
da: Gennemsnitlig henvisnings beløb

en: Total Earnings (All Time)
da: Samlet indtjening

en: Total Unpaid Earnings (All Time)
da: Samlet ubetalt indtjening

en: Payouts (All Time)
da: Altid

note: translators: 1: Affiliate results URL, 2: Affiliate name, 3: Affiliate payouts URL, 4: Payouts view label
en: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a> | <a href="%3$s">%4$s</a>
da: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a> | <a href=“%3$s”>%4$s</a>

en: Average Referral Amount (All Time)
da: Gennemsnitlig henvisnings beløb

en: Paid / Unpaid Referrals
da: Ubetalte henvisninger

en: Pending / Rejected Referrals
da: Afvist henvisnings indtjening

en: Average Referral Amount
da: Gennemsnitlig henvisnings beløb

en: Affiliate-generated Sales
da: Affiliate status

en: Affiliate-generated Sale Count
da: Affiliate kupon

en: Total number of affiliate-generated sales.
da: Antal associerede selskaber pr. side.

en: Total Visits (All Time)
da: Total besøg

en: Total visits
da: Besøg i alt

en: Successful Conversions
da: Vellykkede konverteringer

en: Conversion Rate (All Time)
da: Konverteringsrate

en: Conversion Rate
da: Konverteringsrate

en: Total Visits
da: Total besøg

en: Top Referrer
da: Top referrer

en: Direct Traffic
da: Direkte trafik

note: translators: 1: Referral variable example affiliate URL, 2: Username example affiliate URL
en: Show pretty affiliate referral URLs to affiliates. For example: <strong>%1$s or %2$s</strong>
da: Vis temmelig affiliate henvisning webadresser til associerede selskaber. F. eks.: <strong> %s eller %s </strong>

en: License Settings
da: Licensindstillinger

en: License Key
da: Licensnøgle

note: translators: Support page URL
en: Please enter your license key. An active license key is needed for automatic plugin updates and <a href="%s" target="_blank">support</a>.
da: Indtast venligst din licens nøgle. Der kræves en aktiv licens nøgle til automatiske plugin-opdateringer og <a href="%s" target="_blank">support</a>.

en: Pages
da: Sider

en: Affiliate Area
da: Affiliate-område

en: This is the page where affiliates will manage their affiliate account.
da: Dette er den side, hvor associerede selskaber vil forvalte deres affiliate konto.

en: Terms of Use
da: Betingelser

en: Select the page that shows the terms of use for Affiliate Registration.
da: Vælg den side, der viser vilkårene for brug af Affiliate Registration.

en: Terms of Use Label
da: Betingelser

en: Referral Settings
da: Henvisnings indstillinger

en: Referral Variable
da: Henvisnings variabel

note: translators: Affiliate URL example text
en: The URL variable for referral URLs. For example: <strong>%s</strong>.
da: URL-variablen til henvisnings-webadresser. F. eks.: <strong> %s </strong>.

en: Default Referral Format
da: Standard henvisnings format

note: translators: 1: Affiliate URL example with referral variable, 2: Affiliate URL example with username
en: Show referral URLs to affiliates with either their affiliate ID or Username appended.<br/> For example: <strong>%1$s or %2$s</strong>.
da: Vis henvisning webadresser til associerede selskaber med enten deres affiliate ID eller Brugernavn vedlagt. <br/> F. eks.: <strong> %s eller %s </strong>.

en: Pretty Affiliate URLs
da: Smukke affiliate webadresser

en: Credit Last Referrer
da: Kredit sidste referrer

en: Credit the last affiliate who referred the customer.
da: Kreditere den sidste affiliate, der henviste kunden.

en: Choose a referral rate type. Referrals can be based on either a percentage or a flat rate amount.
da: Vælg en henvisnings satstype. Henvisninger kan være baseret på enten en procentsats eller et fast beløb.

en: Flat rate referrals can be calculated on either a per product or per order basis.
da: Vælg en henvisnings satstype. Henvisninger kan være baseret på enten en procentsats eller et fast beløb.

en: The default referral rate. A percentage if the Referral Rate Type is set to Percentage, a flat amount otherwise. Referral rates can also be set for each individual affiliate.
da: Standard henvisnings satsen. En procentdel, hvis henvisnings sats typen er angivet til procent, et fladt beløb ellers. Der kan også fastsættes henvisnings procenter for hver enkelt affiliate.

en: Exclude Shipping
da: Udeluk forsendelse

en: Exclude shipping costs from referral calculations.
da: Udeluk forsendelsesomkostninger fra henvisnings beregninger.

en: Exclude Tax
da: Ekskl. moms

en: Exclude taxes from referral calculations.
da: Udeluk skatter fra henvisnings beregninger.

en: Cookie Expiration
da: Udløb af cookies

en: Enter how many days the referral tracking cookie should be valid for.
da: Angiv, hvor mange dage henvisnings sporings cookien skal være gyldig for.

en: Cookie Sharing
da: Udløb af cookies

en: Currency Settings
da: Indstillinger for valuta

en: Configure the currency options
da: Konfigurer valutaindstillingerne

en: Currency
da: Valuta

en: Choose your currency. Note that some payment gateways have currency restrictions.
da: Vælg din valuta. Bemærk, at nogle betalingsgateways har valuta begrænsninger.

en: Currency Symbol Position
da: Placering af valuta symbol

en: Choose the location of the currency symbol.
da: Vælg valuta symbolets placering.

en: Before - $10
da: Før - DKK 10

en: After - 10$
da: Efter - 10 DKK

en: Thousands Separator
da: Tusindtals separator

en: The symbol (usually , or .) to separate thousands
da: Symbolet (normalt eller.) for at adskille tusinder

en: Decimal Separator
da: Decimal adskiller

en: The symbol (usually , or .) to separate decimal points
da: Symbolet (normalt eller.) for at adskille decimalpunkter

en: Affiliate Form Settings
da: Indstillinger for affiliate-formular

en: Affiliate Area Forms
da: Formularer til affiliate-områder

note: translators: Miscellaneous settings screen URL
en: Select which form(s) to show on the Affiliate Area page. The affiliate registration form will only show if <a href="%s">Allow Affiliate Registration</a> is enabled.
da: Vælg den eller de formularer, der skal vises på siden affiliate Area. Den affiliate tilmeldingsblanket vil kun vise, hvis <a href="%s">Tillad affiliate Registration</a> er aktiveret.

en: Affiliate Registration Form and Affiliate Login Form
da: Affiliate tilmeldingsblanket og affiliate login form

en: Affiliate Registration Form Only
da: Kun affiliate Registration form

en: Affiliate Login Form Only
da: Affiliate login form kun

en: Integrations
da: Integrationer

en: Choose the integrations to enable.
da: Vælg valuta symbolets placering.

en: Opt-In Referral Amount
da: Henvisnings Beløb

en: Opt-In Referral Status
da: Henvisnings Statusser

en: Pending
da: Afventer

en: Unpaid
da: Ikke betalt

en: Email Options
da: Email

en: Upload or choose a logo to be displayed at the top of emails.
da: Upload eller Vælg et logo, der skal vises øverst i mails.

en: Email Template
da: E-mail skabelon

en: Choose a template to use for email messages.
da: Vælg en skabelon, der skal bruges til e-mail-meddelelser.

en: From Name
da: Fra navn

en: The name that emails come from. This is usually your site name.
da: Det navn, som e-mails kommer fra. Dette er normalt dit websted navn.

en: From Email
da: Fra email

en: The email address to send emails from. This will act as the "from" and "reply-to" address.
da: E-mail-adresse til at sende e-mails fra. Dette vil fungere som "fra" og "svar til" adresse.

en: Email Notifications
da: E-mail-meddelelser er: %s

en: Affiliate Manager Email
da: Affiliate navn

en: Registration Email Options For Affiliate Manager
da: Tilmelding email indhold

en: Registration Email Subject
da: Tilmelding email emne

en: Enter the subject line for the registration email sent to affiliate managers when new affiliates register. Supports template tags.
da: Postere den emne kø nemlig den registrering email afsendte hen til admins hvor ny affilierede indskrive.

en: New Affiliate Registration
da: Ny affiliate registrering

en: Registration Email Content
da: Tilmelding email indhold

en: Enter the email to send when a new affiliate registers. HTML is accepted. Available template tags:
da: Indtast den e-mail, der skal sendes, når en ny affiliate registre. HTML accepteres. Tilgængelige skabelon Tags:

note: translators: Registration email content
en: A new affiliate has registered on your site, %s
da: En ny affiliate har registreret på dit websted, %s

en: Name:
da: Navn:

en: New Referral Email Options for Affiliate Manager
da: Nyt henvisnings-e-mailIndhold

en: New Referral Email Subject
da: Ny henvisning email emne

en: Enter the subject line for the email sent to site the site affiliate manager when affiliates earn referrals. Supports template tags.
da: Angiv emnelinjen for nye henvisnings mails, der sendes, når associerede selskaber optjener henvisninger.

en: Referral Earned!
da: Henvisning tildelt!

en: New Referral Email Content
da: Nyt henvisnings-e-mailIndhold

en: Enter the email to send to site affiliate managers when new referrals are earned. HTML is accepted. Available template tags:
da: Indtast den e-mail, der skal sendes på nye henvisninger. HTML accepteres. Tilgængelige skabelon Tags:

en: {name} has been awarded a new referral of {amount} on {site_name}.
da: {name} du er blevet tildelt en ny henvisning til {amount} på {site_name}.

en: New Referral Email Options For Affiliate
da: Nyt henvisnings-e-mailIndhold

en: Enter the subject line for new referral emails sent when affiliates earn referrals. Supports template tags.
da: Angiv emnelinjen for nye henvisnings mails, der sendes, når associerede selskaber optjener henvisninger.

en: Referral Awarded!
da: Henvisning tildelt!

en: Enter the email to send on new referrals. HTML is accepted. Available template tags:
da: Indtast den e-mail, der skal sendes på nye henvisninger. HTML accepteres. Tilgængelige skabelon Tags:

note: translators: Home URL translators: Website URL
en: Congratulations {name}!
da: Tillykke {Name}!

en: You have been awarded a new referral of
da: Du er blevet tildelt en ny henvisning til

en: on %s!
da: %s for!

en: Log into your affiliate area to view your earnings or disable these notifications:
da: Log ind i dit affiliate område for at se din indtjening eller deaktivere disse meddelelser:

en: Application Accepted Email Options For Affiliate
da: Ansøgning accepteret email indhold

en: Application Accepted Email Subject
da: Ansøgning accepteret email emne

en: Enter the subject line for accepted application emails sent to affiliates when their account is approved. Supports template tags.
da: Indtast emnelinjen for accepterede applikations mails, der sendes til associerede selskaber, når deres konto er godkendt.

en: Affiliate Application Accepted
da: Affiliate ansøgning accepteret

en: Application Accepted Email Content
da: Ansøgning accepteret email indhold

en: Enter the email to send when an application is accepted. HTML is accepted. Available template tags:
da: Indtast den e-mail, der skal sendes, når et program accepteres. HTML accepteres. Tilgængelige skabelon Tags:

note: translators: Home URL
en: Your affiliate application on %s has been accepted!
da: Dit affiliate-program på %s er blevet accepteret!

en: Log into your affiliate area at
da: Log ind på dit affilierede område på

en: Allow Affiliate Registration
da: Tillad affiliate registrering

en: Allow users to register affiliate accounts for themselves.
da: Tillad brugere at registrere affilierede konti for sig selv.

en: Require Approval
da: Kræv godkendelse

en: Require that Pending affiliate accounts must be approved before they can begin earning referrals.
da: Kræv, at ventende affilierede konti skal godkendes, før de kan begynde at optjene henvisninger.

en: Auto Register New Users
da: Automatisk registrering af nye brugere

en: Automatically register new users as affiliates.
da: Automatisk registrere nye brugere som associerede selskaber.

en: Logout Link
da: Log ud-link

en: Add a logout link to the Affiliate Area.
da: Tilføj et logout-link til affiliate-området.

en: Default Referral URL
da: Standard URL til henvisning

en: The default referral URL shown in the Affiliate Area. Also changes the URL shown in the Referral URL Generator and the {referral_url} email tag.
da: Den standard henvisnings-webadresse, der vises i affiliate-området. Ændrer også den webadresse, der vises i henvisnings-URL-generator og e-mail-tagget {referral_url}.

en: Enable reCAPTCHA
da: Aktivér reCAPTCHA

en: Prevent bots from registering affiliate accounts using Google reCAPTCHA.
da: Forhindre bots i at registrere affiliate konti ved hjælp af Google reCAPTCHA.

en: reCAPTCHA Site Key
da: reCAPTCHA-sitenøgle

en: This is used to identify your site to Google reCAPTCHA.
da: Dette bruges til at identificere dit websted til Google reCAPTCHA.

en: reCAPTCHA Secret Key
da: hemmelig reCAPTCHA-nøgle

en: This is used for communication between your site and Google reCAPTCHA. Be sure to keep it a secret.
da: Dette bruges til kommunikation mellem dit websted og Google reCAPTCHA. Sørg for at holde det hemmeligt.

en: Reject Unpaid Referrals on Refund
da: Afvis ubetalte henvisninger på refusion

en: Automatically reject Unpaid referrals when the originating purchase is refunded or revoked.
da: Afvis automatisk ubetalte henvisninger, når det oprindelige køb refunderes eller tilbagekaldes.

en: Use Fallback Referral Tracking Method
da: Brug fallback henvisnings sporingsmetode

en: The method used to track referral links can fail on sites that have jQuery errors. Enable Fallback Tracking if referrals are not being tracked properly.
da: Den metode, der bruges til at spore henvisningslinks, kan mislykkes på websteder med jQuery-fejl. Aktivér fallback-sporing, hvis henvisninger ikke spores korrekt.

en: Ignore Referrals with Zero Amount
da: Ignorer henvisninger med nulbeløb

en: Ignore referrals with a zero amount. This can be useful for multi-price products that start at zero, or if a discount was used which resulted in a zero amount. NOTE: If this setting is enabled and a visit results in a zero referral, the visit will be considered not converted.
da: Ignorer henvisninger med et nulbeløb. Dette kan være nyttigt for produkter med flere priser, der starter ved nul, eller hvis der blev anvendt en rabat, som resulterede i et nulbeløb. Bemærk: Hvis denne indstilling er aktiveret, og et besøg resulterer i en nulhenvisning, vil besøget blive betragtet som ikke konverteret.

en: Enable Debug Mode
da: Aktiver debug tilstand

note: translators: Tools screen URL
en: Enable debug mode. This will turn on error logging for the referral process to help identify issues. Logs are kept in <a href="%s">Affiliates &rarr; Tools</a>.
da: Aktivér fejlfindingstilstand. Dette vil aktivere fejllogføring for henvisningsprocessen for at hjælpe med at identificere problemer.

en: Referral URL Blacklist
da: Sort liste for henvisnings webadresse

en: URLs placed here will be blocked from generating referrals. Enter one URL per line. NOTE: This will only apply to new visits after the URL has been saved.
da: Webadresser, der er placeret her, blokeres fra generering af henvisninger. Angiv én webadresse pr. linje. Bemærk: Dette gælder kun for nye besøg, når WEBADRESSEN er blevet gemt.

en: Opt into development versions
da: Tilmeld dig beta versioner

en: Receive update notifications for development releases. When development versions are available, an update notification will be shown on your Plugins page.
da: Modtag opdaterings notifikationer for betaudgivelser. Når der er tilgængelige betaversioner, vises der en meddelelse om opdatering på siden plugins.

en: Remove Data on Uninstall
da: Fjern alle data ved afinstallering

en: Remove all saved data for AffiliateWP when the plugin is deleted.
da: Fjern alle gemte data for AffiliateWP, når pluginet er slettet.

en: Connection Status
da: Recount statistik

en: Enable Payouts Service
da: Generer udbetalings fil

en: Registration Form Description
da: Tilmelding email emne

en: Coupon Template
da: Brug standardskabelon

en: Required Registration Fields
da: Påkrævede registrerings felter

en: Select which fields should be required for affiliate registration. The <strong>Username</strong> and <strong>Account Email</strong> form fields are always required. The <strong>Password</strong> form field will be removed if not required.
da: Vælg, hvilke felter der skal kræves til affiliate-registrering. Formularfelterne <strong> Brugernavn </strong>, <strong> konto mail </strong> og <strong> adgangskode </strong> er altid påkrævede.

en: Password
da: Adgangskode

en: How will you promote us?
da: Hvordan vil du fremme os?

en: Notify affiliate manager when a new affiliate has registered
da: Giv webstedsadministratoren besked om nye affilierede registreringer

en: Notify affiliate manager when a new referral has been created
da: Der er oprettet en affiliate med brugernavnet

en: Notify affiliate when their affiliate application is accepted
da: Dit affiliate-program på %s er blevet accepteret

en: Notify affiliate when their affiliate application is rejected
da: Din affiliate ansøgning er blevet afvist

en: Application Pending Email Options For Affiliate
da: Ansøgning afventer e-mail-indhold

en: Application Pending Email Subject
da: Ansøgning afventer e-mail-emne

en: Enter the subject line for pending affiliate application emails. Supports template tags.
da: Indtast emnelinjen for ventende affiliate ansøgning emails.

en: Your Affiliate Application Is Being Reviewed
da: Din affiliate ansøgning er ved at blive gennemgået

en: Application Pending Email Content
da: Ansøgning afventer e-mail-indhold

en: Enter the email to send when an application is pending. HTML is accepted. Available template tags:
da: Indtast den e-mail, der skal sendes, når et program afventer. HTML accepteres. Tilgængelige skabelon Tags:

en: Hi {name}!
da: Hej {Name}!

en: Thanks for your recent affiliate registration on {site_name}.
da: Tak for din seneste affiliate registrering på {SITE_NAME}.

en: We&#8217;re currently reviewing your affiliate application and will be in touch soon!
da: Vi & #8217; re i øjeblikket gennemgå din affiliate ansøgning og vil være i kontakt snart!

en: Application Rejection Email Options For Affiliate
da: Ansøgning afvisning email indhold

en: Application Rejection Email Subject
da: Ansøgning afvisning email emne

en: Enter the subject line for rejected affiliate application emails. Supports template tags.
da: Indtast emnelinjen for afviste affiliate ansøgning emails.

en: Your Affiliate Application Has Been Rejected
da: Din affiliate ansøgning er blevet afvist

en: Application Rejection Email Content
da: Ansøgning afvisning email indhold

en: Enter the email to send when an application is rejected. HTML is accepted. Available template tags:
da: Indtast den e-mail, der skal sendes, når et program afvises. HTML accepteres. Tilgængelige skabelon Tags:

en: Hi {name},
da: Hej {Name},

en: We regret to inform you that your recent affiliate registration on {site_name} was rejected.
da: Vi beklager at måtte meddele dig, at din seneste affiliate registrering på {SITE_NAME} blev afvist.

en: Your license key is globally defined via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code> set in <code>wp-config.php</code>.<br />It cannot be modified from this screen.
da: Din licens nøgle er globalt defineret via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code>, der er angivet i <code>wp-config.php</code>. <br /> det kan ikke ændres fra denne skærm.

en: Deactivate your license key to make changes to this setting.
da: Deaktiver din licens nøgle for at foretage ændringer i denne indstilling.

en: Deactivate License
da: Deaktiver Licens

en: Your license is valid!
da: Din licens er gyldig!

en: Renew Your License
da: Forny din licens nu

en: Your license has expired, renew today to continue getting updates and support!
da: Din licens er udløbet, forny i dag for at fortsætte med at få opdateringer og support!

en: Activate License
da: Aktiver Licens

note: translators: Setting ID
en: The callback function used for the <strong>%s</strong> setting is missing.
da: Den tilbagekaldsfunktion, der bruges til </strong> indstillingen <strong> %s, mangler.

en: Upload File
da: Upload fil (er)

note: translators: 1: Payouts Service URL
en: <a href="%s" target="_blank">Learn more and view pricing.</a>
da: Accepter vores <a href="%s" target="_blank">vilkår for anvendelse</a>

note: translators: Payouts Service name retrieved from the PAYOUTS_SERVICE_NAME constant
en: Reconnect to the %s.
da: Recount statistik %s.

note: translators: Support URL
en: Your license key is globally defined via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code> set in <code>wp-config.php</code>.<br />It cannot be modified from this screen.<br />An active license key is needed for automatic plugin updates and <a href="%s" target="_blank">support</a>.
da: Din licens nøgle er globalt defineret via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code>, der er angivet i <code>wp-config.php</code>. <br /> det kan ikke ændres fra denne skærm. <br /> der kræves en aktiv licens nøgle til automatiske plugin-opdateringer og <a href="%s" target="_blank">understøtter</a>.

note: translators: System Info screen URL
en: Debug mode is globally enabled via <code>AFFILIATE_WP_DEBUG</code> set in <code>wp-config.php</code>. This setting cannot be modified from this screen. Logs are kept in <a href="%s">Affiliates > Tools</a>.
da: Debug mode er globalt aktiveret via <code> AFFILIATE_WP_DEBUG </code>, der er angivet i <code> wp-config. php </code>. Denne indstilling kan ikke ændres fra denne skærm.

en: General
da: Generelt

en: Emails
da: Email

en: Misc
da: Div

note: translators: Affiliate username
en: Earnings have been successfully recounted for %s.
da: Besøget er blevet slettet.

note: translators: Affiliate username
en: Unpaid earnings have been successfully recounted for %s.
da: Besøget er blevet slettet.

note: translators: Affiliate username
en: Referrals have been successfully recounted for %s.
da: Henvisningen er blevet slettet.

note: translators: Affiliate username
en: Visits have been successfully recounted for %s.
da: Besøget er blevet slettet.

en: API Key
da: API Nøgle

en: No API consumers found.
da: Der blev ikke fundet nogen API-brugere.

en: Reissue
da: Genudgivelse

en: Revoke
da: Tilbagekald

en: Secret Key
da: Hemmelig nøgle

en: Enter username
da: Indtast brugernavn

en: Generate New API Keys
da: Generer nye API-nøgler

en: First Name
da: Fra navn

en: Last Name
da: Sidste uge

en: Rate Type
da: Pris type

en: Earnings
da: Indtjeninger

en: Date Registered
da: Dato, der er registreret

en: No valid affiliate status was selected for export.
da: Der blev ikke valgt nogen gyldig affiliate-status til eksport.

en: No valid payout status was selected for export.
da: Der blev ikke valgt en gyldig udbetalings status til eksport.

en: Campaign
da: Kampagne

en: No valid referral status was selected for export.
da: Der blev ikke valgt nogen gyldig henvisnings status til eksport.

en: Visit ID
da: Besøg Plugin Site for mere information

en: Converted
da: Konverteret

en: Referrer
da: Top referrer

note: translators: Visit referral ID
en: Yes (Ref: #%s)
da: %1$s (ID: #%2$s)

en: You do not have permission to export data.
da: Du har ikke tilladelse til at eksportere data.

en: No unpaid referrals were found matching your criteria.
da: Der blev ikke fundet nogen ubetalte henvisninger, der matcher dine kriterier.

en: You do not have permission to import data.
da: Du har ikke tilladelse til at eksportere data.

en: No new affiliates were imported.
da: Ingen Affiliates fundet.

note: translators: Plural affiliate number
en: Manage your affiliates.
da: Administrer associerede selskaber.

en: No new referrals were imported.
da: Ingen henvisninger registreret endnu.

note: translators: Plural referrals number
en: Manage your referrals.
da: Administrer henvisninger.

en: Please upload a valid .json file
da: Venligst upload en gyldig json fil

en: Please upload a file to import
da: Venligst upload en fil til import

en: The upgrade process is running, please be patient. This could take several minutes to complete while affiliate records are upgraded in batches of 100.
da: Opgraderingsprocessen kører, vær tålmodig. Dette kan tage flere minutter at fuldføre, mens affiliate Records opgraderes i batches af 100.

note: translators: Step number
en: Step %d running
da: Trin% d kører

en: Export / Import
da: Eksport / Import

en: Recount Stats
da: Recount statistik

en: Migration Assistant
da: Overførselsassistent

en: System Info
da: System Information

en: Debug Assistant
da: Fejlfindingsassistent

en: Recount Affiliate Stats
da: Recount affiliate statistik

en: Use this tool to recount statistics for one or all affiliates.
da: Brug dette værktøj til at fortælle affiliate statistik.

en: Enter the name of the affiliate or begin typing to perform a search based on the affiliate&#8217;s name.
da: Indtast navnet på affiliate eller begynde at skrive for at udføre en søgning baseret på affiliate & #8217; s navn.

en: Recount
da: Fortælle

en: Recount Campaigns
da: Kampagner

en: Use this tool to recount campaigns for one or all affiliates.
da: Brug dette værktøj til at fortælle affiliate statistik.

en: These tools assist in migrating affiliate and referral data from existing platforms.
da: Disse værktøjer hjælper med at migrere affiliate-og henvisnings data fra eksisterende platforme.

en: User Accounts
da: Brugerkonti

en: Use this tool to create affiliate accounts for each of your existing WordPress user accounts that belong to the selected roles below.
da: Brug dette værktøj til at oprette affiliate konti for hver af dine eksisterende WordPress brugerkonti, der hører til de valgte roller nedenfor.

en: NOTE: Users that already have affiliate accounts will be skipped. Duplicate accounts will not be created.
da: <strong> Bemærk: </strong> Brugere, der allerede har affilierede konti, springes over. Der oprettes ikke dublerede konti.

en: Select User Roles
da: Vælg brugerroller

en: Create Affiliate Accounts for Users
da: Opret affilierede konti for brugere

en: <strong>NOTE:</strong> WordPress 4.5 or newer is required to use the User Accounts migration tool. <a href="%s" aria-label="Update WordPress now">Update WordPress now</a>.
da: <strong> Bemærk: </strong> WordPress 4,4 eller nyere er forpligtet til at bruge brugerkonti migration værktøj. <a href="%s" aria-label="Opdater WordPress nu">Update WordPress nu</a>.

en: <strong>NOTE:</strong> WordPress 4.5 or newer is required to use the User Accounts migration tool.
da: <strong> Bemærk: </strong> WordPress 4,4 eller nyere er forpligtet til at bruge brugerkonti migration værktøj.

en: Use this tool to migrate existing affiliate / referral data from Affiliates Pro to AffiliateWP.
da: Brug dette værktøj til at migrere eksisterende affiliate/henvisnings data fra Affiliates Pro til AffiliateWP.

en: NOTE: This tool should only ever be used on a fresh install. If you have already collected affiliate or referral data, do not use this tool.
da: <strong> Bemærk: </strong> Indeværende værktøj burde bare aldrig nogen sinde være anvendte oven på en nylavet oprette. Hvis du allerede har indsamlet affiliate eller henvisnings data, skal du ikke bruge dette værktøj.

en: Migrate Data from Affiliates Pro
da: Overfør data fra Affiliates Pro

en: Use this tool to migrate existing affiliate accounts from WP Affiliate to AffiliateWP.
da: Brug dette værktøj til at migrere eksisterende affiliate konti fra WP affiliate til AffiliateWP.

en: Migrate Data from WP Affiliate
da: Overfør data fra WP affiliate

en: Export Affiliates
da: Eksporter associerede selskaber

en: Export affiliates to a CSV file.
da: Eksporter associerede selskaber til en CSV-fil.

en: All Statuses
da: Alle statusser

en: Export
da: Eksporter

en: Export Referrals
da: Eksporter henvisninger

en: Export referrals to a CSV file.
da: Eksporter henvisninger til en CSV-fil.

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export referrals for all affiliates.
da: Hvis du vil søge efter en affiliate, skal du indtaste affiliate & #8217; s login-navn, fornavn eller efter navn. Efterlad blank for at eksportere henvisninger for alle associerede selskaber.

en: Export Payouts
da: Eksporter udbetalinger

en: Export payouts to a CSV file.
da: Eksporter udbetalinger til en CSV-fil.

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export payouts for all affiliates.
da: Hvis du vil søge efter en affiliate, skal du indtaste affiliate & #8217; s login-navn, fornavn eller efter navn. Efterlad blank for at eksportere henvisninger for alle associerede selskaber.

en: Export Visits
da: Eksporter associerede selskaber

en: Export visits to a CSV file.
da: Eksporter associerede selskaber til en CSV-fil.

en: Unconverted
da: Konverterede

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export visits for all affiliates.
da: Hvis du vil søge efter en affiliate, skal du indtaste affiliate & #8217; s login-navn, fornavn eller efter navn. Efterlad blank for at eksportere henvisninger for alle associerede selskaber.

en: Export Settings
da: Eksportindstillinger

en: Export the AffiliateWP settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
da: Eksportér indstillingerne for AffiliateWP for dette websted som en. JSON-fil. Dette giver dig mulighed for nemt at importere konfigurationen til et andet websted.

en: Import Settings
da: Importer Indstillinger

en: Import the AffiliateWP settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
da: Importer indstillingerne for AffiliateWP fra en. JSON-fil. Denne fil kan fås ved at eksportere indstillingerne på et andet websted ved hjælp af formularen ovenfor.

en: Import
da: Importer

en: Import Affiliates
da: Eksporter associerede selskaber

en: Import CSV
da: Importer

en: Affiliate Field
da: Affiliate #% d

en: Data Preview
da: Billede forhåndsvisning

en: Process Import
da: Importer

en: Import Referrals
da: Eksporter henvisninger

en: Referral Field
da: Betalte henvisninger

en: To copy the system info, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
da: Hvis du vil kopiere systemoplysningerne, skal du klikke nedenfor og derefter trykke på CTRL + C (PC) eller cmd + C (Mac).

en: Debug Log
da: Fejlsøge Log

en: Use this tool to help debug referral tracking.
da: Brug dette værktøj til at hjælpe med at foretage fejlfinding af forskellige handlinger i AffiliateWP.

en: Download Debug Log File
da: Ryd fejllog

en: Clear Log
da: Ryd fejllog

en: Generate dynamic coupons for all affiliates.
da: Tilslut denne kupon med en affiliate.

en: Generate Coupons
da: Generer webadresse

note: translators: Coupons settings screen URL
en: Generating coupons requires a <a href="%s" target="_blank">Coupon Template</a> to be selected.
da: Ugyldig licens. Du skal <a href="%s" target="_blank">besøge din kontoside</a> og bekræfte den.

en: Invalid batch ID.
da: Ugyldigt batch-id.

en: Invalid batch export class.
da: Ugyldig batch eksport klasse.

note: translators: Dismiss Notice link markup
en: Your database has been successfully upgraded. %s
da: Databasen er blevet opgraderet. %s

en: Dismiss Notice
da: Meddelelse om afvisning

note: translators: Dismiss Notice link markup
en: Your database tables have been successfully upgraded. %s
da: Databasen er blevet opgraderet. %s

en: Affiliate Registration Status
da: Status for affiliate-registrering

en: Not Registered
da: Registreret

en: Affiliate Actions
da: Affiliate handlinger

en: Register
da: Registrer

en: Disable Affiliate Email
da: Deaktiver affiliate email

en: Disable the application accepted email sent to the affiliate.
da: Deaktiver programmet accepterede e-mail sendt til affiliate.

en: No user roles were selected for migration.
da: Der blev ikke valgt nogen brugerroller til overførsel.

en: A batch process class must be specified.
da: Der skal angives en batchproces klasse.

en: No batch class handler file has been supplied.
da: Der er ikke angivet nogen batchklasse håndterings filer.

en: An invalid batch class handler file has been supplied.
da: Der er angivet en ugyldig håndterings fil for batch klassen.

en: Affiliate Record
da: Affiliate rate

en: Affiliate Customer Record
da: Affiliate kupon

en: Customer ID
da: Kundens Email

en: Primary Email
da: Fra email

en: Date Created
da: Opdater Creative

en: No records found
da: Ingen henvisninger fundet

en: Affiliate record has been deleted.
da: Din affiliate profil er blevet opdateret.

en: Affiliate customer record has been deleted.
da: Affiliate-kontoen kunne ikke slettes.

en: Landing Page
da: Destinationsside

en: Referring URL
da: Refererende webadresse

en: Direct traffic
da: Direkte trafik

en: No visits found.
da: Ingen besøg fundet.

en: This screen provides access to your site&#8217;s visit history.
da: Dette skærmbillede giver adgang til dit websted & #8217; s besøgshistorik.

en: <strong>Landing Page</strong>: this is the page on your site that the visitor first landed on. It is the URL that the affiliate link pointed to.
da: <strong> landingsside </strong>: Dette er den side på dit websted, som den besøgende først landede på. Det er den webadresse, som affiliate link pegede på.

en: <strong>Referring URL</strong>: this is the source URL of the affiliate link. It is the web page that the visitor found a link to your site on.
da: <strong> refererende webadresse </strong>: Dette er kilde-URL-adressen til affiliate-linket. Det er den webside, som den besøgende fandt et link til dit websted på.

en: <strong>Affiliate</strong>: this the affiliate that the visit was attributed to.
da: <strong> affiliate </strong>: dette affiliate, at besøget blev tilskrevet.

en: <strong>Referral ID</strong>: this is the ID of the referral that was created from this visit, if any.
da: <strong> henvisnings-ID </strong>: Dette er ID'ET for den henvisning, der blev oprettet ud fra dette besøg, hvis der er nogen.

en: <strong>Context</strong>: this is the context of how the visit was generated, if set.
da: <strong> Context </strong>: Dette er konteksten for, hvordan besøget blev genereret, hvis det er angivet.

en: <strong>IP</strong>: this is the IP address of the visitor.
da: <strong> IP </strong>: Dette er den besøgendes IP-adresse.

en: <strong>Converted</strong>: this is a Yes / No status for whether the visit turned into a successful converstion.
da: <strong> konverteret </strong>: Dette er en ja/nej-status for, om besøget blev til en vellykket konverstion.

en: Searching Visits
da: Søgning efter besøg

en: Visit records can be searched in several different ways:
da: Besøg poster kan søges på flere forskellige måder:

en: You can enter an IP address to find all visits from a specific IP
da: Du kan indtaste en IP-adresse for at finde alle besøg fra en bestemt IP

en: You can enter a complete URL to find all visits that landed on or came from a specific URL
da: Du kan indtaste en komplet webadresse for at finde alle besøg, der landede på eller kom fra en bestemt webadresse

en: You can enter a partial URL to find all visits that landed on or came from a specific site
da: Du kan indtaste en delvis webadresse for at finde alle besøg, der landede på eller kom fra et bestemt websted

en: You can enter the visit&#8217;s ID number prefixed by &#8220;visit:&#8221;
da: Du kan indtaste affiliate & #8217; s id-nummer, der er forudfastsat af & #8220; affiliate: & #8221;

en: You can enter the referral&#8217;s ID number prefixed by &#8220;referral:&#8221;
da: Du kan indtaste henvisnings & #8217; s ID-nummer, der er forudfastsat af & #8220; henvisning: & #8221;

en: You can enter a visit context prefixed by &#8220;context:&#8221;
da: Du kan angive en besøgs kontekst, der er forudfastsat af & #8220; kontekst: & #8221;

en: Number of visits per page:
da: Antal besøg pr. side:

en: Filter by status
da: Filtrér efter status

en: Rejected
da: Afvist

en: Percentage (%)
da: Momssats

note: translators: Currency name
en: Flat %s
da: Flad %s

en: Affiliate URLs
da: Affilierede webadresser

en: Statistics
da: Statistikker

en: Graphs
da: Grafer

en: Cheatin&#8217; huh?
da: Snyder &#8217;  du?

en: Your version of PHP is below the minimum version of PHP required by AffiliateWP. Please contact your host and request that your version be upgraded to 5.3 or later.
da: Din version af PHP er under den mindste version af PHP kræves af AffiliateWP. Kontakt din vært, og Anmod om, at din version opgraderes til 5,3 eller nyere.

en: Invalid username
da: Forkert brugernavn

en: No such user
da: Brugeren findes ikke

en: Please enter a password
da: Indtast venligst din adgangskode

en: Incorrect username or password
da: Forkert brugernavn eller adgangskode

en: Please select your country of residence
da: Vær indforstået med vores vilkår for anvendelse

en: Please select your account type
da: Indtast venligst din betalings-e-mail

en: Please enter your business name
da: Indtast venligst dit navn

en: Please enter your first name
da: Indtast venligst dit navn

en: Please enter your last name
da: Indtast venligst dit navn

en: Invalid account email
da: Ugyldig konto-e-mail

en: Please select your day of birth
da: Indtast venligst din betalings-e-mail

en: Please select your month of birth
da: Indtast venligst din betalings-e-mail

en: Please select your year of birth
da: Vær indforstået med vores vilkår for anvendelse

en: Please agree to our terms of use
da: Vær indforstået med vores vilkår for anvendelse

note: translators: 1: Credit card brand, 2: Last four digits of the card number
en: %1$s ending in %2$s
da: %1$s af %2$s

en: A referral type label must be specified.
da: Der skal angives en batchproces klasse.

en: Unpaid Referral Earnings
da: Ubetalt henvisnings indtjening

en: Pending Referral Earnings
da: Afventer henvisnings indtjening

en: Rejected Referral Earnings
da: Afvist henvisnings indtjening

en: Paid Referral Earnings
da: Betalt henvisnings indtjening

en: Please enter a valid website URL
da: Angiv en gyldig webadresse til webstedet

en: Username already taken
da: Brugernavnet er optaget

en: Invalid username. Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed
da: Ugyldigt brugernavn. Kun små bogstaver (a-z) og tal er tilladt

en: Invalid username. Must be between 1 and 60 characters.
da: Ugyldigt brugernavn. Skal være mellem 1 og 60 tegn.

en: Invalid username. Usernames must include at least one letter
da: Ugyldigt brugernavn. Brugernavne skal indeholde mindst ét bogstav

en: Email address already taken
da: E-mail-adresse allerede taget

en: Passwords do not match
da: Kodeordene stemmer ikke overens

en: Please verify that you are not a robot
da: Bekræft venligst, at du ikke er en robot

en: Nice try honey bear, don&#8217;t touch our honey
da: Dejlig prøve honning Bjørn, Don & #8217; t røre vores honning

en: You are already registered as an affiliate
da: Du er allerede registreret som en affiliate

en: Please enter your name
da: Indtast venligst dit navn

en: Please enter a website URL
da: Angiv en webadresse til webstedet

en: Please enter your payment email
da: Indtast venligst din betalings-e-mail

en: Please tell us how you will promote us
da: Fortæl os, hvordan du vil promovere os

en: Add as Affiliate
da: Tilføj som affiliate

en: Add the user as an affiliate.
da: Tilføj brugeren som en affiliate.

en: Converted Visits
da: Konverterede besøg

en: Unconverted Visits
da: Ikke-konverterede besøg

en: A valid username must be specified as the first argument.
da: Et gyldigt brugernavn skal angives som det første argument.

note: translators: Affiliate username
en: A user with the ID or username "%s" does not exist. See wp help user create for registering new users.
da: En bruger med ID'ET eller brugernavnet " %s" findes ikke. Se WP hjælp bruger oprette til registrering af nye brugere.

en: An affiliate already exists for this user account.
da: Der findes allerede en affiliate for denne brugerkonto.

note: translators: Affiliate username
en: An affiliate with the username "%s" has been created.
da: Der er oprettet en affiliate med brugernavnet " %s".

en: The affiliate account could not be added.
da: Affiliate-kontoen kunne ikke tilføjes.

en: A valid affiliate username or ID is required to proceed.
da: Der kræves et gyldigt affiliate-Brugernavn eller-id for at fortsætte.

en: The affiliate was updated successfully.
da: Affiliate blev opdateret med succes.

en: The affiliate account could not be updated.
da: Affiliate-kontoen kunne ikke opdateres.

en: Are you sure you want to delete this affiliate, all its data and its associated user account?
da: Er du sikker på, at du vil slette denne affiliate, alle dens data og dens tilknyttede brugerkonto?

en: Are you sure you want to delete this affiliate and all its data?
da: Er du sikker på, at du vil slette denne affiliate og alle dens data?

en: Are you sure you want to delete this affiliate?
da: Er du sikker på, at du vil slette denne affiliate?

en: The affiliate and its associated user account have been successfully deleted.
da: Den affiliate og dens tilknyttede brugerkonto er blevet slettet.

en: The affiliate account has been successfully deleted.
da: Affiliate-kontoen er blevet slettet.

en: The affiliate account could not be deleted.
da: Affiliate-kontoen kunne ikke slettes.

note: translators: Number of affiliates
en: Number of affiliates: %d
da: Antal associerede selskaber:% d

en: AffiliateWP is not installed
da: AffiliateWP er ikke installeret

note: translators: AffiliateWP version
en: You are running AffiliateWP version: %s
da: Du kører AffiliateWP-version: %s

note: translators: License status
en: License status is: %s
da: Licensstatus er: %s

note: translators: Debug Mode status
en: Debug mode is: %s
da: Fejlfindingstilstand er: %s

note: translators: Enabled or Disabled (translated)
en: Affiliates require approval: %s
da: Associerede selskaber kræver godkendelse: %s

note: translators: Enabled or Disabled (translated)
en: Email notifications are: %s
da: E-mail-meddelelser er: %s

note: translators: None or comma-separated list of enabled integrations
en: Integrations: %s
da: Integrationer: %s

note: translators: Global referral rate
en: Global referral rate: %s
da: Global henvisnings hyppighed: %s

note: translators: Global referral rate type
en: Global referral rate type: %s
da: Global henvisnings satstype: %s

note: translators: Currency label
en: Currency: %s
da: Valuta: %s

note: translators: Referral variable
en: Referral variable: %s
da: Henvisnings variabel: %s

note: translators: Enabled or Disabled (translated)
en: Show pretty referral URLs: %s
da: Vis smukke henvisnings-URL-adresser: %s

note: translators: Referral URL example with affiliate ID
en: Referral URL (ID): %s
da: URL-adresse til henvisning (ID): %s

note: translators: Referral URL example with affiliate username
en: Referral URL (Username): %s
da: Henvisnings-URL (Brugernavn): %s

note: translators: Affiliate Area page URL
en: Affiliate Area URL: %s
da: WEBADRESSE til affiliate område: %s

note: translators: Terms of Use URL
en: Terms of Use URL: %s
da: URL-adresse til brugerbetingelser: %s

note: translators: Number of sites
en: Found %s sites. Retrieving stats ...
da: Der blev fundet %s websteder. Henter statistik...

note: translators: Affiliates count
en: Total Affiliates: %s
da: Associerede virksomheder i alt: %s

note: translators: Creatives count
en: Total Creatives: %s
da: Samlet antal annoncer: %s

note: translators: Customers count
en: Total Customers: %s
da: Samlet antal besøg: %s

note: translators: Payouts count
en: Total Payouts: %s
da: Samlet antal udbetalinger: %s

note: translators: Referrals count
en: Total Referrals: %s
da: Samlet antal henvisninger: %s

note: translators: Sales count
en: Total Sales: %s
da: Samlet antal annoncer: %s

note: translators: Visits count
en: Total Visits: %s
da: Samlet antal besøg: %s

en: Are you sure you want to clear the debug log?
da: Er du sikker på, at du vil rydde fejlfindings loggen?

en: The debug log has been cleared.
da: Fejlfindings loggen er blevet ryddet.

en: A --name value must be specified to add a new creative.
da: Der skal angives en navneværdi for at tilføje et nyt annonceindhold.

note: translators: Creative ID
en: A creative with the ID %d has been successfully created.
da: Der er oprettet et kreativt element med ID'ET% d.

en: The creative could not be created.
da: Annonceindholdet kunne ikke oprettes.

en: A valid creative ID is required to proceed.
da: Der kræves et gyldigt annonce-id for at fortsætte.

en: The creative was successfully updated.
da: Annonceindholdet er blevet opdateret.

en: The creative could not be updated.
da: Annonceindholdet kunne ikke opdateres.

en: The creative was successfully deleted.
da: Annonceindholdet er blevet slettet.

en: The creative could not be deleted.
da: Annonceindholdet kunne ikke slettes.

note: translators: Number of creatives
en: Number of creatives: %d
da: Antal annoncer:% d

en: A --email value must be specified to add a new customer.
da: Der skal angives en navneværdi for at tilføje et nyt annonceindhold.

note: translators: Customer ID
en: A customer with the ID %d has been successfully created.
da: Der er oprettet et kreativt element med ID'ET% d.

en: The customer could not be created.
da: Besøget kunne ikke oprettes.

en: A valid customer ID is required to proceed.
da: Der kræves et gyldigt besøgs-id for at fortsætte.

en: The customer was successfully updated.
da: Annonceindholdet er blevet opdateret.

en: The customer could not be updated.
da: Besøget kunne ikke opdateres.

en: The customer was successfully deleted.
da: Annonceindholdet er blevet slettet.

en: The customer could not be deleted.
da: Besøget kunne ikke slettes.

note: translators: Number of customers
en: Number of customers: %d
da: Antal besøg:% d

en: No referrals were found matching your criteria. Please try again.
da: Der blev ikke fundet henvisninger, der matcher dine kriterier. Prøv venligst igen.

en: No affiliates matched the minimum earnings amount in order to generate a payout.
da: Ingen datterselskaber matchede den mindste indtjening beløb for at generere en udbetaling.

note: translators: 1: Affiliate ID, 2: Formatted payout amount
en: A payout has been created for Affiliate #%1$d for %2$s.
da: Der er oprettet en udbetaling for affiliate #% 1 $ d for%2$s.

note: translators: 1: Affiliate ID, 2: Formatted payout amount
en: There was a problem generating a payout for Affiliate #%1$d for %2$s.
da: Der opstod et problem under generering af en udbetaling for affiliate #% 1 $ d for%2$s.

en: A valid payout ID must be supplied to update a payout
da: Der skal angives et gyldigt udbetalings-id for at opdatere en udbetaling

note: translators: 1: Referral ID, 2: Referral payout ID
en: Referral #%1$d is already associated with payout #%2$d and has been skipped.
da: Henvisningsnummer% d er allerede knyttet til udbetaling #% d og er blevet sprunget over.

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d is not valid and has been skipped.
da: Henvisningsnummer% d er ikke gyldigt og er blevet sprunget over.

en: Are you sure you want to overwrite this payout's referrals?
da: Er du sikker på, at du vil overskrive denne udbetalings henvisninger?

en: All values passed via the --referrals argument are invalid.
da: Alle værdier, der overføres via argumentet--henvisninger, er ugyldige.

en: Are you sure you want to overwrite the affiliate associated with this payout?
da: Er du sikker på, at du vil overskrive den affiliate, der er tilknyttet denne udbetaling?

en: The supplied affiliate ID or username is invalid and has been ignored.
da: Det medfølgende affiliate-id eller Brugernavn er ugyldigt og er blevet ignoreret.

en: No fields were specified for updating. For more information, see wp help affwp payout update.
da: Der blev ikke angivet nogen felter til opdatering. For mere information, se WP hjælp affwp udbetaling opdatering.

note: translators: Payout ID
en: Payout #%d has been updated successfully.
da: Udbetalingen #% d er blevet opdateret.

note: translators: Payout ID
en: Payout #%d could not be updated due to an error.
da: Udbetalingen #% d kunne ikke opdateres på grund af en fejl.

en: A valid payout ID is required to proceed.
da: Der kræves et gyldigt udbetalings-id for at fortsætte.

en: Are you sure you want to delete this payout?
da: Er du sikker på, at du vil slette denne udbetaling?

en: The payout has been successfully deleted.
da: Udbetalingen er blevet slettet.

en: The payout could not be deleted.
da: Udbetalingen kunne ikke slettes.

note: translators: Number of payouts
en: Number of payouts: %d
da: Antal udbetalinger:% d

en: A valid affiliate username or ID must be specified as the first argument.
da: Et gyldigt affiliate-Brugernavn eller-id skal angives som det første argument.

note: translators: Affiliate ID or username
en: An affiliate with the ID or username "%s" does not exist. See wp affwp affiliate create for adding affiliates.
da: Et associeret selskab med ID'ET eller brugernavnet " %s" findes ikke. Se WP affwp affiliate oprette for at tilføje associerede selskaber.

note: translators: Referral ID
en: A referral with the ID "%d" has been created.
da: Der er oprettet en henvisning med ID'ET "% d".

en: The referral could not be added.
da: Henvisningen kunne ikke tilføjes.

en: A valid referral ID is required to proceed.
da: Der kræves et gyldigt henvisnings-id for at fortsætte.

en: The referral was updated successfully.
da: Henvisningen blev opdateret.

en: The referral could not be updated
da: Henvisningen kunne ikke opdateres

en: Are you sure you want to delete this referral?
da: Er du sikker på, at du vil slette denne henvisning?

en: The referral has been successfully deleted.
da: Henvisningen er blevet slettet.

en: The referral could not be deleted.
da: Henvisningen kunne ikke slettes.

note: translators: Number of referrals
en: Number of referrals: %d
da: Antal henvisninger:% d

en: A URL must be specified as the second argument to proceed.
da: En URL-adresse skal angives som det andet argument for at fortsætte.

en: An invalid referral ID was specified. Using 0 (none) instead.
da: Der blev angivet et ugyldigt henvisnings-id. Bruger 0 (ingen) i stedet.

en: A valid date string must be supplied. Using the current time.
da: Der skal angives en gyldig datostreng. Bruge det aktuelle klokkeslæt.

en: The visit was successfully created.
da: Besøget blev oprettet.

en: The visit could not be created.
da: Besøget kunne ikke oprettes.

en: A valid visit ID is required to proceed.
da: Der kræves et gyldigt besøgs-id for at fortsætte.

en: A valid new date string must be supplied. Using the original date.
da: Der skal angives en gyldig ny datostreng. Bruge den oprindelige dato.

en: The visit was updated successfully.
da: Besøget blev opdateret med succes.

en: The visit could not be updated.
da: Besøget kunne ikke opdateres.

en: Are you sure you want to delete this visit?
da: Er du sikker på, at du vil slette besøget?

en: The visit has been successfully deleted.
da: Besøget er blevet slettet.

en: The visit could not be deleted.
da: Besøget kunne ikke slettes.

note: translators: Number of visits
en: Number of visits: %d
da: Antal besøg:% d

en: Invalid affiliate
da: Tilføje affiliate

en: No coupons were found.
da: Der blev ikke fundet nogen API-brugere.

en: Creative
da: Kreativ

en: A new affiliate has registered on your site,
da: En ny affiliate har registreret på dit websted,

note: translators: Affiliate display name
en: Name: %s
da: Navn: %s

note: translators: User URL
en: Website URL: %s
da: URL-adresse til websted: %s

note: translators: Promotion method
en: Promotion method: %s
da: Kampagne metode: %s

note: translators: Pending affiliates URL
en: Review pending applications: %s
da: Gennemse ventende programmer: %s

note: translators: Affiliate name
en: Congratulations %s!
da: Tillykke %s!

note: translators: Login URL
en: Log into your affiliate area at %s
da: Log på dit affiliate-område på %s

note: translators: Affiliate name
en: Hi %s!
da: Hej %s!

note: translators: Affiliate name
en: Hi %s,
da: Hej %s,

note: translators: 1: Formatted referral amount, 2: Home URL
en: You have been awarded a new referral of %1$s on %2$s!
da: Du er blevet tildelt en ny henvisning til %s på %s!

note: translators: Login URL
en: log into your affiliate area to view your earnings or disable these notifications: %s
da: log ind i dit affilierede område for at se din indtjening eller deaktivere disse meddelelser: %s

en: Default Template
da: Brug standardskabelon

en: No template, plain text only
da: Ingen skabelon, kun almindelig tekst

en: You cannot send emails with AffWP_Emails until init/admin_init has been reached
da: Du kan ikke sende e-mails med AffWP_Emails, før init/admin_init er nået

en: The display name of the affiliate, as set on the affiliate's user profile
da: Brugernavnet på den affiliate på sitet

en: The user name of the affiliate on the site
da: Brugernavnet på den affiliate på sitet

en: The email address of the affiliate
da: Den affilierede e-mailadresse

en: The website of the affiliate
da: Hjemmesiden for affiliate

en: The promo method used by the affiliate
da: Den promo metode, der anvendes af affiliate

en: The reason an affiliate was rejected
da: Grunden til et affilieret område blev afvist

en: The affiliate login URL to your website
da: Affiliate login URL til din hjemmeside

en: The amount of a given referral
da: Størrelsen af en given henvisning

en: Your site name
da: Di Site Navn

en: The affiliate&#8217;s referral URL
da: Den affiliate & #8217; s henvisning URL

en: The affiliate&#8217;s ID
da: Affiliate & #8217; s ID

en: The affiliate&#8217;s referral rate
da: Den affiliate & #8217; s henvisning sats

en: The URL to the review page for a pending affiliate
da: WEBADRESSEN til gennemgangssiden for en ventende affiliate

en: The URL the customer landed on that led to a referral being created
da: Den webadresse, som kunden landede på, som førte til, at der blev oprettet en henvisning

en: The name of the campaign associated with the referral (if any)
da: Navnet på den kampagne, der er tilknyttet henvisningen (hvis der er nogen).

en: The affiliate registration coupon (if any)
da: Ingen affiliate registreringer endnu

en: (no campaign)
da: (ingen kampagne)

en: This total will be used to calculate the referral amount. For example, if the referral rate is 10% and the total here is $100, the referral will be created at $10.
da: Dette beløb vil blive brugt til at beregne henvisnings beløbet. For eksempel, hvis henvisnings procenten er 10% og totalen her er $100, vil henvisningen blive oprettet på $10.

en: Allow Referrals
da: Tillad henvisninger

en: Enable affiliate referral creation for this form
da: Aktivér oprettelse af affiliate-henvisning for denne formular

en: Select the referral type for this form.
da: Aktivér oprettelse af affiliate-henvisning for denne formular.

en: Enable referrals on all Contact Form 7 forms
da: Aktivér henvisninger på alle formularer i kontakt formular 7

note: translators: 1: Contact Form 7 docs URL, 2: External link icon markup, 3: Info icon markup
en: Check this box to enable referrals on all Contact Form 7 forms.<ul><li>%3$s Once enabled, referrals will be generated for all valid Contact Form 7 forms.</li><li>%2$s <a href="%1$s" target="_blank">Documentation for this integration</a></li></ul>
da: Markér dette felt for at aktivere henvisninger på alle formularer i kontakt formular 7. <ul> <li>%3$s når den er aktiveret, genereres der henvisninger for alle gyldige formularer i kontakt formular 7. </li><li>%2$s <a href="%1$s" target="_blank">dokumentation til denne integrations</a></li></ul>

en: Enable referrals for specific Contact Form 7 forms
da: Aktivér henvisninger for specifikke formularer i kontakt formular 7

note: translators: 1: Form title, 2: Form ID
en: Referral type for %1$s (Form ID: %2$d)
da: Henvisningsnummer% d for %s registreret for %s

en: Form ID:
da: Formular-id:

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name, 4: Affiliate ID
en: Referral %1$s for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
da: Henvisningsnummer %1$s for %2$s registreret for %3$s (ID: %4$d).

en: Affiliate Discount?
da: Affiliate rabat?

en: If you would like to connect this discount to an affiliate, enter the name of the affiliate it belongs to.
da: Hvis du gerne vil forbinde denne rabat til en affiliate, skal du indtaste navnet på den affiliate, den tilhører.

en: Adjust EDD Commissions
da: Juster EDD-kommissioner

en: Should AffiliateWP adjust the commission amounts recorded for purchases that include affiliate referrals? This will subtract the referral amount from the base amount used to calculate the commission total.
da: Skal AffiliateWP justere provisions beløbene, der er registreret for køb, der omfatter affilierede henvisninger? Dette trækker henvisnings beløbet fra det grundbeløb, der bruges til at beregne provisions totalen.

en: Disable Renewal Referrals
da: Deaktiver henvisninger til fornyelse

en: Should AffiliateWP prevent referral commissions from being recorded on renewal purchases with EDD Software Licensing?
da: Skal AffiliateWP forhindre, at henvisnings kommissioner registreres på fornyelses køb med EDD-software licenser?

en: Disable Referrals on Upgrades
da: Deaktiver henvisninger på opgraderinger

en: Should AffiliateWP prevent referral commissions from being recorded on license upgrade purchases with EDD Software Licensing?
da: Skal AffiliateWP forhindre henvisnings kommissioner i at blive optaget på licens opgraderings køb med EDD Software Licensing?

en: Affiliate Rates:
da: Affiliate satser:

note: translators: EDD singular product label
en: Disable referrals on this %s
da: Deaktiver henvisninger på denne %s

en: These settings will be used to calculate affiliate earnings per-sale. Leave blank to use the site default referral rate.
da: Disse indstillinger vil blive brugt til at beregne affiliate indtjening per-salg. Lad feltet være tomt for at bruge webstedets standard henvisnings sats.

note: translators: EDD singular category label
en: The referral rate for this %s category.
da: Angiv en henvisnings procent for denne %s.

en: Affiliate coupon?
da: Affiliate kupon?

en: If you would like to connect this coupon to an affiliate, enter the name of the affiliate it belongs to.
da: Hvis du gerne vil forbinde denne kupon til en affiliate, skal du indtaste navnet på den affiliate, den tilhører.

en: Referral description
da: Beskrivelse af henvisning

en: Select Field
da: Vælg felt

en: Purchase Amount
da: KøbsBeløb

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name, 4: Referral affiliate ID
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
da: AffiliateWP: henvisning #%1$d for %2$s registreret for %3$s (ID: %4$d).

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s
da: AffiliateWP: henvisning #% d for %s registreret for %s

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s for %3$s rejected
da: AffiliateWP: henvisning #% d for %s for %s afvist

en: Custom Amount
da: Tilpasset beløb

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s
da: Henvisningsnummer% d for %s registreret for %s

en: Enable affiliate referral creation for this donation form
da: Aktivér oprettelse af affiliate-henvisning for denne donations formular

en: Affiliate Rate
da: Affiliate rate

en: This setting will be used to calculate affiliate earnings per-donation. Leave blank to use default affiliate rates.
da: Denne indstilling vil blive brugt til at beregne affiliate indtjening per-donation. Efterlad blank for at bruge standard affiliate satser.

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name, 4: Referral affiliate ID
en: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
da: Henvisningsnummer #%1$d for %2$s registreret for %3$s (ID: %4$d).

en: Referral #%d for %s for %s rejected
da: Henvisningsnummer% d for %s for %s afvist

en: Allow referrals
da: Tillad henvisninger

en: Affiliate Coupon
da: Affiliate kupon

en: To connect this coupon to an affiliate, enter the username of the affiliate. Anytime this coupon is redeemed, the connected affiliate will receive a referral commission.
da: For at forbinde denne kupon til en affiliate, indtaste brugernavn af affiliate. Når som helst denne kupon er indløst, vil den tilsluttede affiliate modtage en henvisnings provision.

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name
en: Referral %1$s for %2$s recorded for %3$s
da: Henvisningsnummer% d for %s registreret for %s

en: Affiliate Data
da: Affiliate data

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d completed
da: Henvisningsnummer% d er fuldført

en: Referral not created because WooCommerce was used for payment.
da: Der blev ikke oprettet en henvisning, fordi WooCommerce blev brugt til betaling.

en: Referral not created because affiliate's own account was used.
da: Henvisning ikke oprettet, fordi affiliate egen konto blev brugt.

en: Referral not created due to 0.00 amount.
da: Henvisning ikke oprettet på grund af 0,00 beløb.

note: translators: Referral ID
en: LifterLMS Referral #%d updated successfully.
da: LifterLMS henvisning #% d er blevet opdateret.

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d created successfully.
da: Henvisningsnummer% d blev oprettet.

en: Referral failed to be created.
da: Der blev ikke oprettet en henvisning.

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d updated successfully.
da: Henvisningsnummer% d er blevet opdateret.

note: translators: Referral ID
en: Pending referral #%d created successfully.
da: Ventende henvisning #% d blev oprettet.

en: LifterLMS Referral failed to be created.
da: LifterLMS henvisning blev ikke oprettet.

en: Search for an affiliate by username or email.
da: Søg efter en affiliate via Brugernavn eller e-mail.

en: Affiliate Discount
da: Affiliate rabat

en: Connect this coupon with an affiliate.
da: Tilslut denne kupon med en affiliate.

en: Referral Details
da: Oplysninger om henvisning

en: Disable Referrals
da: Deaktiver henvisninger

note: translators: Product type
en: Check this box to prevent orders for this %s from generating referral commissions for affiliates.
da: Markér dette afkrydsningsfelt for at forhindre, at ordrer på denne %s genererer henvisnings provisioner for associerede selskaber.

note: translators: Product type
en: Enable %s Referral Rate
da: Aktivér %s henvisnings hyppighed

en: Check this box to enable %s referral rate overrides
da: Markér dette felt for at aktivere %s tilsidesættelser af henvisnings hastigheden

note: translators: Product type
en: %s Referral Rate
da: %s henvisnings hyppighed

note: translators: Product type
en: Enter a referral rate for this %s
da: Angiv en henvisnings procent for denne %s

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d rejected
da: Henvisningsnummer% d afvist

en: Disable referrals on this membership
da: Deaktiver henvisninger til dette medlemskab

en: Enable affiliate referral creation for this form?
da: Aktivér oprettelse af affiliate-henvisning for denne formular?

en: Please enter your email address
da: Indtast venligst dit navn

en: Please enter a valid email address
da: Angiv en gyldig webadresse til webstedet

en: Pending PayPal referral
da: Afventer PayPal-henvisning

en: Affiliate Settings
da: Affiliate-indstillinger

note: translators: Referral rate
en: The membership-level referral rate, such as 20 for 20%%. Affiliate-level referral rates will override this value. If left blank, the site default value of %s will be used.
da: Henvisnings procenten på medlemskabsniveau, såsom 20% for 20%. Henvisnings satser på affiliate-niveau tilsidesætter denne værdi. Hvis feltet ikke er udfyldt, bruges webstedets standardværdi %s.

en: Check to disable per-membership referrals.
da: Marker for at deaktivere henvisninger pr. medlemsskab.

en: This rate will be used to calculate affiliate earnings when members register their account with this subscription. Leave blank to use the site default referral rate.
da: Denne sats vil blive brugt til at beregne affiliate indtjening, når medlemmerne registrerer deres konto med dette abonnement. Lad feltet være tomt for at bruge webstedets standard henvisnings sats.

en: This rate will be used to calculate affiliate earnings when members subscribe to this level. Leave blank to use the site default referral rate.
da: Denne sats vil blive brugt til at beregne affiliate indtjening, når medlemmerne abonnerer på dette niveau. Lad feltet være tomt for at bruge webstedets standard henvisnings sats.

en: Disable referrals on this subscription level.
da: Deaktiver henvisninger på dette abonnementsniveau.

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name
en: Referral %1$s updated. Amount %2$s recorded for %3$s
da: Henvisningsnummer% d for %s registreret for %s

note: translators: Variation ID
en: (Variation ID %d)
da: (Variations-id% d)

en: Configure affiliate rates for this product. These settings will be used to calculate affiliate earnings per-sale.
da: Disse indstillinger vil blive brugt til at beregne affiliate indtjening per-salg. Efterlad blank for at bruge standard affiliate satser.

en: Affiliate Rate Type
da: Affiliate rate

en: Earnings can be based on either a percentage or a flat rate amount.
da: Vælg en henvisnings satstype. Henvisninger kan være baseret på enten en procentsats eller et fast beløb.

en: Leave blank to use default affiliate rates.
da: Efterlad blank, hvis godkendelse af denne affiliate.

en: Disable referrals
da: Deaktiver henvisninger

en: This will prevent this product from generating referral commissions for affiliates.
da: Dette vil forhindre ordrer af dette produkt fra at generere henvisning kommissioner for associerede selskaber.

en: Configure affiliate rates for this product variation
da: Konfigurer affiliate-priser for denne produkt variation

en: Referral rate (optional)
da: Henvisnings procent (valgfrit)

en: Disable referrals for this product variation
da: Deaktiver henvisninger for denne produkt variation

en: AffiliateWP settings for the My Account page.
da: Affiliate statistik er blevet fortalt.

en: Affiliate Area Link
da: Affiliate-område

en: The referral rate for this category.
da: Angiv en henvisnings procent for denne.

en: Affiliate Referral
da: Affiliate rate

en: Referral type
da: Henvisnings rate

en: These settings will be used to calculate affiliate earnings per-sale. Leave blank to use default affiliate rates.
da: Disse indstillinger vil blive brugt til at beregne affiliate indtjening per-salg. Efterlad blank for at bruge standard affiliate satser.

en: Disable referrals on this product
da: Deaktiver henvisninger på dette produkt

en: Manage per-product affiliate rates.
da: Administrer affiliate-priser pr. produkt.

en: Total Field
da: Samlet felt

en: Customer Email
da: Kundens Email

en: Redirecting to Paypal...
da: Omdirigering til PayPal...

en: ActiveCampaign API URL
da: Mest aktive kampagne ( %s)

en: ActiveCampaign API Key
da: Mest aktive kampagne ( %s)

en: ActiveCampaign List ID
da: Mest aktive kampagne ( %s)

en: ConvertKit API Key
da: Generer nye API-nøgler

en: ConvertKit Form ID
da: Contact Form 7

en: A platform class must be specified.
da: Der skal angives en batchproces klasse.

en: A platform file must be specified.
da: Der skal angives en batchproces klasse.

en: A platform label must be specified.
da: Der skal angives en batchproces klasse.

en: US Dollar
da: US Dollars

en: Argentine Peso
da: Argentinske Pesos

en: Australian Dollar
da: Australske Dollars

en: Bangladeshi Taka
da: Bangladesh Taka

en: Brazilian Real
da: Brasilianske Real

en: Bulgarian Lev
da: Bulgarsk lev

en: Canadian Dollar
da: Canadiske Dollar

en: Chilean Peso
da: Chile peso

en: Chinese Yuan
da: Kinesiske Yuan

en: Colombian Peso
da: Colombiansk peso

en: Croatia Kuna
da: Kroatien kuna

en: Czech Koruna
da: Tjekkiske kroner

en: Danish Krone
da: Dansk krone

en: Dominican Peso
da: Dominikansk peso

en: Egyptian Pound
da: Egyptiske Pund

en: Hungarian Forint
da: Ungarske forint

en: Icelandic Krona
da: Islandsk krona

en: Indian Rupee
da: INR

en: Israeli Shekel
da: Israelsk shekel

en: Iranian Rial
da: Rial

en: Japanese Yen
da: Japanske Yen

en: Kazakhstani Tenge
da: Kazakhstanske tenge

en: Malaysian Ringgit
da: Malaysisk Ringgits

en: Mexican Peso
da: Mexicanske Peso

en: Nigerian Naira
da: Nigeriansk Naira

en: Norwegian Krone
da: Norsk krone

en: New Zealand Dollar
da: New Zealand dollar

en: Pakistani Rupee
da: Pakistanske rupee

en: Philippine Peso
da: Philippine Pesos

en: Polish Zloty
da: Polske Zloty

en: Pounds Sterling
da: Pund Sterling

en: Romanian Leu
da: Leu

en: Russian Ruble
da: Rubel

en: Saudi Arabian Riyal
da: Saudi Arabian riyal

en: South African Rand
da: South African rand

en: South Korean Won
da: Sydkoreansk Won

en: Swedish Krona
da: Svensk krone

en: Swiss Franc
da: Schweiziske franc

en: Taiwan New Dollar
da: Taiwan New Dollars

en: Thai Baht
da: Thailandske baht

en: Tunisian Dinar
da: TND

en: United Arab Emirates Dirham
da: De Forenede Arabiske Emiraters dirham

en: Ukrainian Hryvnia
da: Ukrainske hryvnia

en: Referral Count
da: Henvisnings Beløb

en: Visit Count
da: Besøg Plugin Site for mere information

en: Affiliate Email
da: Deaktiver affiliate email

en: Affiliate Username
da: Affiliate navn

en: Affiliate First/Full Name
da: Affiliate navn

en: Affiliate Last Name
da: Affiliate navn

en: United States
da: Affiliate status

en: Argentina
da: Argentinske Pesos

en: Australia
da: Australske Dollars

en: Brazil
da: Brasilianske Real

en: Bulgaria
da: Bulgarsk lev

en: Hong Kong
da: Hong Kong Dollar

en: Indonesia
da: Indonesia Rupiah

en: Malaysia
da: Malaysisk Ringgits

en: Mexico
da: Mexicanske Peso

en: New Zealand
da: New Zealand dollar

en: Romania
da: Leu

en: Singapore
da: Singapore Dollar

en: Manual Payout
da: Udbetaling

en: Invalid affiliate account
da: Registrer en ny affiliate-konto

en: No referrals within the specified date range
da: Der er oprettet en henvisning med ID'ET

en: Affiliate user account deleted
da: Affiliate konto deaktiveret

en: This field must be mapped for the import to proceed.
da: En URL-adresse skal angives som det andet argument for at fortsætte.

en: Add User & Affiliate
da: Tilføj som affiliate

en: An affiliate already exists for this username.
da: Der findes allerede en affiliate for denne brugerkonto.

en: View Affiliate
da: Nye affiliate

en: Please enter a valid URL for this site
da: Angiv en gyldig URL-adresse til dette websted

en: Copy and paste the following:
da: Kopiér og Indsæt følgende:

en: There are currently no coupon codes to display.
da: Beklager, der er i øjeblikket ingen annoncer til rådighed.

en: Sorry, there are currently no creatives available.
da: Beklager, der er i øjeblikket ingen annoncer til rådighed.

en: Referral Graphs
da: Henvisnings grafer

en: Referral Payouts
da: Henvisning udbetalinger

en: None of your referrals have been paid out yet.
da: Ingen af dine henvisninger er blevet udbetalt endnu.

en: You have not made any referrals yet.
da: Du har ikke lavet nogen henvisninger endnu.

en: Profile Settings
da: Profilindstillinger

en: Your Payment Email
da: Din betalings-e-mail

en: Notification Settings
da: Affiliate-indstillinger

en: Enable New Referral Notifications
da: Aktivér nye henvisnings notifikationer

en: Save Profile Settings
da: Gem Profilindstillinger

en: Commission Rate
da: Provision sats

en: Unique Links
da: Unikke links

en: None set
da: Intet sæt

en: You have no referrals or visits that included a campaign name.
da: Du har ingen henvisninger eller besøg, der inkluderede et kampagnenavn.

note: translators: Affiliate ID
en: Your affiliate ID is: <strong>%s</strong>
da: Dit affiliate-id er: <strong> %s </strong>

note: translators: Affiliate username
en: Your affiliate username is: <strong>%s</strong>
da: Dit affiliate-Brugernavn er: <strong> %s </strong>

note: translators: Affiliate referral URL
en: Your referral URL is: <strong>%s</strong>
da: Din henvisnings-URL-adresse er: <strong> %s </strong>

en: Referral URL Generator
da: Henvisning URL generator

en: Enter any URL from this website in the form below to generate a referral link!
da: Indsæt en valgfri URL fra dette website i formlen under, for at generere et henvisningslink!

en: Page URL
da: Sidens webadresse

en: Campaign Name (optional)
da: Kampagnenavn (valgfrit)

en: Referral URL
da: URL-adresse til henvisning

en: (now copy this referral link and share it anywhere)
da: (nu afskrift indeværende henvisning samkøre og lod sig hvor som helst)

en: Generate URL
da: Generer webadresse

en: Referral URL Visits
da: Henvisning URL besøg

en: Column one lists the visit URL in relative format, column two lists the referrer, and column three indicates whether the visit converted into a referral.
da: Kolonne et viser besøg URL i relative format, kolonne to lister henvisende, og kolonne tre angiver, om besøget konverteret til en henvisning.

en: Visit converted: %s
da: Besøg konverteret: %s

en: You have not received any visits yet.
da: Du har ikke modtaget nogen besøg endnu.

en: Your affiliate account is pending approval
da: Din affiliate-konto afventer godkendelse

en: Your affiliate account is not active
da: Din affiliate-konto er ikke aktiv

en: Your affiliate account request has been rejected
da: Din affiliate-konto anmodning er blevet afvist

en: Your affiliate profile has been updated
da: Din affiliate profil er blevet opdateret

en: Log out
da: Log ud

en: Log into your account
da: Log ind på din konto

en: Remember Me
da: Husk mig

en: Log In
da: Login

en: Lost your password?
da: Glemt dit Password / Brugernavn?

en: To see the Affiliate Area, log in as an existing affiliate, or add your account as an affiliate.
da: For at se affiliate Area, logge ind som en eksisterende affiliate, eller tilføje din konto som en affiliate.

en: The affiliate area is available only for registered affiliates.
da: Affiliate-området er kun tilgængeligt for registrerede datterselskaber.

en: You have subscribed successfully.
da: Udbetalingen #% d er blevet opdateret.

en: Add Payout Method
da: Udbetalingsmetode

en: Payout Settings
da: Eksportindstillinger

en: March
da: Søg %s

en: September
da: Husk mig

en: December
da: Husk mig

en: Account Type
da: Konto email

en: Personal Account
da: Brugerkonti

en: Business Account
da: Brugerkonti

en: Your Business Name
da: Di Site Navn

en: Your First Name
da: Di Site Navn

en: Your Last Name
da: Di Site Navn

en: Your Email
da: Fra email

en: Month
da: Denne måned

en: Year
da: I år

en: Register a new affiliate account
da: Registrer en ny affiliate-konto

en: Payment Email Address
da: Betalings-e-mailAdresse

en: Confirm Password
da: Bekræft adgangskode

en: Foo Affiliate account banned
da: Affiliate konto aktiveret

note: Description of the plugin/theme
en: Affiliate Plugin for WordPress
da: Affiliate plugin til WordPress

[ctx: affiliates]
en: Reports
da: Rapporter

[ctx: Affiliate ID, affiliate name]
note: translators: 1: Affiliate ID, 2: Affiliate name
en: ID #%1$d: %1$s
da: ID #% d: %s

[ctx: admin notice]
en: Dismiss
da: Meddelelse om afvisning

[ctx: Integrations]
en: Dismiss Notice
da: Meddelelse om afvisning

[ctx: License]
en: Dismiss Notice
da: Meddelelse om afvisning

[ctx: Creative ID, creative name]
note: translators: 1: Creative ID, 2: Creative name
en: Creative ID #%1$d: %2$s
da: Creative ID #% d: %s

[ctx: Dashboard widget]
en: Earnings
da: Indtjeninger

[ctx: Dashboard widget]
en: Referrals
da: Henvisninger

[ctx: Conversions column table header]
en: Conversions
da: Konverteringsfrekvens

[ctx: Affiliate column table header]
en: Affiliate
da: Affiliate ID

[ctx: Earnings column table header]
en: Earnings
da: Indtjeninger

[ctx: Referrals column table header]
en: Referrals
da: Henvisninger

[ctx: Visits column table header]
en: Visits
da: Besøg

[ctx: Converted column table header]
en: Converted
da: Konverteret

[ctx: Amount column table header]
en: Amount
da: Beløb

[ctx: Description column table header]
en: Description
da: Beskrivelse

[ctx: Actions column table header]
en: Actions
da: Handlinger

[ctx: Paid earnings column table header]
en: Paid earnings
da: Betalt indtjening

[ctx: Paid earnings this month column table header]
en: Paid earnings this month
da: Betalt indtjening i denne måned

[ctx: Paid earnings today column table header]
en: Paid earnings today
da: Betalt indtjening i dag

[ctx: Unpaid referrals column table header]
en: Unpaid referrals
da: Ubetalte henvisninger

[ctx: Unpaid referrals this month column table header]
en: Unpaid referrals this month
da: Ubetalte henvisninger i denne måned

[ctx: Unpaid referrals today column table header]
en: Unpaid referrals today
da: Ubetalte henvisninger i dag

[ctx: Unpaid earnings column table header]
en: Unpaid earnings
da: Ulønnet indtjening

[ctx: Unpaid earnings this month]
en: Unpaid earnings this month
da: Ubetalte indtægter i denne måned

[ctx: Unpaid earnings today column table header]
en: Unpaid earnings today
da: Ubetalt indtjening i dag

[ctx: payouts]
en: All
da: Alle

[ctx: payouts]
en: Reports
da: Rapporter

[ctx: payout]
en: Amount
da: Beløb

[ctx: payout]
en: Date
da: Dato

[ctx: payout]
en: Paid
da: Betalt

[ctx: payout owner]
en: (none)
da: (Ingen)

[ctx: payout owner ID]
note: translators: Payout owner ID
en: (User ID: %d)
da: (Bruger-id:% d)

[ctx: No payout account]
en: (none)
da: (Ingen)

[ctx: payout method]
en: (none)
da: (Ingen)

[ctx: payout service acccount]
en: (none)
da: (Ingen)

[ctx: payout service invoice link]
en: (none)
da: (Ingen)

[ctx: payout description]
en: (none)
da: (Ingen)

[ctx: visit]
note: translators: 1: Visit date
en: Date: %1$s (%2$s)
da: Dato:%1$s (%2$s)

[ctx: visit]
en: None
da: Ingen

[ctx: visit]
en: Date
da: Dato

[ctx: referrals]
en: Reports
da: Rapporter

[ctx: visit not converted]
en: No
da: Ingen

[ctx: visits]
en: Reports
da: Rapporter

[ctx: date filter]
en: From
da: Tilføj %s fra billeder

[ctx: date filter]
en: To
da: Til

[ctx: license status]
en: Valid
da: Indtast venligst gyldig licensnøglen

[ctx: license status]
en: Invalid
da: Ugyldig URL angivet

[ctx: debug_mode]
en: Enabled
da: Aktiveret

[ctx: debug mode]
en: Disabled
da: Deaktiveret

[ctx: affiliates require approval]
en: Enabled
da: Aktiveret

[ctx: affiliates require approval]
en: Disabled
da: Deaktiveret

[ctx: emails disabled]
en: Enabled
da: Aktiveret

[ctx: emails disabled]
en: Disabled
da: Deaktiveret

[ctx: integrations]
en: None
da: Ingen

[ctx: show pretty referral URLs]
en: Enabled
da: Aktiveret

[ctx: show pretty referral URLs]
en: Disabled
da: Deaktiveret

[ctx: direct traffic]
en: Direct
da: Direkte
