AffiliateWP - en to sr_RS translation catalogue (897 entries)

en: AffiliateWP Requirements
sr_RS: Регистрација партнера

en: Error
sr_RS: Грешка

en: User ID Required
sr_RS: Кориснички ИД

note: translators: 1: Generate, regenerate, or revoke
en: You do not have permission to %s API keys for this user.
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: The date array or string to query affiliate registrations within.
sr_RS: Обавестити администратора о регистрацији нових партнера?

en: The unique affiliate ID.
sr_RS: Партнерски ИД

en: The affiliate rate.
sr_RS: Име партнера

en: The affiliate rate, as inherited from global settings.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: The affiliate rate type
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: The affiliate rate type, as inherited from global settings.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: The affiliate flat rate basis.
sr_RS: Име партнера

en: The affiliate flat rate basis, as inherited from global settings.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: The affiliate payment email address.
sr_RS: Ваш партнерски налог није активан

en: The affiliate status.
sr_RS: Име партнера

en: Unpaid affiliate earnings.
sr_RS: Посетите AffiliateWP подешавања

en: Affiliate earnings.
sr_RS: Посетите AffiliateWP подешавања

en: The number of visits associated with the affiliate.
sr_RS: Нема регистрованих партнера

en: The date the affiliate was registered.
sr_RS: Захтев за партнерство је одбијен

en: The affiliate ID the campaign belongs to.
sr_RS: Партнерски ИД. Ово не може бити промењено.

en: The number of referrals recorded against the campaign.
sr_RS: Упути нису забележени

en: The unique hash for this campaign.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: Name of the creative.
sr_RS: Упути нису нађени.

en: Description for the creative.
sr_RS: Унесите опис за овај упут.

en: Text for the creative.
sr_RS: Одаберите статус упута.

en: The creative status.
sr_RS: Нови упут

en: The date the creative was created.
sr_RS: Партнер успешно додат

en: The date array or string to query customers within.
sr_RS: Обавестити администратора о регистрацији нових партнера?

en: The unique customer ID.
sr_RS: Количина упута, на пример 15.

en: The affiliate user ID associated with the customer.
sr_RS: Ваш партнерски налог није активан

en: Customer first name.
sr_RS: Унесите ваше име

en: Customer last name.
sr_RS: Упути нису нађени.

en: Customer email.
sr_RS: Е-пошта

en: Customer IP address.
sr_RS: Е-пошта

en: The date the customer was created.
sr_RS: Партнер успешно додат

en: The affiliate ID associated with the payout.
sr_RS: Ваш партнерски налог није активан

en: Total referrals amount for the payout.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: The unique referral ID.
sr_RS: Количина упута, на пример 15.

en: ID for the affiliate account associated with the referral.
sr_RS: Ваш захтев за партнерство је одбијен

en: ID for the visit associated with the referral.
sr_RS: Одаберите статус упута.

en: Referral description.
sr_RS: Подешавања упута

en: The referral status.
sr_RS: Статуси упута:

en: Referral amount.
sr_RS: Провизија упута

en: Currency for the referral amount.
sr_RS: Провизија упута

en: Custom referral data.
sr_RS: Упути нису нађени.

en: The date the referral was generated.
sr_RS: Количина упута, на пример 15.

en: The ID for the parent referral.
sr_RS: Одаберите статус упута.

en: The context under which the sale was created (integration).
sr_RS: Подешавања су успешно увезена

en: The date array or string to query sales within.
sr_RS: Обавестити администратора о регистрацији нових партнера?

en: ID for the affiliate account associated with the sale.
sr_RS: Ваш партнерски налог није активан

en: The context under which the visit was created.
sr_RS: Подешавања су успешно увезена

en: ID for the affiliate account associated with the visit.
sr_RS: Ваш партнерски налог није активан

en: The visit URL.
sr_RS: Генериши УРЛ

en: Visit referrer.
sr_RS: Додати упут

en: Context under which the visit was generated.
sr_RS: Подешавања су успешно увезена

en: The date the visit was generated.
sr_RS: Подешавања су успешно увезена

en: Filters
sr_RS: Филтрирај

en: Filter
sr_RS: Филтрирај

en: Today
sr_RS: Данас

en: Yesterday
sr_RS: Јуче

en: This Week
sr_RS: Ове недеље

en: Last Week
sr_RS: Прошле недеље

en: This Month
sr_RS: Овај месец

en: Last Month
sr_RS: Прошли месец

en: This Quarter
sr_RS: Овај квартал

en: Last Quarter
sr_RS: Прошли квартал

en: This Year
sr_RS: Текућа година

en: Last Year
sr_RS: Прошла година

en: Affiliate name
sr_RS: Име партнера

en: Affiliate Area Page
sr_RS: Партнерска зона

en: You do not have permission to install plugin updates
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: Add-ons for AffiliateWP
sr_RS: Додај партнера

en: You do not have permission to manage affiliates
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: Invalid user email
sr_RS: Неисправна адреса е-поште за исплату

en: Invalid payment email
sr_RS: Неисправна адреса е-поште за исплату

en: You do not have permission to delete affiliate accounts
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: Affiliates
sr_RS: Партнери

en: Add New
sr_RS: Додај ново

en: Search
sr_RS: Претражи

en: All
sr_RS: Све

en: Name
sr_RS: Име

en: Affiliate ID
sr_RS: Партнерски ИД

en: Username
sr_RS: Корисничко име

en: Paid Earnings
sr_RS: Плаћена зарада

en: Unpaid Earnings
sr_RS: Неисплаћена зарада

en: Rate
sr_RS: Провизија

en: Unpaid Referrals
sr_RS: Неисплаћени партнери

en: Paid Referrals
sr_RS: Плаћени упути

en: Visits
sr_RS: Посете

en: Identity Verification
sr_RS: Интеграције

en: Status
sr_RS: Статус

en: Reports
sr_RS: Извештаји

en: Edit User
sr_RS: Додати упут

en: Deactivate
sr_RS: Деактивирај

en: Review
sr_RS: Преглед

en: Accept
sr_RS: Прихвати

en: Reject
sr_RS: Одбиј

en: Activate
sr_RS: Активирај

en: Delete
sr_RS: Обриши

en: No affiliates found.
sr_RS: Партнери нису пронађени.

en: (Invalid Affiliate ID)
sr_RS: Партнерски ИД

en: (User Deleted)
sr_RS: Кориснички ИД

en: Delete Affiliate | Delete Affiliates
sr_RS[0]: Партнери
sr_RS[1]: Партнери
sr_RS[2]: Партнери

en: The specified affiliate does not exist. | None of the specified affiliates exist.
sr_RS[0]: Захтев за партнерство је одбијен
sr_RS[1]: Захтев за партнерство је одбијен
sr_RS[2]: Захтев за партнерство је одбијен

en: Back to Affiliates
sr_RS: Партнери

en: Edit Affiliate
sr_RS: Уреди партнера

en: Affiliate Name
sr_RS: Име партнера

en: The affiliate&#8217;s ID. This cannot be changed.
sr_RS: Партнерски ИД. Ово не може бити промењено.

en: Affiliate URL
sr_RS: Партнери

en: The affiliate&#8217;s referral URL. This is based on global settings.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: User ID
sr_RS: Кориснички ИД

en: The affiliate&#8217;s user ID. This cannot be changed.
sr_RS: Ово је кориснички ИД. Ово не може бити промењено.

en: The affiliate&#8217;s username. This cannot be changed.
sr_RS: Ово је кориснички ИД. Ово не може бити промењено.

en: Registration Date
sr_RS: Графикон регистрације партнера

en: The affiliate&#8217;s registration date. This cannot be changed.
sr_RS: Ово је кориснички ИД. Ово не може бити промењено.

en: Affiliate Status
sr_RS: Име партнера

en: Website
sr_RS: Генериши УРЛ

en: Referral Rate Type
sr_RS: Врста партнерске провизије

en: Site Default
sr_RS: Према гл. подешавању

en: The affiliate&#8217;s referral rate type.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: Flat Rate Referral Basis
sr_RS: Недавне посете упута

en: The affiliate&#8217;s flat rate referral basis.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: Referral Rate
sr_RS: Провизија упута

en: The affiliate&#8217;s referral rate, such as 20 for 20%. If left blank, the site default will be used.
sr_RS: Стопа провизије у облику 20 уколико желите 20%. Уколико остане празно, подразумевана главна подешавања ће бити коришћена.

en: Delete Coupon
sr_RS: Партнерски попуст?

en: Generate Coupon
sr_RS: Генериши УРЛ

en: Account Email
sr_RS: Е-пошта налога

en: Payment Email
sr_RS: Е-пошта за исплату

en: Affiliate&#8217;s payment email for systems such as PayPal, Moneybookers, or others. Leave blank to use the affiliate&#8217;s user email.
sr_RS: Партнерски налог е-поште за системе као што су PayPal, Moneybookers или остали. Оставите празно како бисте користили е-пошту из корисничког налога.

note: translators: 1: KYC URL, 2: descriptive alt text for the KYC link, 3: KYC link URL to be displayed
en: <a href="%1$s" target="_blank" alt="%2$s">%3$s</a>
sr_RS: Сложите се са нашим <a href="%s" target="_blank">условима коришћења</a>

en: Promotion methods entered by the affiliate during registration.
sr_RS: Обавестити администратора о регистрацији нових партнера?

en: Affiliate Notes
sr_RS: Име партнера

en: Update Affiliate
sr_RS: Уреди партнера

en: New Affiliate
sr_RS: Нови партнер

note: translators: URL to create a new user
en: Use this form to create a new affiliate account. Each affiliate is tied directly to a user account, so if the user account for the affiliate does not yet exist, <a href="%s" target="_blank">create one</a>.
sr_RS: Користите овај приказ да региструјете новог партнера. Сваки партнер је везан са корисничким налогом на сајту, тако да уколико кориснички налог за партнера не постоји, <a href="%s" target="_blank">прво направите нови</a>.

en: User login name
sr_RS: Корисничко име

en: Begin typing the name of the affiliate to perform a search for their associated user account.
sr_RS: Почните да пишете име партнера како бисте извршили претрагу повезаног корисничког налога.

en: User email
sr_RS: Е-пошта

en: Enter an email address for the new user.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: User Password
sr_RS: Лозинка

en: The status assigned to the affiliate&#8217;s account.
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: Welcome Email
sr_RS: Е-пошта

en: Add Affiliate
sr_RS: Додај партнера

en: Review Affiliate
sr_RS: Нови партнер

en: Email Address
sr_RS: Адреса е-поште

en: Website URL
sr_RS: Генериши УРЛ

en: Affiliate&#8217;s Website URL
sr_RS: Партнери

note: translators: 1: Affiliate ID, 2: Affiliate name
en: Affiliate: #%1$d %2$s
sr_RS: Партнер: #%d %s

en: Recent Payouts
sr_RS: Недавни упути

en: You do not have permission to import data
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: Overview
sr_RS: Преглед

en: Referrals
sr_RS: Упути

en: Tools
sr_RS: Алатке

en: Settings
sr_RS: Подешавања

en: AffiliateWP Migration
sr_RS: Миграција са AffiliateWP

note: translators: Notice ID
en: The %s notice already exists and could not be added.
sr_RS: Ваш партнерски налог није активан

note: translators: Plural number of affiliates added
en: Affiliate wasn&#8217;t added, please try again.
sr_RS: Партнер није додат, покушајте поново.

en: Affiliate updated successfully
sr_RS: Партнер је ажуриран успешно

note: translators: URL to the affiliates screen
en: <a href="%s">Back to Affiliates</a>.
sr_RS: <a href="%s">Назад на партнере</a>

en: Affiliate update failed, please try again
sr_RS: Ажурирање партнера није успело, покушајте поново

en: Affiliate account(s) deleted successfully
sr_RS: Партнер је успешно обрисан

en: Affiliate deletion failed, please try again
sr_RS: Брисање партнера није успело, покушајте поново

en: Affiliate account activated
sr_RS: Налог партнера активиран

en: Affiliate account deactivated
sr_RS: Налог партнера деактивиран

en: Affiliate request was accepted
sr_RS: Захтев за партнерство је примљен

en: Affiliate request was rejected
sr_RS: Захтев за партнерство је одбијен

en: Dynamic coupon successfully created.
sr_RS: Подешавања су успешно увезена

en: Dynamic coupon creation failed, please try again.
sr_RS: Брисање партнера није успело, покушајте поново

en: Dynamic coupon successfully deleted.
sr_RS: Партнер успешно додат

en: Dynamic coupon deletion failed, please try again.
sr_RS: Брисање партнера није успело, покушајте поново

en: Creative updated successfully
sr_RS: Партнер је ажуриран успешно

note: translators: URL to the Creatives screen
en: <a href="%s">Back to Creatives</a>
sr_RS: <a href="%s">Назад на партнере</a>

en: Creative added successfully
sr_RS: Партнер успешно додат

en: Creative deleted successfully
sr_RS: Партнер је успешно обрисан

en: Creative activated
sr_RS: Деактивирај

en: Creative deactivated
sr_RS: Налог партнера деактивиран

en: Customer added successfully
sr_RS: Партнер успешно додат

en: Customer wasn&#8217;t added, please try again.
sr_RS: Партнер није додат, покушајте поново.

en: Customer updated successfully
sr_RS: Партнер је ажуриран успешно

en: Customer update failed, please try again
sr_RS: Ажурирање упута није успело, покушајте поново

en: A payout has been created.
sr_RS: Нови упут

en: Payout deleted successfully.
sr_RS: Партнер је успешно обрисан

en: Payout deletion failed, please try again.
sr_RS: Брисање партнера није успело, покушајте поново

en: Effortlessly pay your affiliates
sr_RS: Додавање партнера

en: Referral added successfully
sr_RS: Упут је успешно додат

en: Referral wasn&#8217;t created, please try again.
sr_RS: Партнер није додат, покушајте поново.

en: Referral updated successfully
sr_RS: Упут је ажуриран успешно

en: Referral update failed, please try again
sr_RS: Ажурирање упута није успело, покушајте поново

en: Referral deleted successfully
sr_RS: Упут је успешно обрисан

en: Referral deletion failed, please try again
sr_RS: Брисање упута није успело, покушајте поново

note: translators: 1: Date the license expired, 2: URL to renew the license key
en: Your license key expired on %1$s. Please <a href="%2$s" target="_blank">renew your license key</a>.
sr_RS: Сложите се са нашим <a href="%s" target="_blank">условима коришћења</a>

note: translators: URL to the affiliatewp.com account page
en: Your license key is not active for this URL. Please <a href="%s" target="_blank">visit your account page</a> to manage your license key URLs.
sr_RS: Сложите се са нашим <a href="%s" target="_blank">условима коришћења</a>

en: Settings updated.
sr_RS: Подешавања ажурирана.

note: translators: Plural number of affiliates added from Affiliates Pro
en: Affiliate stats have been recounted!
sr_RS: Статистика партнера је прерачуната!

en: Settings successfully imported
sr_RS: Подешавања су успешно увезена

en: Why it matters for AffiliateWP
sr_RS: Додај партнера

en: Your Name
sr_RS: Ваше име

en: Notify site admin when a new affiliate has registered
sr_RS: Обавестити администратора о регистрацији нових партнера?

en: Notify site admin when new referrals are earned
sr_RS: Обавестити администратора о регистрацији нових партнера?

en: You do not have permission to manage creatives
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: You do not have permission to delete a creative
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: Active
sr_RS: Активно

en: Inactive
sr_RS: Неактивно

en: URL
sr_RS: УРЛ

en: Actions
sr_RS: Акције

en: Edit
sr_RS: Уреди

en: No creatives found.
sr_RS: Упути нису нађени.

en: Description
sr_RS: Опис

en: Created
sr_RS: Неактивно

en: The date the creative was created. This cannot be changed.
sr_RS: Партнер успешно додат

en: Select the status of the creative.
sr_RS: Одаберите статус упута.

en: New Creative
sr_RS: Нове могућности

en: You do not have permission to manage customers
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: Edit Customer
sr_RS: Додати упут

en: Update Customer
sr_RS: Е-пошта

en: New Customer
sr_RS: Е-пошта

en: Add Customer
sr_RS: Е-пошта

en: AffiliateWP Referral Summary
sr_RS: Име партнера

en: Current Month
sr_RS: Прошли месец

en: Totals
sr_RS: Укупни

en: Recent Referrals
sr_RS: Недавни упути

en: View all referrals
sr_RS: Укупно упути на чекању

en: View All
sr_RS: Прегледа %s

note: translators: Payout method label plural affiliates translators: Payout method label for multiple affiliates
en: Affiliate
sr_RS: Партнерство

en: Amount
sr_RS: Износ

en: There are no referrals to show.
sr_RS: Статуси упута:

en: No highest converting urls recorded yet.
sr_RS: Упути нису забележени

en: Most Valuable Affiliates
sr_RS: Најзначајнији партнери

en: No registered affiliates
sr_RS: Нема регистрованих партнера

en: Recent Referral Visits
sr_RS: Недавне посете упута

en: Visit converted
sr_RS: Конверзија

en: Visit not converted
sr_RS: Конверзија

en: No referral visits recorded yet
sr_RS: Нису забележене упућене посете

en: No referrals recorded yet
sr_RS: Упути нису забележени

en: Latest Affiliate Registrations
sr_RS: Најновије регистрације партнера

en: View Report
sr_RS: Погледај извештај

en: No affiliate registrations yet
sr_RS: Још увек нема регистрација партнера

en: You do not have permission to process payouts
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: Invalid payout method
sr_RS: Неисправна адреса е-поште за исплату

note: translators: Import/Export Tools screen URL
en: This will mark all unpaid referrals in this timeframe as paid. To export referrals with a status other than <em>unpaid</em>, go to the <a href="%s">Tools &rarr; Export</a> page.
sr_RS: Ово ће означити све упуте у овом периоду као исплаћене. Да извезете упуте са статусом другачијим од <em>несиплаћено</em>, идите на страну <a href="%s">Алатке &rarr; Извоз</a>.

en: Paid
sr_RS: Исплаћено

en: Generated By
sr_RS: Генериши УРЛ

en: Payout Account
sr_RS: Укупно посета

en: View
sr_RS: Прегледа %s

en: No payouts found.
sr_RS: Посете нису пронађене.

en: You do not have permission to disconnect the site from the Payouts Service payments
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: Error:
sr_RS: Грешка

en: Pay Affiliates
sr_RS: Партнери

en: To pay a specific affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to pay all affiliates.
sr_RS: Да претражите партнере, унесите партнерово корисничко име за приступ систему, име или презиме. Оставите празно за извоз упута за све партнере.

en: From - mm/dd/yyyy
sr_RS: Од - дд/мм/ггггг

en: Referrals start date
sr_RS: Статуси упута:

en: End Date
sr_RS: Датум

en: To - mm/dd/yyyy
sr_RS: До - дд/мм/гггг

en: Referrals end date
sr_RS: Провизија упута

en: Minimum Earnings
sr_RS: Неисплаћена зарада

en: Minimum amount
sr_RS: Минимални износ

en: The minimum earnings for each affiliate for a payout to be processed.
sr_RS: Минималан износ за исплату партнера

en: Preview Payout
sr_RS: Недавни упути

en: Manage Referrals
sr_RS: Неисплаћени партнери

en: Preview Payout Request
sr_RS: Недавни упути

en: Minimum Amount
sr_RS: Минимални износ

en: Referrals Start Date
sr_RS: Провизија упута

en: Referrals End Date
sr_RS: Провизија упута

en: Referrals Total
sr_RS: Подешавања упута

en: Payout Currency
sr_RS: Валута

en: Are you sure you want to generate the payout file? All included referrals will be marked as Paid.
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да генеришете датотеку исплата? Сви упути ће бити означени као плаћени!

en: Generate CSV File
sr_RS: Генерисати CSV датотеку

note: translators: Payout method label
en: Are you sure you want to payout referrals for the specified time frame via %s?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да генеришете датотеку исплата? Сви упути ће бити означени као плаћени!

en: Submit Payout
sr_RS: Недавни упути

en: Number of referrals per page:
sr_RS: Упути нису забележени

en: Number of payouts per page:
sr_RS: Упути нису забележени

en: Payout submitted successfully!
sr_RS: Партнер је успешно обрисан

en: Affiliates Paid
sr_RS: Affiliates Pro

en: Referrals Paid
sr_RS: Упути

en: General Settings
sr_RS: Општа подешавања

en: You do not have permission to manage referrals
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: You do not have permission to manage payouts
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: Referral ID
sr_RS: ИД упута

en: Reference
sr_RS: Референца

en: Type
sr_RS: Врста партнерске провизије

en: Date
sr_RS: Датум

en: Mark as Unpaid
sr_RS: Означити као неисплаћено

en: Mark as Paid
sr_RS: Означити као исплаћено

en: No referrals found.
sr_RS: Упути нису нађени.

en: Bulk Actions
sr_RS: Групне акције

en: Apply
sr_RS: Примени

en: For more information:
sr_RS: За више информација:

note: translators: Documentation URL
en: Visit the <a href="%s">documentation</a> on the AffiliateWP website.
sr_RS: Посетите <a href="%s">документацију</a> на AffiliateWP сајту.

en: This screen provides access to your site&#8217;s referral history.
sr_RS: Овај приказ вам пружа увид у историју упута.

en: <strong>Reference</strong>: this refers to the order number (or similar) that created this referral.
sr_RS: <strong>Референца</strong>: Ово се односи на број поруџбине (или слично) која је направила овај упут.

en: Referral statuses:
sr_RS: Статуси упута:

en: <strong>Paid</strong> - this is a referral that has been paid to the affiliate
sr_RS: <strong>Исплаћен</strong> - ово је упут који је исплаћен партнеру

en: <strong>Unpaid</strong> - this is a referral that has been accepted but not yet paid to the affiliate
sr_RS: <strong>Неисплаћен</strong> - ово је упут који је прихваћен али није још увек исплаћен партнеру

en: <strong>Pending</strong> - this is a referral that is waiting to be accepted
sr_RS: <strong>На чекању</strong> - Ово је упут који је на чекању да буде прихваћен

en: <strong>Rejected</strong> - this is a referral that has been rejected and will not be paid to the affiliate
sr_RS: <strong>Одбијен</strong> - Ово је упут који је одбијен и неће бити исплаћен партнеру

en: Searching Referrals
sr_RS: Претрага упута

en: Referrals can be searched in several different ways:
sr_RS: Упути могу да се претражују на неколико начина:

en: You can enter the referral&#8217;s ID number
sr_RS: Можете унети ИД упута

en: You can enter the referral reference prefixed by &#8220;ref:&#8221;
sr_RS: Можете унети референцу упута са префиксом 'ref:'

en: You can enter the referral context prefixed by &#8220;context:&#8221;
sr_RS: Можете унети додатак упута са префиксом: 'context:'

en: You can enter the affiliate&#8217;s ID number prefixed by &#8220;affiliate:&#8221;
sr_RS: Можете да унесете ИД партнера са префиксом 'affiliate:'

en: You can enter a URL campaign prefixed by &#8220;campaign:&#8221;
sr_RS: Можете унети додатак упута са префиксом: 'context:'

en: You can enter a word or phrase in the referral&#8217;s description prefixed by &#8220;desc:&#8221;
sr_RS: Можете унети референцу упута са префиксом 'ref:'

en: Exporting Referrals
sr_RS: Извоз

en: Referrals can be exported directly to a CSV file in order to make it easier for your own accounting needs and for you to payout your affiliates&#8217;s earnings.
sr_RS: Упути могу бити извезени директно у CSV датотеку како би се вашем рачуновођи олакшао посао и како бисте лакше исплаћивали зараде партнера.

en: The CSV file generated is structured properly for PayPal&#8217;s Mass Payment system so you can easily payout all of your affiliates at once via PayPal.
sr_RS: CSV датотека која се генерише је структуирана за PayPal-ов систем масовне исплате, тако да можете са лакоћом да исплатите све ваше партнере преко PayPal-а.

en: Edit Referral
sr_RS: Додати упут

en: The referral ID. This cannot be changed.
sr_RS: Партнерски ИД. Ово не може бити промењено.

en: The name and ID of the affiliate who generated this referral. This association cannot be changed.
sr_RS: Ово је кориснички ИД. Ово не може бити промењено.

en: Payout
sr_RS: Недавни упути

note: translators: 1: Payout total amount with view link
en: Total: %1$s
sr_RS: Укупни

en: The amount of the referral, such as 15.
sr_RS: Количина упута, на пример 15.

en: Referral Type
sr_RS: Врста партнерске провизије

en: Select the type of the referral.
sr_RS: Одаберите статус упута.

en: The date the referral was created.
sr_RS: Количина упута, на пример 15.

en: Visit
sr_RS: Посете

en: Enter a description for this referral.
sr_RS: Унесите опис за овај упут.

en: Enter a reference for this referral (optional). Usually this would be the transaction ID of the associated purchase.
sr_RS: Унесите референцу за овај упут (опционо). Обично ово треба да буде трансакцијски ИД повезане куповине.

en: Context
sr_RS: Објашњење

en: Context for this referral (optional). Usually this is used to identify the payment system or integration that was used for the transaction.
sr_RS: Унесите додатне ствари за овај упут (опционо). Обично се ово користи да помогне да се идентификује систем плаћања.

en: Custom
sr_RS: Ручно

en: Custom data stored for this referral (optional).
sr_RS: Унесите опис за овај упут.

en: Select the status of the referral.
sr_RS: Одаберите статус упута.

en: Update Referral
sr_RS: Неисплаћени партнери

en: New Referral
sr_RS: Нови упут

en: Use this screen to manually create a new referral record for an affiliate.
sr_RS: Користите овај приказ да направите нови упут за партнера.

en: Enter the name of the affiliate or enter a partial name or email to perform a search.
sr_RS: Унесите име партнера или започните унос имена или е-поште да започнете претрагу.

en: Select or enter a date for this referral.
sr_RS: Одаберите статус упута.

en: Enter a context for this referral (optional). Usually this is used to help identify the payment system that was used for the transaction.
sr_RS: Унесите додатне ствари за овај упут (опционо). Обично се ово користи да помогне да се идентификује систем плаћања.

en: Add Referral
sr_RS: Додати упут

en: Earnings Generated
sr_RS: Зарада

en: Earnings Paid
sr_RS: Зарада

en: Affiliate Registrations
sr_RS: Регистрација партнера

en: Manage Affiliates
sr_RS: Додавање партнера

en: View Payouts
sr_RS: Недавни упути

en: Manage Visits
sr_RS: Претрага упута

en: Total Affiliate Sales Earnings
sr_RS: Посетите AffiliateWP подешавања

en: Total Affiliates
sr_RS: Уреди партнера

note: translators: Affiliate ID
en: Affiliate #%d
sr_RS: Партнер: #%d %s

en: Top Earning Affiliate
sr_RS: Уреди партнера

en: New Affiliates
sr_RS: Нови партнер

note: translators: Referrals count
en: %s referral | %s referrals
sr_RS[0]: Додати упут
sr_RS[1]: Додати упут
sr_RS[2]: Додати упут

en: Total Earnings Paid
sr_RS: Укупна зарада

en: Total Earnings Generated
sr_RS: Укупна зарада

en: Total Payouts Count
sr_RS: Укупно посета

en: Average Payout
sr_RS: Провизија упута

en: Average Referrals Per Payout (All Time)
sr_RS: Провизија упута

en: Average Referrals Per Payout
sr_RS: Провизија упута

en: Total Earnings (All Time)
sr_RS: Укупна зарада

en: Total Unpaid Earnings (All Time)
sr_RS: Укупна зарада

note: translators: 1: Affiliate results URL, 2: Affiliate name, 3: Affiliate payouts URL, 4: Payouts view label
en: Affiliate: <a href="%1$s">%2$s</a> | <a href="%3$s">%4$s</a>
sr_RS: <a href="%s">Пријавите проблем </a> на <a href="%s">GitHub-у</a>.

en: Average Referral Amount (All Time)
sr_RS: Провизија упута

en: Paid / Unpaid Referrals
sr_RS: Неисплаћени партнери

en: Pending / Rejected Referrals
sr_RS: Одбијена зарада по упутима

en: Average Referral Amount
sr_RS: Провизија упута

en: Affiliate-generated Sales
sr_RS: Име партнера

en: Affiliate-generated Sale Count
sr_RS: Партнерски попуст?

en: Total Visits (All Time)
sr_RS: Укупно посета

en: Total visits
sr_RS: Укупно посета

en: Successful Conversions
sr_RS: Успешне конверзије

en: Conversion Rate (All Time)
sr_RS: Стопа конверзије

en: Conversion Rate
sr_RS: Стопа конверзије

en: Total Visits
sr_RS: Укупно посета

en: Direct Traffic
sr_RS: Директан саобраћај

note: translators: 1: Referral variable example affiliate URL, 2: Username example affiliate URL
en: Show pretty affiliate referral URLs to affiliates. For example: <strong>%1$s or %2$s</strong>
sr_RS: Променљива за упутни УРЛ. На пример: <strong>%s</strong>.

en: License Settings
sr_RS: Подешавања лиценце

en: License Key
sr_RS: Кључ лиценце

note: translators: Support page URL
en: Please enter your license key. An active license key is needed for automatic plugin updates and <a href="%s" target="_blank">support</a>.
sr_RS: Молим унесите кључ лиценце. Активни кључ је потребан за аутоматска ажурирања и <a href="%s" target="_blank">подршку</a>.

en: Pages
sr_RS: Стране

en: Affiliate Area
sr_RS: Партнерска зона

en: This is the page where affiliates will manage their affiliate account.
sr_RS: Ово је стране где ће партнери да уређују свој партнерски налог.

en: Terms of Use
sr_RS: Услови коришћења

en: Select the page that shows the terms of use for Affiliate Registration.
sr_RS: Одаберите страну која показује услове коришћења приликом регистрације партнера

en: Terms of Use Label
sr_RS: Услови коришћења

en: Referral Settings
sr_RS: Подешавања упута

en: Referral Variable
sr_RS: Променљива за упут

note: translators: Affiliate URL example text
en: The URL variable for referral URLs. For example: <strong>%s</strong>.
sr_RS: Променљива за упутни УРЛ. На пример: <strong>%s</strong>.

en: Default Referral Format
sr_RS: Провизија упута

note: translators: 1: Affiliate URL example with referral variable, 2: Affiliate URL example with username
en: Show referral URLs to affiliates with either their affiliate ID or Username appended.<br/> For example: <strong>%1$s or %2$s</strong>.
sr_RS: Променљива за упутни УРЛ. На пример: <strong>%s</strong>.

en: ID
sr_RS: ИД

en: Pretty Affiliate URLs
sr_RS: Нови партнер

en: Credit Last Referrer
sr_RS: Додати упут

en: Choose a referral rate type. Referrals can be based on either a percentage or a flat rate amount.
sr_RS: Да ли базирати провизију упута на процентну стопу или на фиксне износе?

en: Flat rate referrals can be calculated on either a per product or per order basis.
sr_RS: Да ли базирати провизију упута на процентну стопу или на фиксне износе?

en: The default referral rate. A percentage if the Referral Rate Type is set to Percentage, a flat amount otherwise. Referral rates can also be set for each individual affiliate.
sr_RS: Подразумевана стопа упута. Процентуално уколико је жељена врста провизије проценат или фиксно за фиксну. Стопа такође може да се подешава за сваког партнера индивидуално.

en: Cookie Expiration
sr_RS: Истек колачића

en: Enter how many days the referral tracking cookie should be valid for.
sr_RS: Колико дана треба да важи колачић упута?

en: Cookie Sharing
sr_RS: Истек колачића

en: Currency Settings
sr_RS: Подешавање валуте

en: Configure the currency options
sr_RS: Конфигурисање опције валуте

en: Currency
sr_RS: Валута

en: Choose your currency. Note that some payment gateways have currency restrictions.
sr_RS: Одаберите вашу валуту. Имајте на уму да неки пружаоци услуга наплате имају ограничења.

en: Currency Symbol Position
sr_RS: Позиција валуте

en: Choose the location of the currency symbol.
sr_RS: Одаберите позицију знака валуте.

en: Before - $10
sr_RS: Испред - $10

en: After - 10$
sr_RS: Иза - 10$

en: Thousands Separator
sr_RS: Одвајање хиљада

en: The symbol (usually , or .) to separate thousands
sr_RS: Симбол (обично , или . ) за раздвајање хиљада

en: Decimal Separator
sr_RS: Одвајање децимала

en: The symbol (usually , or .) to separate decimal points
sr_RS: Симбол (обично , или . ) за раздвајање децимала

en: Affiliate Form Settings
sr_RS: Посетите AffiliateWP подешавања

en: Affiliate Area Forms
sr_RS: Партнерска зона

en: Affiliate Registration Form and Affiliate Login Form
sr_RS: Регистрација партнера

en: Affiliate Registration Form Only
sr_RS: Регистрација партнера

en: Affiliate Login Form Only
sr_RS: Партнерски попуст?

en: Integrations
sr_RS: Интеграције

en: Choose the integrations to enable.
sr_RS: Одаберите позицију знака валуте.

en: Opt-In Referral Amount
sr_RS: Провизија упута

en: Opt-In Referral Status
sr_RS: Статуси упута:

en: Pending
sr_RS: На чекању

en: Unpaid
sr_RS: Неисплаћено

en: Email Options
sr_RS: Е-пошта

en: From Name
sr_RS: Ваше име

en: From Email
sr_RS: Е-пошта

en: Email Notifications
sr_RS: Омогућити обавештења о упутима

en: Affiliate Manager Email
sr_RS: Укупно упути на чекању

en: Registration Email Options For Affiliate Manager
sr_RS: Графикон регистрације партнера

en: Registration Email Subject
sr_RS: Нови упут

en: New Affiliate Registration
sr_RS: Регистрација новог партнера

en: Registration Email Content
sr_RS: Графикон регистрације партнера

en: Name:
sr_RS: Име:

en: New Referral Email Options for Affiliate Manager
sr_RS: Нови упут

en: New Referral Email Subject
sr_RS: Нови упут

en: Referral Earned!
sr_RS: Упут је награђен!

en: New Referral Email Content
sr_RS: Нови упут

en: {name} has been awarded a new referral of {amount} on {site_name}.
sr_RS: Додељен вам је нови упут од %s на %s!

en: New Referral Email Options For Affiliate
sr_RS: Нови упут

en: Referral Awarded!
sr_RS: Упут је награђен!

note: translators: Home URL translators: Website URL
en: Congratulations {name}!
sr_RS: Честитамо %s!

en: You have been awarded a new referral of
sr_RS: Додељен вам је нови упут од %s на %s!

en: on %s!
sr_RS: Верзија %s

en: Log into your affiliate area to view your earnings or disable these notifications:
sr_RS: Пријавите се у одељак за партнере да видите зараду или да искључите ова обавештења: %s

en: Application Accepted Email Options For Affiliate
sr_RS: Пријава о партнерству прихваћена

en: Application Accepted Email Subject
sr_RS: Пријава о партнерству прихваћена

en: Affiliate Application Accepted
sr_RS: Пријава о партнерству прихваћена

en: Application Accepted Email Content
sr_RS: Пријава о партнерству прихваћена

note: translators: Home URL
en: Your affiliate application on %s has been accepted!
sr_RS: Ваша партнерска пријава за %s је прихваћена!

en: Log into your affiliate area at
sr_RS: Пријавите се у део за партнере на %s

en: Allow Affiliate Registration
sr_RS: Дозволити регистрацију партнера

en: Allow users to register affiliate accounts for themselves.
sr_RS: Да ли партнери могу бити у могућности да самостално отворе свој налог?

en: Require Approval
sr_RS: Тражити одобрење

en: Require that Pending affiliate accounts must be approved before they can begin earning referrals.
sr_RS: Да ли да пре активирања партнерског налога администратор мора ручно да одобри исти?

en: Auto Register New Users
sr_RS: Аутоматска регистрација нових партнера

en: Automatically register new users as affiliates.
sr_RS: Аутоматски регистровати нове кориснике као партнере?

en: Default Referral URL
sr_RS: Провизија упута

en: Reject Unpaid Referrals on Refund
sr_RS: Одбити неисплаћене упуте при повраћају новца?

en: Automatically reject Unpaid referrals when the originating purchase is refunded or revoked.
sr_RS: Треба ли неисплаћена зарада по упуту да буде аутоматски одбачена уколико је нека куповина поништена или опозвана?

en: Use Fallback Referral Tracking Method
sr_RS: Користити резервни метод праћења?

en: The method used to track referral links can fail on sites that have jQuery errors. Enable Fallback Tracking if referrals are not being tracked properly.
sr_RS: Метод који се користи да прати линкове може да откаже на сајтовима који имају грешке у jQuery-ју. Омогућите ово уколико праћење упута не ради како треба.

en: Ignore Referrals with Zero Amount
sr_RS: Провизија упута

en: Ignore referrals with a zero amount. This can be useful for multi-price products that start at zero, or if a discount was used which resulted in a zero amount. NOTE: If this setting is enabled and a visit results in a zero referral, the visit will be considered not converted.
sr_RS: Омогућите ово уколико бисте желели да AffiliateWP у потрпуности игнерише упуте са нулом као укупним износом. Ово је корисно за производе са више цена који почињу од нуле или уколико је кориштен попуст код који је резултирао нулом као финалним износом. Имајте на уму да уколико је ово омогућено све посете ће бити рачунате као посете без конверзије.

en: Referral URL Blacklist
sr_RS: Посете упутном УРЛ-у

en: Remove Data on Uninstall
sr_RS: Уклонити све податне приликом деинсталације?

en: Connection Status
sr_RS: Статистика прерачуна

en: Enable Payouts Service
sr_RS: Генерисати датотеку исплата

en: Registration Form Description
sr_RS: Графикон регистрације партнера

en: Required Registration Fields
sr_RS: Управљајте регистрацијама

en: Password
sr_RS: Лозинка

en: Notify affiliate manager when a new affiliate has registered
sr_RS: Обавестити администратора о регистрацији нових партнера?

en: Notify affiliate manager when a new referral has been created
sr_RS: Обавестити администратора о регистрацији нових партнера?

en: Notify affiliate when they earn a new referral
sr_RS: Обавестити администратора о регистрацији нових партнера?

en: Notify affiliate when their affiliate application is accepted
sr_RS: Ваша партнерска пријава за %s је прихваћена!

en: Notify affiliate when their affiliate application is rejected
sr_RS: Ваша партнерска пријава за %s је прихваћена!

en: Application Pending Email Options For Affiliate
sr_RS: Пријава о партнерству прихваћена

en: Application Pending Email Subject
sr_RS: Пријава о партнерству прихваћена

en: Your Affiliate Application Is Being Reviewed
sr_RS: Ваша партнерска пријава за %s је прихваћена!

en: Application Pending Email Content
sr_RS: Пријава о партнерству прихваћена

en: Application Rejection Email Options For Affiliate
sr_RS: Пријава о партнерству прихваћена

en: Application Rejection Email Subject
sr_RS: Пријава о партнерству прихваћена

en: Your Affiliate Application Has Been Rejected
sr_RS: Ваша партнерска пријава за %s је прихваћена!

en: Application Rejection Email Content
sr_RS: Пријава о партнерству прихваћена

en: Your license key is globally defined via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code> set in <code>wp-config.php</code>.<br />It cannot be modified from this screen.
sr_RS: Молим унесите кључ лиценце. Активни кључ је потребан за аутоматска ажурирања и <a href="%s" target="_blank">подршку</a>.

en: Deactivate License
sr_RS: Деактивирање лиценце

en: Your license is valid!
sr_RS: Ваша лиценца је важећа!

en: Renew Your License
sr_RS: Обновите вашу лиценцу

en: Your license has expired, renew today to continue getting updates and support!
sr_RS: Ваша лиценца је истекла, обновите је данас како бисте наставили да добијате ажурирања и подршку!

en: Activate License
sr_RS: Активирајте лиценцу

note: translators: Setting ID
en: The callback function used for the <strong>%s</strong> setting is missing.
sr_RS: Функција која се користи за подешавање <strong>%s</strong> недостаје.

note: translators: 1: Payouts Service URL
en: <a href="%s" target="_blank">Learn more and view pricing.</a>
sr_RS: Сложите се са нашим <a href="%s" target="_blank">условима коришћења</a>

note: translators: Payouts Service name retrieved from the PAYOUTS_SERVICE_NAME constant
en: Reconnect to the %s.
sr_RS: Статистика прерачуна

note: translators: Support URL
en: Your license key is globally defined via <code>AFFILIATEWP_LICENSE_KEY</code> set in <code>wp-config.php</code>.<br />It cannot be modified from this screen.<br />An active license key is needed for automatic plugin updates and <a href="%s" target="_blank">support</a>.
sr_RS: Молим унесите кључ лиценце. Активни кључ је потребан за аутоматска ажурирања и <a href="%s" target="_blank">подршку</a>.

note: translators: System Info screen URL
en: Debug mode is globally enabled via <code>AFFILIATE_WP_DEBUG</code> set in <code>wp-config.php</code>. This setting cannot be modified from this screen. Logs are kept in <a href="%s">Affiliates > Tools</a>.
sr_RS: Молим унесите кључ лиценце. Активни кључ је потребан за аутоматска ажурирања и <a href="%s" target="_blank">подршку</a>.

en: General
sr_RS: Опште

en: Emails
sr_RS: Е-пошта

en: Misc
sr_RS: Разно

note: translators: Affiliate username
en: Earnings have been successfully recounted for %s.
sr_RS: Упут је успешно додат

note: translators: Affiliate username
en: Unpaid earnings have been successfully recounted for %s.
sr_RS: Упут је успешно додат

note: translators: Affiliate username
en: Referrals have been successfully recounted for %s.
sr_RS: Упут је успешно додат

note: translators: Affiliate username
en: Visits have been successfully recounted for %s.
sr_RS: Подешавања су успешно увезена

en: No API consumers found.
sr_RS: Нису пронађени корисници

en: Enter username
sr_RS: Неисправно корисничко име

en: Email
sr_RS: Е-пошта

en: First Name
sr_RS: Прошле недеље

en: Last Name
sr_RS: Прошле недеље

en: Rate Type
sr_RS: Врста партнерске провизије

en: Earnings
sr_RS: Зарада

en: Date Registered
sr_RS: Регистрација

en: Visit ID
sr_RS: Посете

en: Converted
sr_RS: Конверзија

en: Referrer
sr_RS: Упути

en: You do not have permission to export data.
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: You do not have permission to import data.
sr_RS: Ви немате дозволу да извезете податке.

en: No new affiliates were imported.
sr_RS: Партнери нису пронађени.

note: translators: Plural affiliate number
en: Manage your affiliates.
sr_RS: Додавање партнера

en: No new referrals were imported.
sr_RS: Упути нису забележени

note: translators: Plural referrals number
en: Manage your referrals.
sr_RS: Неисплаћени партнери

en: Please upload a valid .json file
sr_RS: Молим отпремите исправну .json датотеку

en: Please upload a file to import
sr_RS: Молим отпремите датотеку за увоз

en: The upgrade process is running, please be patient. This could take several minutes to complete while affiliate records are upgraded in batches of 100.
sr_RS: У току је процес ажурирања, молимо за мало стрпљења. Ово може потрајати пар минута јер се партнерски записи ажурирају у серијама од по 100.

note: translators: Step number
en: Step %d running
sr_RS: Корак %d у току

en: Export / Import
sr_RS: Извоз / Увоз

en: Recount Stats
sr_RS: Статистика прерачуна

en: Migration Assistant
sr_RS: Помоћник у миграцији

en: Debug Assistant
sr_RS: Помоћник у миграцији

en: Recount Affiliate Stats
sr_RS: Статистика прерачуна партнера

en: Use this tool to recount statistics for one or all affiliates.
sr_RS: Користите ову алатку да прерачунате статистику партнера.

en: Enter the name of the affiliate or begin typing to perform a search based on the affiliate&#8217;s name.
sr_RS: Унесите име партнера или започните са писањем имена како бисте започели претрагу према имену партнера.

en: Recount
sr_RS: Прерачунај

en: Recount Campaigns
sr_RS: Статистика прерачуна

en: Use this tool to recount campaigns for one or all affiliates.
sr_RS: Користите ову алатку да прерачунате статистику партнера.

en: These tools assist in migrating affiliate and referral data from existing platforms.
sr_RS: Ове алатке помажу у миграцији партнера и података о упутима са постојећих платформи.

en: User Accounts
sr_RS: Прерачунај

en: Use this tool to create affiliate accounts for each of your existing WordPress user accounts that belong to the selected roles below.
sr_RS: Почните да пишете име партнера како бисте извршили претрагу повезаног корисничког налога.

en: Create Affiliate Accounts for Users
sr_RS: Региструјте нови партнерски налог

en: Use this tool to migrate existing affiliate / referral data from Affiliates Pro to AffiliateWP.
sr_RS: Користите ову алатку како бисте преселили постојеће податке о партнерима / упутима из Affiliates Pro у AffiliateWP.

en: NOTE: This tool should only ever be used on a fresh install. If you have already collected affiliate or referral data, do not use this tool.
sr_RS: <strong>НАПОМЕНА:</strong> Ова алатка се сме користити само на свежој инсталацији. Уколико већ у овој инсталацији имате битне податке немојте користити ову алатку.

en: Migrate Data from Affiliates Pro
sr_RS: Пресели податке из Affiliates Pro

en: Use this tool to migrate existing affiliate accounts from WP Affiliate to AffiliateWP.
sr_RS: Користите ову алатку како бисте преселили постојеће податке о партнерима / упутима из Affiliates Pro у AffiliateWP.

en: Migrate Data from WP Affiliate
sr_RS: Пресели податке из Affiliates Pro

en: Export Affiliates
sr_RS: Уреди партнера

en: Export affiliates to a CSV file.
sr_RS: Извези листу упута у .CSV датотеку.

en: All Statuses
sr_RS: Сви статуси

en: Export
sr_RS: Извоз

en: Export Referrals
sr_RS: Извези упуте

en: Export referrals to a CSV file.
sr_RS: Извези листу упута у .CSV датотеку.

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export referrals for all affiliates.
sr_RS: Да претражите партнере, унесите партнерово корисничко име за приступ систему, име или презиме. Оставите празно за извоз упута за све партнере.

en: Export Payouts
sr_RS: Укупно посета

en: Export payouts to a CSV file.
sr_RS: Извези листу упута у .CSV датотеку.

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export payouts for all affiliates.
sr_RS: Да претражите партнере, унесите партнерово корисничко име за приступ систему, име или презиме. Оставите празно за извоз упута за све партнере.

en: Export Visits
sr_RS: Уреди партнера

en: Export visits to a CSV file.
sr_RS: Извези листу упута у .CSV датотеку.

en: Unconverted
sr_RS: Конверзија

en: To search for an affiliate, enter the affiliate&#8217;s login name, first name, or last name. Leave blank to export visits for all affiliates.
sr_RS: Да претражите партнере, унесите партнерово корисничко име за приступ систему, име или презиме. Оставите празно за извоз упута за све партнере.

en: Export Settings
sr_RS: Извоз подешавања

en: Export the AffiliateWP settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
sr_RS: Извези подешавања за AffiliateWP за овај сајт као .json датотеку. Ово вам омогућава да лако увезете подешавања у други веб сајт.

en: Import Settings
sr_RS: Увоз подешавања

en: Import the AffiliateWP settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
sr_RS: Увезите подешавања за AffiliateWP из .json датотеке. Овај фајл се добија коришћењем функције извоза са неког другог сајта.

en: Import
sr_RS: Увоз

en: Import Affiliates
sr_RS: Уреди партнера

en: Import CSV
sr_RS: Увоз

en: Affiliate Field
sr_RS: Партнер: #%d %s

en: Process Import
sr_RS: Увоз

en: Import Referrals
sr_RS: Извези упуте

en: Referral Field
sr_RS: Упути

en: Use this tool to help debug referral tracking.
sr_RS: Користите ову алатку како бисте преселили постојеће податке о партнерима / упутима из Affiliates Pro у AffiliateWP.

en: Generate Coupons
sr_RS: Генериши УРЛ

en: Invalid batch ID.
sr_RS: Неисправна адреса е-поште

note: translators: Dismiss Notice link markup
en: Your database has been successfully upgraded. %s
sr_RS: Упут је успешно додат

note: translators: Dismiss Notice link markup
en: Your database tables have been successfully upgraded. %s
sr_RS: Упут је успешно додат

en: Affiliate Registration Status
sr_RS: Регистрација партнера

en: Not Registered
sr_RS: Регистрација

en: Affiliate Actions
sr_RS: Посетите AffiliateWP подешавања

en: Register
sr_RS: Регистрација

en: Disable Affiliate Email
sr_RS: Укупно упути на чекању

en: Affiliate Record
sr_RS: Име партнера

en: Affiliate Customer Record
sr_RS: Име партнера

en: Customer ID
sr_RS: Е-пошта

en: Primary Email
sr_RS: Е-пошта

en: Date Created
sr_RS: Нове могућности

en: No records found
sr_RS: Упути нису нађени.

en: Affiliate record has been deleted.
sr_RS: Ваш партнерски профил је ажуриран

en: Affiliate customer record has been deleted.
sr_RS: Ваш захтев за партнерство је одбијен

en: Landing Page
sr_RS: Главна страна

en: Referring URL
sr_RS: УРЛ упута

en: IP
sr_RS: ИП адреса

en: Direct traffic
sr_RS: Директан саобраћај

en: No visits found.
sr_RS: Посете нису пронађене.

en: This screen provides access to your site&#8217;s visit history.
sr_RS: Овај приказ вам пружа увид у историју упута.

en: <strong>Referral ID</strong>: this is the ID of the referral that was created from this visit, if any.
sr_RS: <strong>Референца</strong>: Ово се односи на број поруџбине (или слично) која је направила овај упут.

en: <strong>Context</strong>: this is the context of how the visit was generated, if set.
sr_RS: <strong>Исплаћен</strong> - ово је упут који је исплаћен партнеру

en: <strong>IP</strong>: this is the IP address of the visitor.
sr_RS: <strong>Исплаћен</strong> - ово је упут који је исплаћен партнеру

en: Searching Visits
sr_RS: Претрага упута

en: Visit records can be searched in several different ways:
sr_RS: Упути могу да се претражују на неколико начина:

en: You can enter the visit&#8217;s ID number prefixed by &#8220;visit:&#8221;
sr_RS: Можете да унесете ИД партнера са префиксом 'affiliate:'

en: You can enter the referral&#8217;s ID number prefixed by &#8220;referral:&#8221;
sr_RS: Можете унети референцу упута са префиксом 'ref:'

en: You can enter a visit context prefixed by &#8220;context:&#8221;
sr_RS: Можете унети додатак упута са префиксом: 'context:'

en: Rejected
sr_RS: Одбијен

en: Percentage (%)
sr_RS: Процентуално (%)

note: translators: Currency name
en: Flat %s
sr_RS: Фиксно %s

en: Affiliate URLs
sr_RS: Партнери

en: Statistics
sr_RS: Статистика

en: Cheatin&#8217; huh?
sr_RS: Вараш, а?

en: Invalid username
sr_RS: Неисправно корисничко име

en: Please enter a password
sr_RS: Унесите лозинку

en: Incorrect username or password
sr_RS: Неисправна лозинка

en: Please select your country of residence
sr_RS: Сложите се са нашим условима коришћења

en: Please select your account type
sr_RS: Унесите ваше име

en: Please enter your business name
sr_RS: Унесите ваше име

en: Please enter your first name
sr_RS: Унесите ваше име

en: Please enter your last name
sr_RS: Унесите ваше име

en: Invalid account email
sr_RS: Неисправна адреса е-поште за исплату

en: Please select your day of birth
sr_RS: Унесите ваше име

en: Please select your month of birth
sr_RS: Унесите ваше име

en: Please select your year of birth
sr_RS: Сложите се са нашим условима коришћења

en: Please agree to our terms of use
sr_RS: Сложите се са нашим условима коришћења

en: Unpaid Referral Earnings
sr_RS: Неисплаћена зарада по упутима

en: Pending Referral Earnings
sr_RS: Зарада од упута на чекању

en: Rejected Referral Earnings
sr_RS: Одбијена зарада по упутима

en: Paid Referral Earnings
sr_RS: Исплаћена зарада

en: Please enter a valid website URL
sr_RS: Унесите лозинку

en: Username already taken
sr_RS: Корисничко име је већ заузето

en: Email address already taken
sr_RS: Адреса е-поште већ постоји

en: Passwords do not match
sr_RS: Лозинке се подударају

en: Nice try honey bear, don&#8217;t touch our honey
sr_RS: Добар покушај медени медо, не дирај наш мед

en: You are already registered as an affiliate
sr_RS: Већ сте регистровани као партнер

en: Please enter your name
sr_RS: Унесите ваше име

en: Please enter a website URL
sr_RS: Унесите лозинку

en: Please enter your payment email
sr_RS: Унесите ваше име

en: Add as Affiliate
sr_RS: Додај партнера

en: Add the user as an affiliate.
sr_RS: Аутоматски региструј кориснике као партнере.

en: Converted Visits
sr_RS: Конвертоване посете

en: Unconverted Visits
sr_RS: Неконвертоване посете

note: translators: Affiliate username
en: An affiliate with the username "%s" has been created.
sr_RS: Ваша партнерска пријава за %s је прихваћена!

en: The affiliate account could not be added.
sr_RS: Ваш партнерски налог није активан

en: The affiliate was updated successfully.
sr_RS: Партнер је ажуриран успешно

en: The affiliate account could not be updated.
sr_RS: Ваш партнерски налог није активан

en: Are you sure you want to delete this affiliate and all its data?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да генеришете датотеку исплата? Сви упути ће бити означени као плаћени!

en: The affiliate account has been successfully deleted.
sr_RS: Партнер је успешно обрисан

en: The affiliate account could not be deleted.
sr_RS: Ваш захтев за партнерство је одбијен

note: translators: Number of affiliates
en: Number of affiliates: %d
sr_RS: Партнери нису пронађени.

en: AffiliateWP is not installed
sr_RS: Миграција са AffiliateWP

note: translators: License status
en: License status is: %s
sr_RS: Подешавања лиценце

note: translators: Enabled or Disabled (translated)
en: Affiliates require approval: %s
sr_RS: Тражити одобрење

note: translators: None or comma-separated list of enabled integrations
en: Integrations: %s
sr_RS: Интеграције

note: translators: Global referral rate
en: Global referral rate: %s
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

note: translators: Global referral rate type
en: Global referral rate type: %s
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

note: translators: Currency label
en: Currency: %s
sr_RS: Валута

note: translators: Referral variable
en: Referral variable: %s
sr_RS: Променљива за упут

note: translators: Referral URL example with affiliate ID
en: Referral URL (ID): %s
sr_RS: УРЛ упута

note: translators: Referral URL example with affiliate username
en: Referral URL (Username): %s
sr_RS: Генерисање упутних УРЛ-а

note: translators: Affiliate Area page URL
en: Affiliate Area URL: %s
sr_RS: Партнерска зона

note: translators: Terms of Use URL
en: Terms of Use URL: %s
sr_RS: Услови коришћења

note: translators: Affiliates count
en: Total Affiliates: %s
sr_RS: Уреди партнера

note: translators: Creatives count
en: Total Creatives: %s
sr_RS: Уреди партнера

note: translators: Customers count
en: Total Customers: %s
sr_RS: Укупно посета

note: translators: Payouts count
en: Total Payouts: %s
sr_RS: Укупно посета

note: translators: Referrals count
en: Total Referrals: %s
sr_RS: Укупно исплаћени упути

note: translators: Sales count
en: Total Sales: %s
sr_RS: Уреди партнера

note: translators: Visits count
en: Total Visits: %s
sr_RS: Укупно посета

en: The creative could not be created.
sr_RS: Нови упут

en: The creative was successfully updated.
sr_RS: Партнер успешно додат

en: The creative was successfully deleted.
sr_RS: Партнер успешно додат

note: translators: Number of creatives
en: Number of creatives: %d
sr_RS: Упути нису нађени.

note: translators: Customer ID
en: A customer with the ID %d has been successfully created.
sr_RS: Нови упут

en: The customer could not be created.
sr_RS: Нови упут

en: The customer was successfully updated.
sr_RS: Партнер успешно додат

en: The customer could not be updated.
sr_RS: Нови упут

en: The customer was successfully deleted.
sr_RS: Партнер успешно додат

en: The customer could not be deleted.
sr_RS: Нови упут

note: translators: Number of customers
en: Number of customers: %d
sr_RS: Посете нису пронађене.

en: Are you sure you want to overwrite this payout's referrals?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да генеришете датотеку исплата? Сви упути ће бити означени као плаћени!

en: The supplied affiliate ID or username is invalid and has been ignored.
sr_RS: Ово је кориснички ИД. Ово не може бити промењено.

note: translators: Payout ID
en: Payout #%d has been updated successfully.
sr_RS: Партнер је ажуриран успешно

note: translators: Referral ID
en: A referral with the ID "%d" has been created.
sr_RS: Нови упут

en: The referral could not be added.
sr_RS: Нови упут

en: The referral was updated successfully.
sr_RS: Упут је ажуриран успешно

en: The referral could not be updated
sr_RS: Нови упут

en: The referral has been successfully deleted.
sr_RS: Упут је успешно додат

en: The referral could not be deleted.
sr_RS: Нови упут

note: translators: Number of referrals
en: Number of referrals: %d
sr_RS: Упути нису забележени

en: The visit was successfully created.
sr_RS: Подешавања су успешно увезена

en: The visit could not be created.
sr_RS: Нови упут

en: The visit was updated successfully.
sr_RS: Партнер је ажуриран успешно

note: translators: Number of visits
en: Number of visits: %d
sr_RS: Посете нису пронађене.

en: Invalid affiliate
sr_RS: Додај партнера

en: No coupons were found.
sr_RS: Нису пронађени корисници

en: Creative
sr_RS: Неактивно

en: A new affiliate has registered on your site,
sr_RS: Још увек нема регистрација партнера

note: translators: Affiliate display name
en: Name: %s
sr_RS: Име:

note: translators: Affiliate name
en: Congratulations %s!
sr_RS: Честитамо %s!

note: translators: Login URL
en: Log into your affiliate area at %s
sr_RS: Пријавите се у део за партнере на %s

note: translators: Affiliate name
en: Hi %s!
sr_RS: Верзија %s

note: translators: 1: Formatted referral amount, 2: Home URL
en: You have been awarded a new referral of %1$s on %2$s!
sr_RS: Додељен вам је нови упут од %s на %s!

note: translators: Login URL
en: log into your affiliate area to view your earnings or disable these notifications: %s
sr_RS: Пријавите се у одељак за партнере да видите зараду или да искључите ова обавештења: %s

en: The website of the affiliate
sr_RS: Нема регистрованих партнера

en: The reason an affiliate was rejected
sr_RS: Захтев за партнерство је одбијен

en: The amount of a given referral
sr_RS: Количина упута, на пример 15.

en: Your site name
sr_RS: Ваше име

en: The affiliate&#8217;s referral URL
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: The affiliate&#8217;s ID
sr_RS: Партнерски ИД

en: The affiliate&#8217;s referral rate
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: The name of the campaign associated with the referral (if any)
sr_RS: Одаберите статус упута.

en: The affiliate registration coupon (if any)
sr_RS: Још увек нема регистрација партнера

en: Total
sr_RS: Укупни

en: Allow Referrals
sr_RS: Упути

en: Enable affiliate referral creation for this form
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: Select the referral type for this form.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: Enable referrals on all Contact Form 7 forms
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: Enable referrals for specific Contact Form 7 forms
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

note: translators: 1: Form title, 2: Form ID
en: Referral type for %1$s (Form ID: %2$d)
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name, 4: Affiliate ID
en: Referral %1$s for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

en: Affiliate Discount?
sr_RS: Партнерски попуст?

en: If you would like to connect this discount to an affiliate, enter the name of the affiliate it belongs to.
sr_RS: Уколико желите да вежете овај попуст за партнера, унесите име партнера за који везујете попуст.

en: Disable Renewal Referrals
sr_RS: Недавни упути

en: Disable Referrals on Upgrades
sr_RS: Укупно упути на чекању

en: Affiliate Rates:
sr_RS: Име партнера

note: translators: EDD singular category label
en: The referral rate for this %s category.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: Affiliate coupon?
sr_RS: Партнерски попуст?

en: If you would like to connect this coupon to an affiliate, enter the name of the affiliate it belongs to.
sr_RS: Уколико желите да вежете овај попуст за партнера, унесите име партнера за који везујете попуст.

en: Referral description
sr_RS: Подешавања упута

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name, 4: Referral affiliate ID
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: AffiliateWP: Referral #%1$d for %2$s for %3$s rejected
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

en: Custom Amount
sr_RS: Износ

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name
en: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

en: Enable affiliate referral creation for this donation form
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: Affiliate Rate
sr_RS: Име партнера

note: translators: 1: Referral ID, 2: Formatted referral amount, 3: Affiliate name, 4: Referral affiliate ID
en: Referral #%1$d for %2$s recorded for %3$s (ID: %4$d).
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

en: Referral #%d for %s for %s rejected
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

en: Allow referrals
sr_RS: Укупно упути на чекању

en: Affiliate Coupon
sr_RS: Партнерски попуст?

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name
en: Referral %1$s for %2$s recorded for %3$s
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

en: Affiliate Data
sr_RS: Име партнера

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d completed
sr_RS: Упут је ажуриран успешно

note: translators: Referral ID
en: LifterLMS Referral #%d updated successfully.
sr_RS: Упут је ажуриран успешно

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d created successfully.
sr_RS: Упут је ажуриран успешно

en: Referral failed to be created.
sr_RS: Нови упут

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d updated successfully.
sr_RS: Упут је ажуриран успешно

note: translators: Referral ID
en: Pending referral #%d created successfully.
sr_RS: Упут је ажуриран успешно

en: LifterLMS Referral failed to be created.
sr_RS: Нови упут

en: Affiliate Discount
sr_RS: Партнерски попуст?

en: Referral Details
sr_RS: Подешавања упута

en: Disable Referrals
sr_RS: Укупно упути на чекању

note: translators: Product type
en: Enable %s Referral Rate
sr_RS: Провизија упута

note: translators: Product type
en: %s Referral Rate
sr_RS: Провизија упута

note: translators: Product type
en: Enter a referral rate for this %s
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

note: translators: Referral ID
en: Referral #%d rejected
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

en: Disable referrals on this membership
sr_RS: Укупно упути на чекању

en: Enable affiliate referral creation for this form?
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: Please enter your email address
sr_RS: Унесите ваше име

en: Please enter a valid email address
sr_RS: Унесите лозинку

en: Pending PayPal referral
sr_RS: Укупно упути на чекању

en: Affiliate Settings
sr_RS: Посетите AffiliateWP подешавања

note: translators: Referral rate
en: The membership-level referral rate, such as 20 for 20%%. Affiliate-level referral rates will override this value. If left blank, the site default value of %s will be used.
sr_RS: Стопа провизије у облику 20 уколико желите 20%. Уколико остане празно, подразумевана главна подешавања ће бити коришћена.

en: Disable referrals on this subscription level.
sr_RS: Укупно упути на чекању

note: translators: 1: Referral link, 2: Amount, 3: Affiliate Name
en: Referral %1$s updated. Amount %2$s recorded for %3$s
sr_RS: Упут #%d за %s је забележен за %s

en: Affiliate Rate Type
sr_RS: Име партнера

en: Earnings can be based on either a percentage or a flat rate amount.
sr_RS: Да ли базирати провизију упута на процентну стопу или на фиксне износе?

en: Disable referrals
sr_RS: Укупно упути на чекању

en: Referral rate (optional)
sr_RS: Подешавања упута

en: Disable referrals for this product variation
sr_RS: Укупно упути на чекању

en: AffiliateWP settings for the My Account page.
sr_RS: Статистика партнера је прерачуната!

en: Affiliate Area Link
sr_RS: Партнерска зона

en: The referral rate for this category.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: Affiliate Referral
sr_RS: Име партнера

en: Referral type
sr_RS: Провизија упута

en: Total Field
sr_RS: Укупно посета

en: Customer Email
sr_RS: Е-пошта

en: US Dollar
sr_RS: САД долар (&#36;)

en: Argentine Peso
sr_RS: Мексички пезос (&#36;)

en: Australian Dollar
sr_RS: Аустралијски долар (&#36;)

en: Brazilian Real
sr_RS: Бразилски реал (R&#36;)

en: Canadian Dollar
sr_RS: Канадски долар (&#36;)

en: Chilean Peso
sr_RS: Филипински пезос

en: Czech Koruna
sr_RS: Чешка круна

en: Danish Krone
sr_RS: Данска круна

en: Hong Kong Dollar
sr_RS: Хонкошки долар

en: Hungarian Forint
sr_RS: Мађарска форинта

en: Icelandic Krona
sr_RS: Шведска круна

en: Indian Rupee
sr_RS: Индијска рупија (&#8377;)

en: Israeli Shekel
sr_RS: Израелски шекел (&#8362;)

en: Iranian Rial
sr_RS: Бразилски реал (R&#36;)

en: Japanese Yen
sr_RS: Јапански јен (&yen;)

en: Malaysian Ringgit
sr_RS: Малезијски рингит

en: Mexican Peso
sr_RS: Мексички пезос (&#36;)

en: Norwegian Krone
sr_RS: Норвешка круна

en: New Zealand Dollar
sr_RS: Новозеландски долар (&#36;)

en: Pakistani Rupee
sr_RS: Индијска рупија (&#8377;)

en: Philippine Peso
sr_RS: Филипински пезос

en: Polish Zloty
sr_RS: Пољски злот

en: Pounds Sterling
sr_RS: Британска фунта (&pound;)

en: Russian Ruble
sr_RS: Руска рубља

en: Singapore Dollar
sr_RS: Сингапурски долар (&#36;)

en: Swedish Krona
sr_RS: Шведска круна

en: Swiss Franc
sr_RS: Швајцарски франак

en: Taiwan New Dollar
sr_RS: Тајвански нови долар

en: Thai Baht
sr_RS: Тајландски бахт (&#3647;)

en: Turkish Lira
sr_RS: Турска лира (&#8378;)

en: Referral Count
sr_RS: Провизија упута

en: Visit Count
sr_RS: Посете

en: Affiliate Email
sr_RS: Укупно упути на чекању

en: Affiliate Username
sr_RS: Име партнера

en: Affiliate First/Full Name
sr_RS: Име партнера

en: Affiliate Last Name
sr_RS: Име партнера

en: United States
sr_RS: Име партнера

en: Argentina
sr_RS: Мексички пезос (&#36;)

en: Australia
sr_RS: Аустралијски долар (&#36;)

en: Brazil
sr_RS: Бразилски реал (R&#36;)

en: Hong Kong
sr_RS: Хонкошки долар

en: Malaysia
sr_RS: Малезијски рингит

en: Mexico
sr_RS: Мексички пезос (&#36;)

en: New Zealand
sr_RS: Новозеландски долар (&#36;)

en: Singapore
sr_RS: Сингапурски долар (&#36;)

en: Manual Payout
sr_RS: Недавни упути

en: Invalid affiliate account
sr_RS: Региструјте нови партнерски налог

en: Invalid Payouts Service account
sr_RS: Укупно посета

en: No referrals within the specified date range
sr_RS: Нови упут

en: Affiliate user account deleted
sr_RS: Налог партнера деактивиран

en: Add User & Affiliate
sr_RS: Додај партнера

en: An affiliate already exists for this username.
sr_RS: Врста провизије партнерског упута.

en: View Affiliate
sr_RS: Нови партнер

en: Please enter a valid URL for this site
sr_RS: Унесите лозинку

en: Coupon Code
sr_RS: Праћење кода за попуст

en: Referral Graphs
sr_RS: Упути

en: Referral Payouts
sr_RS: Провизија упута

en: You have not made any referrals yet.
sr_RS: Нисте имали посете још увек.

en: Profile Settings
sr_RS: Подешавање профила

en: Your Payment Email
sr_RS: Е-пошта за плаћање

en: Notification Settings
sr_RS: Посетите AffiliateWP подешавања

en: Enable New Referral Notifications
sr_RS: Омогућити обавештења о упутима

en: Save Profile Settings
sr_RS: Сачувајте подешавања профила

en: Commission Rate
sr_RS: Стопа провизије

note: translators: Affiliate ID
en: Your affiliate ID is: <strong>%s</strong>
sr_RS: Ваш партнерски ИД је: <strong>%d</strong>

note: translators: Affiliate username
en: Your affiliate username is: <strong>%s</strong>
sr_RS: Ваш партнерски ИД је: <strong>%s</strong>

note: translators: Affiliate referral URL
en: Your referral URL is: <strong>%s</strong>
sr_RS: Ваш УРЛ за упуте је: <strong>%s</strong>

en: Referral URL Generator
sr_RS: Генерисање упутних УРЛ-а

en: Enter any URL from this website in the form below to generate a referral link!
sr_RS: Унесите било који УРЛ са овог сајта у поље испод да генеришете УРЛ.

en: Page URL
sr_RS: УРЛ странице

en: Referral URL
sr_RS: УРЛ упута

en: (now copy this referral link and share it anywhere)
sr_RS: (сада копирајте ову везу и делите је било где)

en: Generate URL
sr_RS: Генериши УРЛ

en: Referral URL Visits
sr_RS: Посете упутном УРЛ-у

en: Visit converted: %s
sr_RS: Конверзија

en: You have not received any visits yet.
sr_RS: Нисте имали посете још увек.

en: Your affiliate account is pending approval
sr_RS: Ваш партнерски налог чека на одобрење

en: Your affiliate account is not active
sr_RS: Ваш партнерски налог није активан

en: Your affiliate account request has been rejected
sr_RS: Ваш захтев за партнерство је одбијен

en: Your affiliate profile has been updated
sr_RS: Ваш партнерски профил је ажуриран

en: Log into your account
sr_RS: Пријавите се

en: Remember Me
sr_RS: Упамти ме

en: Lost your password?
sr_RS: Изгубљена лозинка?

en: The affiliate area is available only for registered affiliates.
sr_RS: Партнерска зона је доступна само регистрованим партнерима.

en: You have subscribed successfully.
sr_RS: Партнер је ажуриран успешно

en: Payout Settings
sr_RS: Извоз подешавања

en: March
sr_RS: Претражи

en: September
sr_RS: Упамти ме

en: December
sr_RS: Упамти ме

en: Account Type
sr_RS: Е-пошта налога

en: Personal Account
sr_RS: Прерачунај

en: Business Account
sr_RS: Прерачунај

en: Your Business Name
sr_RS: Ваше име

en: Your First Name
sr_RS: Прошле недеље

en: Your Last Name
sr_RS: Ваше име

en: Your Email
sr_RS: Е-пошта

en: Month
sr_RS: Овај месец

en: Year
sr_RS: Текућа година

en: Register a new affiliate account
sr_RS: Региструјте нови партнерски налог

en: Payment Email Address
sr_RS: Адреса е-поште за исплату

en: Confirm Password
sr_RS: Потврдите лозинку

en: Foo Affiliate account banned
sr_RS: Налог партнера активиран

[ctx: affiliates]
en: Reports
sr_RS: Извештаји

[ctx: Dashboard widget]
en: Earnings
sr_RS: Зарада

[ctx: Dashboard widget]
en: Referrals
sr_RS: Упути

[ctx: URL column table header]
en: URL
sr_RS: УРЛ

[ctx: Conversions column table header]
en: Conversions
sr_RS: Стопа конверзије

[ctx: Affiliate column table header]
en: Affiliate
sr_RS: Партнерство

[ctx: Earnings column table header]
en: Earnings
sr_RS: Зарада

[ctx: Referrals column table header]
en: Referrals
sr_RS: Упути

[ctx: Visits column table header]
en: Visits
sr_RS: Посете

[ctx: Converted column table header]
en: Converted
sr_RS: Конверзија

[ctx: Amount column table header]
en: Amount
sr_RS: Износ

[ctx: Description column table header]
en: Description
sr_RS: Опис

[ctx: Status column table header]
en: Status
sr_RS: Статус

[ctx: Actions column table header]
en: Actions
sr_RS: Акције

[ctx: Paid earnings column table header]
en: Paid earnings
sr_RS: Плаћена зарада

[ctx: Paid earnings this month column table header]
en: Paid earnings this month
sr_RS: Плаћена зарада овог месеца

[ctx: Paid earnings today column table header]
en: Paid earnings today
sr_RS: Плаћена зарада данас

[ctx: Unpaid referrals column table header]
en: Unpaid referrals
sr_RS: Неисплаћени партнери

[ctx: Unpaid referrals this month column table header]
en: Unpaid referrals this month
sr_RS: Неисплаћени партнери овог месеца

[ctx: Unpaid referrals today column table header]
en: Unpaid referrals today
sr_RS: Неисплаћени партнери данас

[ctx: Unpaid earnings column table header]
en: Unpaid earnings
sr_RS: Неисплаћена зарада

[ctx: Unpaid earnings this month]
en: Unpaid earnings this month
sr_RS: Неисплаћена зарада овог месеца

[ctx: Unpaid earnings today column table header]
en: Unpaid earnings today
sr_RS: Неисплаћена зарада данас

[ctx: payouts]
en: All
sr_RS: Све

[ctx: payouts]
en: Reports
sr_RS: Извештаји

[ctx: payout]
en: Amount
sr_RS: Износ

[ctx: payout]
en: Status
sr_RS: Статус

[ctx: payout]
en: Date
sr_RS: Датум

[ctx: payout]
en: Paid
sr_RS: Исплаћено

[ctx: payout owner ID]
note: translators: Payout owner ID
en: (User ID: %d)
sr_RS: Кориснички ИД

[ctx: Total amount for a Payouts Service payout]
en: Total
sr_RS: Укупни

[ctx: visit]
en: Date
sr_RS: Датум

[ctx: referrals]
en: Reports
sr_RS: Извештаји

[ctx: visits]
en: Reports
sr_RS: Извештаји

[ctx: date filter]
en: From
sr_RS: Од

[ctx: date filter]
en: To
sr_RS: За

[ctx: license status]
en: Invalid
sr_RS: Неисправна адреса е-поште

[ctx: direct traffic]
en: Direct
sr_RS: Директан саобраћај
